р.Арката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: р.Арката

Мнение от pano64 »

Е напишете нещо де не бъдете егоисти. Перничани знаят за какво иде реч. :drinkers:
Изображение
Moruk
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 8:03 pm

Re: р.Арката

Мнение от Moruk »

Колеги има ли актуална информация от там,нивото по високо ли е,че преди две семици беше плитка и рибата я нямаше?
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: р.Арката

Мнение от pano64 »

Колеги в неделя бяхме 4 човека хванахме общо 8 каракуди,но ние ловехме само на торен червей и ги виждахме защото Арката е плитка и бистра. Други колеги не видях да хванат нещо освен по5-6 дребни бабушки. Един бракониер хвана щука около 4 килограмова на косене с тройка.щуките стоят по края на брега и не се движат много ,явно са хвърлили хайвера и си го пазят. Това е от мен по на татък ще ви дам още инфо. :drinkers: :axe:
Изображение
Moruk
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 8:03 pm

Re: р.Арката

Мнение от Moruk »

Благодаря колега!
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: р.Арката

Мнение от indzaghi »

Честит празник! Ще се смили ли някой колега да сподели какво е положението на Арката към днешна дата? Благодаря.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: р.Арката

Мнение от chirusa_bg »

Събота излизаше по някоя риба, въпреки дъжда предната вечер.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: р.Арката

Мнение от itzo »

Малко инфо и от мен.Днес от 9:00 до 16:30,петнайсетина бабушки и червеноперки.Имаше и няколко нелоши с размер на длан.Имах и един удар на клен около кило-кило и нещо но преди да успея да го гребна успя да влезе в шавара и скъса.Здраве да е,поне се изкефих докато воювах с него.Стръв бял червей.Кука 16,плувка 1гр. и финна линия.Пипаха много плахо и леко.Имаше пик на кълването около обяд,когато стана и най-топло.Водата е леко мътновата,но става за риболов.Снимки не съм правил.Това е от мен-рапорт даден.
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: р.Арката

Мнение от TRAP »

Как е нивот?
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: р.Арката

Мнение от itzo »

Ниво бива-една идея по височко е,но става за риболов,поне според мен.Нямам големи наблюдения точно по тази река,ходя там от време навреме,че е близичко и сравнително спокойно.
успех на цялото рибарско воинство
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: р.Арката

Мнение от stiviti »

Утре ще направя един целодневен излет по Арката и каналите около помпената на Беланица . Като се върна ще напиша за резултата .
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: р.Арката

Мнение от pampasa »

stiviti написа:..... излет по Арката .......като се върна ще напиша за резултата .
Пиши какво е положението , мисля че ще е полезно за всички.

Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
ivtodo
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 12, 2008 4:31 pm

Re: р.Арката

Мнение от ivtodo »

Нивото е добро, над моста дълбочината е 1,50-2,00 м, водата е доста студена. Червеноперката е тръгнала по реката но е групирана на
отделни места, и не е пръсната навсякъде. Излизат отделни риби по 0,5 кг. Уклея е в по-тихите места, освен дребния има е доста едър, До 15.00 часа не видяхме някой да хване каракуда. По края има щуки и гонят рибите, ако ги вадите бавно. Ако уцелите място с риба се правят големи количества. На устието не е излезнало нищо - дойдоха от долу колеги. Същото положение е и на вливането на язовира.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: р.Арката

Мнение от stiviti »

pampasa написа:
stiviti написа:..... излет по Арката .......като се върна ще напиша за резултата .
Пиши какво е положението , мисля че ще е полезно за всички.

Поздрави[/quo
В Осем часа бях на реката над помпената на Беланица.Около мостчето имаше трима местни хванали две бабушки. Реката студена без презнаци на живот. По каналите няколко колеги без пипане. Потърсих клен ,ходейки срещу течението,стреляйки бял. Нулев резултат .Върнах се около мостчето.Два часа без пипане. До мене две добри места дадоха по две- три бабушки и уклея..На обяд се преместих на главният канал. Излъга се каракуда, около 500 гр. на въдицата за уклей . Долу на дъното не пипна.Около десетина колеги си тръгнаха без нищо. Чак около три часа рибата се размърда. По реката бабушки ,не големи, а аз си направих кефа на един от сраничните канали ,пак с бабушки. Разбрах , че тези дни са утрепали каракудата ,но по нивиге. Имало е разливи и тя се набила в плиткото. Може би преди забраната водата ще се постопли и рибата ще се активизира. Другата седмица пак ще пробвам.
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: р.Арката

Мнение от Батко Емо »

По каналите май нема забрана?
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: р.Арката

Мнение от stiviti »

Батко Емо написа:По каналите май нема забрана?
Миналата година беше разрешен риболовът . Да се надяваме ,че и тази ще е така . Предишните години не съм ходил .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”