да спасим рибата на Враждебна

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ben_lyusien »

Добра вечер колеги от няколко дни ми се върти нещо в главата празна :D
от една седмица пада голяма сеч на уклеи на Враждебна и от дума на дума с местни и хора от бунището разбрах че в същия има много сомчета както и друга риба
Та питането ми е следното ако има някои запознат да казва какво може да се направи рибата да бъде изгребана и пусната някаде другаде защото до седмица там няма да има капка водица и нали се сещате гладното ром какво ще чини там или другия варянт е ние да направим нещо по въпроса

Моля модераторите да преместят темата ако не е на място
ivanminkov1981
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Юли 06, 2008 11:06 am
Местоположение: София/Враждебна/Мусагеница

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ivanminkov1981 »

Колега!
Страхотна идея!
Аз и няколко познати още миналата година започнахме да ловим малките сомчета умишлено и да ги прехвърляме по други водоеми ;)
Имаме над 100 бр. уловени и прехвърлени :)

П.С. Винаги готов за такъв тип акции :)
Изображение
NO PAIN,NO GAME!
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ben_lyusien »

ivanminkov1981 написа:Колега!
Страхотна идея!
Аз и няколко познати още миналата година започнахме да ловим малките сомчета умишлено и да ги прехвърляме по други водоеми ;)
Имаме над 100 бр. уловени и прехвърлени :)

П.С. Винаги готов за такъв тип акции :)
така е колега за вас явно са ми казали

дано се отзоват и други и да направим нещо че до седмица две вече ще е на 100% зарит
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от MITKO70 »

Много добра идея ,но за толкова кратко време и с въдици ,трудно ще се спаси тази риба.Може да се подаде този сигнал/идея/ до компетентните господа,ИАРА,да се разреши ,направи излавяне на тази риба .Има хора специалисти ,ще я изловят ,нищо че е бивша кариера ,и ще се разсели след това. :idea: Но ,ме съмнява някой да се заинтересува ,дано не съм прав.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
bogomilangelovlevron
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 7:46 pm

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от bogomilangelovlevron »

:smt017 :smt017 :smt017 Даваите да уловим квото можем че ИАРА ништо ниама да направи колко и да спасим пак е добре
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от 6tukara »

На тази кариера съм ловил едни от най големите си каракуди, не знам защо общината я съсипва :evil: , по същият начин съсипаха и старите рибарници в Горубляне.
На никой не му дреме за столичните риболовци. :evil: . По света хората изграждат водоеми около големите си градове а ние ги зариваме, а в дупките по столичните булеварди се завъди риба толкова са големи и стари.
Извинявам се за спама , но ми е тъжно за тези чудесни гьолове.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ben_lyusien »

Идеята ми е следната да се съберем народ и направо в иара и да поискаме съдеиствие да изгребем рибата с мрежи те трябва да имат пак ако нямат имам приятел арендатор ще помага без това е почти обезрибено около София и има нужда да спасим каквото може
PAYAKA
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:51 pm

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от PAYAKA »

аз сам За само кашете кога и сам там
Аватар
fiverov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 866
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 10:36 pm
Местоположение: софия

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от fiverov »

аз също съм навит но друго ме притеснява ,там тая риба не ли малко ...сещате се в тази мизерия дали има вариант да се изчисти с времето?
иначе казвайте ще помагам с квото мога
пазете чисто ,не е толкова трудно
ivanminkov1981
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Юли 06, 2008 11:06 am
Местоположение: София/Враждебна/Мусагеница

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ivanminkov1981 »

Като рибар с постоянно присъствие(на 5 мин. пеша от къщатата е) на този гьол(до преди да започнат да го зариват,а и малко след това) мога да кажа със сигурност каква риба съм вадил и съм виждал да вадят:Сом от 5см. до 15 кила,костур много и едър,каракуда много и едра,червеноперка едра,лин дребен,уклей много и едър,щука малко но има,шарани едри но много редки и редки но много едри кленове!
Общо взето тези видове риба има там,но какво е останало не зная защото след като започнаха да го зариват имаше дни с 3/4 лодки които опъваха мрежи от край до край и пазачите на стройтелното сметище им ги пазеха през ноща :(
Единственната,а и най ценна риба която можеби все още има в голяма популация е сома,но дали се раздвижил незная!
Изображение
NO PAIN,NO GAME!
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ben_lyusien »

ми да обсъдим кои ден през седмицата да отскочим до иара да видим с какво ще помогнат и дали вобще и да деистваме ако те неискат ще намерим мрежи и ще деистваме
ivanminkov1981
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Юли 06, 2008 11:06 am
Местоположение: София/Враждебна/Мусагеница

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ivanminkov1981 »

Днес бях на гьола и от местните разбрах,че тези дни на мрежа са извадили сом 1.80 м. и доста едри каракуди!
Рибата дали са я прехвърлили някаде или изяли незная!
Иначе в момента дава доволно уклей,но според мен не става за ядене а само за спортен риболов ;)
Изображение
NO PAIN,NO GAME!
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ben_lyusien »

ivanminkov1981 написа:Днес бях на гьола и от местните разбрах,че тези дни на мрежа са извадили сом 1.80 м. и доста едри каракуди!
Рибата дали са я прехвърлили някаде или изяли незная!
Иначе в момента дава доволно уклей,но според мен не става за ядене а само за спортен риболов ;)
така е колега жалко че тук само 4 човека имат интерес кам идеята да направим нещо и дано се организираме на време но като гледам маи
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от jasonsmith »

ben_lyusien написа:
ivanminkov1981 написа:Днес бях на гьола и от местните разбрах,че тези дни на мрежа са извадили сом 1.80 м. и доста едри каракуди!
Рибата дали са я прехвърлили някаде или изяли незная!
Иначе в момента дава доволно уклей,но според мен не става за ядене а само за спортен риболов ;)
така е колега жалко че тук само 4 човека имат интерес кам идеята да направим нещо и дано се организираме на време но като гледам маи
Люси, повече са хората, които имат интерес, проблема е, че нищо няма да стане.. Единственото, което се сещам, е да се наредиме да ловима и директно да ги прехвърляме в задния гьол... Но нали се сещаш по този начин колко уклея и костура ще спасим??
Аватар
ben_lyusien
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Сря Авг 25, 2010 8:00 pm
Местоположение: София

Re: да спасим рибата на Враждебна

Мнение от ben_lyusien »

jasonsmith написа:
ben_lyusien написа:
ivanminkov1981 написа:Днес бях на гьола и от местните разбрах,че тези дни на мрежа са извадили сом 1.80 м. и доста едри каракуди!
Рибата дали са я прехвърлили някаде или изяли незная!
Иначе в момента дава доволно уклей,но според мен не става за ядене а само за спортен риболов ;)
така е колега жалко че тук само 4 човека имат интерес кам идеята да направим нещо и дано се организираме на време но като гледам маи
Люси, повече са хората, които имат интерес, проблема е, че нищо няма да стане.. Единственото, което се сещам, е да се наредиме да ловима и директно да ги прехвърляме в задния гьол... Но нали се сещаш по този начин колко уклея и костура ще спасим??
маината на уклея номера е сомчетата и щуката и ако е останал и някои шаран а можем да направим много
1 да се обадим на иара за съдеиствие за изгребването на рибата
2 да се съберем хора от форума и ако иара не окажат съдеиствие ние да си купим или помолим някои арендатор за мрежи да викнем някоя телевизия да не кажат че сме бракониери и да изгребем каквото можем да спасим и да ги пуснем в друг водоем
начини има просто не сме задружни
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”