яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антона"

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
valkata34
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 10:19 pm

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от valkata34 »

И аз искам да попитам,някой троли ли на Въча събота и неделя?Какво става с тия въжета на новите садки, минава ли се с лодката върху тях или ядец?
Аватар
batlar
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Яну 02, 2010 7:25 pm
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от batlar »

никой ли не е откривал на Антона бря :)
Рибата е като жената,дава когато си поиска и на който си иска !!!

http://www.eeautoservice.com/
angel.tr
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:35 am
Местоположение: Пловдив

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от angel.tr »

Не! :D
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от alankulu1987 »

batlar написа:никой ли не е откривал на Антона бря :)
е как никой :D 4 дена изкарах там обаче ме мързи да пусна снимките и да напиша за какво иде реч :D иначе направо ще ви кажа,че платиката дава много яко ! Миналата година я нямаше обаче тая се е активизирала много мощно! Налита на торен,бял и заревица :D Бялата риба и тя излиза доста добре ( от 7 сутринта до 11 наобяд 4 бр. по 2 кила ) ! Успях да изкарам и 1 шаран 1.2 кг на магия понеже бяхме във върбите след завоя ( на михалково ) а там който е редовен знае,че има доста корени,клони и т.н. а и бях с 0.14 корда :D рибата е предимно нагоре колеги ! Нагоре имам предвид към михалково . На дълбочина от 3 до 5 метра , зависимост от мястото! Бялата я търсете на местния чаушан и тя на дълбочина между 3-5 метра! Ами тва е инфото което мога да ви дам ;)
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от Ачо ♣ »

alankulu1987 написа:
batlar написа:никой ли не е откривал на Антона бря :)
е как никой :D 4 дена изкарах там обаче ме мързи да пусна снимките и да напиша за какво иде реч :D иначе направо ще ви кажа,че платиката дава много яко ! Миналата година я нямаше обаче тая се е активизирала много мощно! Налита на торен,бял и заревица :D Бялата риба и тя излиза доста добре ( от 7 сутринта до 11 наобяд 4 бр. по 2 кила ) ! Успях да изкарам и 1 шаран 1.2 кг на магия понеже бяхме във върбите след завоя ( на михалково ) а там който е редовен знае,че има доста корени,клони и т.н. а и бях с 0.14 корда :D рибата е предимно нагоре колеги ! Нагоре имам предвид към михалково . На дълбочина от 3 до 5 метра , зависимост от мястото! Бялата я търсете на местния чаушан и тя на дълбочина между 3-5 метра! Ами тва е инфото което мога да ви дам ;)
Че това си е било чудесно риболовно преживавяне с доста уловена рибка! Поздравления! :smt023 Но я преодолей "мързела" и пусни едно репортажче подплатено и със снимки,по моему ще бъде доста интересно и полезно за колегите! :wink:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от аксел »

Минава се под въжетата.
валатът не най-лошото нещо на света
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от skitalec »

Приятели ме навиват в неделя да скочим до Антона. Нещо не ми се мъкнат багажерии- платформи, уипове, мачове и фидер, ама пуста краста :roll: . Ако все пак отскоча до там, ще драсна някой ред, дори и излета да не си струва.
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от skitalec »

В събота бях на "Антона", в района след "овчарника", като с лодка минах от другата страна и захраних в близост до върбалака. Нямаше присъствие на риба, а и дълбочината там беше доста малка, но не ми се мъкнеше багажерията и то по вода. До обяд дръпнах някой и друг заблуден костур на рибка, четири маломерни бели рибета, разбира се едри,- "качествени" слънчаци и една едва жива платичка, която отплува обратно по -живо по -здраво.
Водата падаше прогресивно, събрах сергията и към обяд изчезнах в направление гр. Пазарджик. От доста години посещавам водоема и честно казано до момента не си спомням толкова масирано риболовно присъствие. Лодки, лагери, бръмчене и шумотевица, пляскане- направо супер. Следващият път мисля пак да мина от другата страна, но ще е някъде доста преди "Америката". Надявам се там поне да е поне по- тихо. На този водоем една от хубавите страни, освен рибата разбира се, беше тишината, благодарение на трудния релеф. В началото на юли отново ще отскоча към "Антона", но определено ще е колкото се може по-далеч от навалицата.
k_stamov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Дек 06, 2008 11:45 pm
Местоположение: Пловдив

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от k_stamov »

Здравейте Колеги,

Може ли някои да ме ориентира къде на Антона може да се пусне лодка от колесар ?

За мен язовира е напълно непознат затова реших, че е по добре да попитам преди да тръгна да търся място за пускане на лодката :).

Ще съм благодарен на колегите които го посещават ако споделят.

Наслука на всички.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от аксел »

Само на Моллов на провлака,доколкото ми е известно,таксата за пускане е актуализирана от 20 на 50лв.Другото място е преди Михалково,но не знам дали като се спуснеш ще можеш да излезеш/има големи коловози/.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
valkata34
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 10:19 pm

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от valkata34 »

Миналата седмица пусках на понтоните таксата си е 20лв. и 5лв. за автомобила.
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от skitalec »

25 лв. за паркинг си е бая цифра, Касови бележки дават ли момчетата или съм слънчасал, а? Айде нема нужда от грабители! Преди време май тия същите бяха зарили с камъни и скали пътят надолу към "Америката" с помощта разбира се на разни умници фадромаджии, които чистеха пътят от свлеклите се скали на асфалта и услужливо го трупаха на камара точно върху пътят, по който се слизаше до водата. Не, че ми пукаше, тогава с една лопатка си отварях път до водата, като с Витарата се спусках долу. Сега "Америката" е частна. Няма лошо! В действителност не е луд тоя дето яде баницата, а тоя дето му я дава!!! Вие момчета преценявайте сами. Няма да се изненадам ако скоро някой си купи ивицата до водата на язовира на самия разлив - онази девет метрова ивица, която по закон е абсолютна държавна собственост и да почне да иска по сто лева, щото имота бил негов. Момчетааа деветдесетте години на миналия век вече са минало. Добре е това да се знае! Има закони в тая държава и те са еднакви за всички!!! Помня как преди време един от охранителите на стената на "Антона" ми заяви, че не мога да мина от другата страна на язовира с кола, можело да ида пеша само до четвъртата лампа, щото нататък трябвало да имам пропуск??????. На въпросът ми, защо ??? Той ми посочи написаното с големи букви на караулката. Само дето текста е от ЗЧОД. Избухнах в смях! Мдааа, голяма работа е това ей!!! Закон за частната охранителна дейност.... А правото на свободно придвижване???? Да не говорим за мераците на разни други индивиди от другата страна на стената, на които видиш ли не трябва да им се разваля спокойствието щото били стопани на голямата станция... Що не сложат бариери още долу на тунела и идвайки от Кричим да плащаме по 100 лв. визи, ааааа???? Айде бе!!! Водоемът е държавен- тоест е на всички. Частната собственост е хубаво нещо, но си има правила!
Ето и и от къде да слезе човек до водата на "Антона", ако не са му излишни 25 лева за паркинг:
В случай, че човек идва от гр. Пловдив в направление с. Михалково, на около 4-5 км. от селото, след отбивката за чифлик "Гагови ниви" и флуориден рудник, след голям, почти обратен завой, в дясно от пътя има останки от полуразрушен овчарник, който се намира под асфалтовия път и се вижда лесно. По скоро са останали каменните основи на последния, които няма как да се объркат. Това е и ориентира. Спираш горе на отбивката и слизаш покрай овчарника по черния път за да огледаш първо пеша. Има два пътя, единият е доста изровен от пороите и е кофти. Другият е по свестен. Първо пак казвам: слез и огледай и тогава тръгвай с колата. Почвата е песъчливо-камениста и не е проблем при сухо време да се слезе по тях. Аз поне слизам, а съм с обикновено комби.
Успех на всички в риболова ....и колеги искайте си касови бележки от баровците! Значи за Ивайловград писаха хората, мятаха остри думи и закани, а за Антона всичко е наред по бреговата ивица, а? Че то за тоя язовир нема ли хеликоптери бре или им свърши горивото?!
И на края - желая успех на всички колеги в риболова на този водоем!!!
tisho_9610
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 6:04 pm

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от tisho_9610 »

кажете някой бунгала хотелчета за отсядане близко до язовира
Спасе
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 8:12 am
Местоположение: София

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от Спасе »

Оставям домочадието обикновено тук - http://hotel-chilingira.net/gallery.html
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: яз."Антон Ивановци"-"Въча"или както е по известен "Антон

Мнение от hristoogi »

Колега ,Спасе . Хотела има ли паркинг и възможност за наемане на лодка . Благодаря ти предварително ако дадеш някаква информация .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”