Инфо за яз.Славовица?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Инфо за яз.Славовица?

Мнение от mario67 »

Колеги,
похвалиха ми този язовир и мисля да го посетя през забраната.
Моля ви,дайте малко повече инфо,който е ходил да сподели?
Видях им сайта,но искам мнение от хора,които са го посещавали?
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от skitalec »

Последно бях там преди около две години. Имаше по онова време доста класни шарани, които бяха в диапазон около 3-4кг. и нагоре. Във водоема има следните видове риба: шаран, сом, костур, бяла риба- добра популация, каракуда и рядко червеноперка. По това време на годината предполагам, че рибата ще е в ръкавите на язовира, които са тесни и дълбоки. Риболовът там практикувахме предимно на дъно и на плувка, като стръвта в по-голяма степен беше царевица. Собственикът е любезен човек и съм сигурен, че ще те насочи към подходящите места там. Помня, че разрешени бяха до три въдици и таксата за 24 часа беше 20лв. По едно време имаше идея да прави нещо като абонаментни карти за цял сезон, но не знам какво стана, по- скоро смятам, че идеята му не срещна удобрение. Бреговете на водоема са стръмни и трудни в по- голямата си част, като местата за риболов и особено за бивакуване не са кой знае колко. Собственикът е изградил беседки и бървено мосче в близост до стената. Хубавото на този водоем, е че шумните и вдигащи аларма колеги не се толерират от собственика. Относно местоположението на рибите, които не са дребни шаранчета, мога да ти опиша местата подходящи за риболов, но както вече писах, мисля, че Чичо Митко ще е по- точен.
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от mario67 »

Благодаря колега за бързия и изчерпателен отговор!
Определено ще го посетя,като ме интересуват само хищниците.
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от skitalec »

Хищниците ги търсех от другата страна на скалите. Там има песъчливи места, до самите скали. Излизат добри бели риби на метода "копче", като замятах косо на брега, на около 3-4м. от брега-разбирай пред скалите. Забравих да ти кажа, че във водоема има и сом. От последният вид риба нямам попадения, тъй като не съм го търсил целенасочено. Стръвта, на която дърпах белите риби я позиционирах на около метър или поне на 50см. над дъното, тъй като по дъното има доволно количество раци. Ако не се съобрази човек с това положение ще има лъжливи подръпвания на стръвта и обезглавени и раздърпани рибики. Толкова за сега, надявам се, че има хора от форума, които могат да помогнат с информация, за това нека го сторят.
Успех от мен!
Аватар
k_kuk
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 10:21 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от k_kuk »

Чичо Митко-милионер... три въдици-20 кинта!! А за местните- 5 лв... а,като изключим и хлорната вар къде е хвърля за да не кълве,риболова е просто перфектен!! Между другото,услужливия чиче Мите ще те насочи- точно там където не кълве,и на мохабет може да те хване... как предишния ден един хванал 6 килограмов,бяла риба 9кг се навъртала наоколо и накрая винаги отсича: Влакното ти е тънкооо,колега ... тук какви ги имаааа !! :axe:
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от skitalec »

Явно нещата там доста са загрубяли. Това за хлорната вар ако е истина си е жива подигравка с хората. :evil:
Аватар
k_kuk
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 10:21 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от k_kuk »

Славовица отдавна го отписах... не че не съм им късал джуките там,но... Чиче Мите..!!! Дано поне му е дошъл акъла след отлива... :axe:
nikolow93
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Фев 03, 2018 8:51 pm

Re: Инфо за яз.Славовица?

Мнение от nikolow93 »

Колеги някаква актоална информация за язовир славовица. Някой ходил ли е скоро ,цени и т.н. Мерси предварително
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”