яз.Ковачица

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

Бих искал да проведа състезание по риболов на плувката. Ако има състезания който ги интересува да се организират и да се свържат със сопственика. Гарантирам прекрасни условия за риболов.
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: яз.Ковачица

Мнение от ivanov_km »

Как не Ви е срам да манипулирате хората по този начин. Не виждате ли, че в тази тема пише единствено т.н. Арендатор, който има основната заслуга язовира да го докара до тук. В язовира НЯМА риба това е ясно, не е въпросът за 5-те лева, а за пропиляното свободно време. Арендаторът защо не спомене за стадото крави и биволи който всекидневно по два пъти се къпят в язовира и плашат рибарите там? Защо така нареченият Арендатор не снима свои клиенти с улова в края на риболовният изглед за да покаже нещо, а не само голословни думи да пуска в темата. Истината е, че в язовира е останала най-дребната бабушка и платика, ако някой хване каракуда то това е събитието на язовира за деня и за тази каракуда се говори с дни в гр. Лом и околностите. От каракуда 500 гр. се разтега до 1,5 кг. от една бройка стават 50 и т.н. и т.н. И не на последно място един съвет към Арендатора. Стига с евтините лъжи, направете нещо за този прекрасен язовир. Аз лично тази година гостувах на язовира и Арендаторът такива лъжи ни хвърляше, че едва ли някой хванат и от гората ще му повярва. Мога да поканя и много др. рибари посещавали язовира да споменът за успехите си и ако се наложи ще го направя, само и само истината да излезе на яве. Все пак пожелавам успех и дано стане чудо, и този язовир да възкръсне.
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от ILEGAL »

Колегата казва истината :roll: , рибата която е останала в тоя язовир е рибата която е успяла да мине през окото на мрежите :cry: . Правете си сметка сами :cry:

Ако искате да ловите риба в района, по- добре отидете на Шишманов Вал (козлодуйския язовир), или на Дунав :idea:
rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

Благодаря за рекламата. Каквото и да пишеш е просто думи, да има биволи и крави, но има и много рибари който са най доброто потвърждение на моите думи.
ivanov_km
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 8:56 am

Re: яз.Ковачица

Мнение от ivanov_km »

Да рибари има но колко от тях се връщат отново на язовира доволни? Не оставяйте с лоши чувства, аз също желая успех на язовира и се надявам да си повъзвърне старата слава. Не смятам, че е нормално ловейки риба стадо биволи и крави да се спускат зад гърба ти и да влизат във водоема пред теб застрашавайки оборудването и компроментирайки хвърлената захранка във водата, която не е никак евтина. Смятам, че Вие като арендатор трябва да намерите начин и да не допускате такива сцени да се случват на язовира. Похвално е желанието Ви да организирате състезание по риболов на плувка на водоема, но ако се случи това с кравите и биволите нали знаете, че ще е меко казано скандал и ужасно лоша реклама. Познавам язовира добре и съм наясно, че е труден за опазване, за да се получат нещата трябват страшно много пари и време. Пожелавам Ви успех и дано.........
pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от pitcha »

E, на мен душата ми нали си е от Лом, а и нали съм от клуба на Старите Ломски Майстори - да споделя нещо и аз.
Всяка година, като влезе забраната за пъстърви, скоквам до Вечния Град, да скивам кво става из местата от детските ми години.
Едно от тях е задължително Ковачица. Предната година беше свободен или поне нямаше никой наоколо. Миналата есен, октомври - платен. На брега чакаше едно семейство, с което се разговорих. Оказа се, че не са рибари, а са дошли да си купят риба.

А пък в това време арендаторът беше влезъл с лодка в отсрещния залив, да им поизвади нещо от мрежичката. Предложиха ми да го изчакам, та да си платя риболовна такса, а аз им викам - аре нема нужда.

Та верно е доста нагло да катери на джанката народа, както го гледам. И кравите са най-малкия проблем - тях винаги си ги е имало.

Ще кажа още нещо на Ломчани.
Миналата година Лимано беше разрешен за риболов. Отивам и кво да видя - такова скубане на дребосък, направо загубих ума и дума. Викам им - пускайте дребосъка да порасне, бре! Те викат - я бегай оттука!

Та тая година Лимана пак е забранен и има защо. Не ми се вярва някога да го разрешат отново.
Поздрави на Вечния Град и на клуба на Старите Ломски Майстори.
rayman
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 12:03 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rayman »

Казаха ми, че на язовира се лови толстолоб на тапа. Някой може ли да обясни как се прави този монтаж и каква стръв се използва. Благодаря предварително.
rupi.com
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 4:38 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rupi.com »

Монтажа е следния. Първо се слага 30гр. Олово, което се движи свободно, след това тапа80гр и капан с пружина на дълбочина 60 см. За захранка се използва ягода и коноп.
Аватар
vali - carp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:49 pm
Местоположение: Видин

Re: яз.Ковачица

Мнение от vali - carp »

rupi.com написа:Монтажа е следния. Първо се слага 30гр. Олово, което се движи свободно, след това тапа80гр и капан с пружина на дълбочина 60 см. За захранка се използва ягода и коноп.
Между оловото и тапата трябва да има стопер зо определяне на дълбочината на която ще ловиш,иначе нищо не правиш.
rayman
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 12:03 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rayman »

Ягодата и конопа са за пружината предполагам.Какви куки се използват и колко за капана.Оловото не трябва ли да е под тапата.
Аватар
bobolinzer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:53 pm
Местоположение: София

Re: яз.Ковачица

Мнение от bobolinzer »

rayman написа:Ягодата и конопа са за пружината предполагам.Какви куки се използват и колко за капана.Оловото не трябва ли да е под тапата.
Ти още ли не си отишъл ... ще падне сняг докато се накумиш :lol:
rayman
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 12:03 pm

Re: яз.Ковачица

Мнение от rayman »

В момента съм доста далече от Ковачица. Може и да не успея да посетя язовира.
Аватар
Иво Вълов
фен клуб-скобар
Мнения: 600
Регистриран на: Вто Дек 29, 2009 6:53 pm
Местоположение: Видин

Re: яз.Ковачица

Мнение от Иво Вълов »

здравейте, има ли инфо за този водоем , каква е таксата и какви видове риПки има, мен толупите са ми последна грижа, тях ги оставям на майсторите !
Утре ще ходим за риПки с пприятелче и сме се заканили натам да вървим, но ме интересува такса !
Изображение
harry_lom
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 11:44 am

Re: яз.Ковачица

Мнение от harry_lom »

5 лева и ловиш каквото и колкото можеш.Има добри и лоши дни та както случиш :smt006
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: яз.Ковачица

Мнение от kaleeff »

Има ли хищник в язовира? Костур?
Фен-клуб Таранка!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”