Язовир Извор Радомир

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от MiTaKa™ »

Мрежареше се и докато беше на Паргов , така че неочаквайте много риба
Изображение
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от jagger1 »

Някой има ли ново инфо за язовира? Ще бъде ли свободен за риболов от тази година?
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
ribohva6ta4
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 552
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 7:48 pm

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от ribohva6ta4 »

След месец ще се разбере , ако и този път не му направят договор за аренда със стара дата .Все пак живеем в Абсурдистан.
Zagrey
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Окт 30, 2009 1:31 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от Zagrey »

Месец февруари почти свърши, има ли някой информация какво става със статута на язовира. Последно като го видях в края на есента беше доста ниско нивото...
dimitarnikodimov
фен клуб-скобар
Мнения: 495
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 4:49 pm
Местоположение: София - Рударци

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от dimitarnikodimov »

и аз съм любопитен :?:
sestrata казва; По форумите всеки си казва мнението, а то е като задника - всеки го има... :lol:
pampy
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от pampy »

Ще почакаме още до към 2019г. ако до тогава не настъпят някой форсмажорни обстоятелства :-)
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от jagger1 »

pampy написа:Ще почакаме още до към 2019г. ако до тогава не настъпят някой форсмажорни обстоятелства :-)
Какво значи това? Че язовирът остава под аренда ли :( ? Аз все си мисля, че язовири от мащаба на Извор и Г. Диканя не трябва да бъдат давани под аренда. Под аренда може да се дава малък микроязовир (примерно с площ 20-30 декара - примерно като Стефаново, Върба, Червена могила, Ярджиливци ... и подобни), но не и язовири, които са по-големи.
Та инфото за Извор какво е последно? Остава под аренда или е освободен? Благодаря на всички, които споделят.
Поздрави.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от atanasko »

Не вярвам да има промяна в статута на язовира и през тази година защото на "Държавниците " не им пука за хората , та камо ли за някакви там "въдичари" дето си киснат червея.След като един Мунчо може да се разпорежда с един терен толкова много време и няма власт , която да му свие перките.....! Да се кръстат местните само да не стане фал със стената както се случи в село Бисер , че не ми се мисли какви глупости ще се изговорят после. Иначе с тъга си спомням като младеж какви хубави кленове и шаранета имаше . А като гледам как се сменят Шефовете на ИАРА -новият /когото не познавам/ и като се сетя за старият/ имах възможността да познавам/ нищо хубаво на хоризонта не се задава.Но това е .
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
Аватар
glarysa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 8:54 am
Местоположение: София, Кюстендил

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от glarysa »

значи и тази година няма да можем да ловим там :(
><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º> ><((((º>
Trout
фен клуб-скобар
Мнения: 522
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:03 pm
Местоположение: Перник

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от Trout »

Скоро нема да можеме да ловиме там, а също така разбрах че са дали и яз.Диканя и яз.Бегуновци отново под аренда :evil:
Изображение
фен клуб-скобар
pampy
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от pampy »

pampy написа:Ще почакаме още до към 2019г. ако до тогава не настъпят някой форсмажорни обстоятелства :-)
Това неслучайно съм го написал,до колкото знам договорът му изтича 2019г. за най-голямо зъжаление :twisted:
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от MiTaKa™ »

Отново си е на Паргов , вчера поразпитах
Изображение
ivanteo
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 9:16 am

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от ivanteo »

Баща ми бог да го прости, ми разказваше когато бях малък че ливадите под язовира са били на пра дядо ми Теофан и сега доколкото знам от роднини имаме около 80 дка някъде срещу ханчето дето беше, ама кой да ходи по Радомир да се разправя. Имало е много риба.
freeqwerty
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Окт 30, 2010 4:02 pm

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от freeqwerty »

Едно време,когато не беше даден под аренда бях 12-13 годишен и през ден ходех на риба там,също лятото си плувахме (Живеех в съседното село) и тогава ловехме по 2-3 кг. дребни костурчета,каракудки,шаранчета.Имаше много риба,а сега незнам как е,ако Паргов не я лови,сигуро вече е завряло от риба. :)
zangieff
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 9:40 pm

Re: Язовир Извор Радомир

Мнение от zangieff »

Някой дали знае какъв му е статута към днешна дата ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”