Яз. Скомля

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Скомля

Мнение от Павел Иванов »

Предвид големината на язоврчето се си мисля че сте си вкарали голям автогол с тези сомове ама айде . Се си мисля че няма да е лошо да разрешите и риболова на спининг като примерно се разрешава прибирането на само една риба различна от кустур ама вие си знаете .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
marin4o00
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:27 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от marin4o00 »

GODzillata написа:
marin4o00 написа:...Забравих да кажа и ,че риболова е разрешен целогодишно само на плувка и преди около месец пуснахме и около 10 сома с тегло около 30 -кг и около 700 кг сом4ета по 5-10 кг ...

Ооо, Марине, добре дошъл във форума! :drinkers:
И сомовете ли на плувка? :roll: :mrgreen:[/quЗ



Охх Майстор Кирооо незнам за сома , обработваме шефа да го пусне него че си е бая :)а на плувка незнам аз как се лови сом :) Начинаещ сам знаеш :) Да размръзне да се постопли и ще отидеме да пробваме каде на плувка каде не :)
Последно промяна от marin4o00 на Сря Фев 08, 2012 8:01 pm, променено общо 1 път.
marin4o00
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:27 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от marin4o00 »

Павел Иванов написа:Предвид големината на язоврчето се си мисля че сте си вкарали голям автогол с тези сомове ама айде . Се си мисля че няма да е лошо да разрешите и риболова на спининг като примерно се разрешава прибирането на само една риба различна от кустур ама вие си знаете .

Иванов и аз сам на същото мнение , мен ако питаш трябва да се позволи прибирането на всякаква риба под 5,6 кг с изключение на трофейните таранки , но не решаваме ние :) А и проблема на Баща ми не му е във прибирането на едната риба а в изкарването на 20-тина риби за 3, 4 часов риболов, притеснява се че от 20 риби ще сдадат багажа поне няколко защото не са ловени и от опит знам 4е гълтат до пъпа :) Мерси за съвета все пак! :drinkers: 8) а ако ти каже даи дваисет кинта и ходи си хвани една риба от 3тото хвърляне какъвто и да си няма да се навиеш , нали ?
Аватар
niksan76
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 12:30 pm
Местоположение: София - Видин

Re: Яз. Скомля

Мнение от niksan76 »

Поздравления за прекрасния язовир marin4o00, но на мен кракът повече няма да ми стъпи там след преживаването което имах края на това лято.

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 9&start=30

Просто много жалко за всичко, за всичкия труд който сте хвърлили да се направи гьола, за прекрасната природа и за чудесните риби, но .......... (за съжаление българщината си ни е в кръвта).
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Скомля

Мнение от Павел Иванов »

marin4o00 написа:... а ако ти каже даи дваисет кинта и ходи си хвани една риба от 3тото хвърляне какъвто и да си няма да се навиеш , нали ?
:lol: :lol: :lol: Ти мен не ме гледай , аз и без това като съм на толкова разстояние от нас е съмнително дали и една риба бих си взел освен ако не съм на някой на гости и е стегната софрата като само мен чакат да им донеса нещо :lol: Иначе това щуката е голема гад , не мре лесно . Хващал съм няколко щуки на които в стомаха им съм намирал ръждясала блесна , монтаж с кука четири нули в период на полу разпад съсе стоманеният повод и пр.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
marin4o00
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:27 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от marin4o00 »

niksan76 написа:Поздравления за прекрасния язовир marin4o00, но на мен кракът повече няма да ми стъпи там след преживаването което имах края на това лято.

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 9&start=30

Просто много жалко за всичко, за всичкия труд който сте хвърлили да се направи гьола, за прекрасната природа и за чудесните риби, но .......... (за съжаление българщината си ни е в кръвта).

Никсан76 , Страшно много благодаря за информацията, Хиляди извинения за случилото се ... Мнного съжалявам за кошмарните преживявания които си имал , определено не целиме това и за това пак благодаря за информацията , ще ми направиш огромна услуга ако конкретизираш информацията (Кой е пазачът позволил си да се държи по този начин с най -милия за нас Клиент) Засрамен съм от случилото се и нека кажа , съжалявам че дори и РОДНИНАТА ни КИРО се е объркал , мислеики си че целим никои да не идва да спортува на нашия язовир!!! Отново хиляди извинения :(
Аватар
niksan76
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 12:30 pm
Местоположение: София - Видин

Re: Яз. Скомля

Мнение от niksan76 »

Няма нужда да се извиняваш, ти не си виновен Марине. Нито ти нито баща ти имате вина за случилото се. Още веднъж ЕВАЛА за уникалния язовир. Това наистина е може би най чистия и красив водоем който съм посещавал. Просто бях дълбоко очарован от гледката. Надявам се само като го пуснете да не започнат да се търкалят хартийки и пликове из гората, но за съжаление това ни е природата. Обръщайте внимание за чистотата, че ние българите понякога нали знаеш как ни домързява да си събираме боклуците и правим кочина където стъпим.
Относно пазачът беше на възраст може би над 60г. или около тях, едър и пълен с каубойска шапка ако не се лъжа. Караше едно малко черно мисля сузуки-витара. Другият пазач бе млад и супер любезен.

Пожелавам ти лек ден и много положителни емоции!!! :D
Последно промяна от niksan76 на Чет Фев 16, 2012 11:08 am, променено общо 1 път.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Скомля

Мнение от Павел Иванов »

Само да попитам - чистихте ли дъното от "гората" или оставихте гьола в естественият му вид ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
marin4o00
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:27 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от marin4o00 »

niksan76 написа:Няма нужда да се извиняваш, ти не си виновен Марине. Нито ти нито баща ти имате вина за случилото се. Още веднъж ЕВАЛА за уникалния язовир. Това наистина е може би най чистия и красив водоем който съм посещавал. Просто бях дълбоко очарован от гледката. Надявам се само като го пуснете да не започнат да се търкалят хартийки и пликове из гората, но за съжаление това ни е природата. Обръщайте внимание за чистотата, че ние българите понякога нали знаеш как ни домързява да си събираме боклуците и правим кочина където стъпим.
Относно пазачът беше на възраст може би над 60г. или около тях, едър и пълен с каубойска шапка ако не се лъжа. Караше едно малко черно мисля сузуки-витара. Другият пазач бе млад и супер любезен.

Пожелавам ти лек ден и много положителни емоции!!! :D


Едър и пълен , наистина дебел или пълничък ... ? Имаме двама: единия е що годе пълен другия си е деебелак :) Много благодаря за инфото ,защото ние държим мнооого на добрите обноски повече дори и от колкото на чистотата :) Отново хиляди извинения , и пак благодаря ! А относно чистотата , пазачите са и за това , изрично са предупредени да молят учтиво гостите на язовира да почистват след себе си и ако пушат да не изхвърлят фасовете си във водоема и след излета си да направят оборка :) Искренно се надявам като се стопи леда , да имам удоволствието да прекарам един , два риболовни дни в компанията ти ! Чувстваи се поканен .
Последно промяна от marin4o00 на Чет Фев 16, 2012 11:45 am, променено общо 1 път.
marin4o00
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:27 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от marin4o00 »

[quote="Павел Иванов"]Само да попитам - чистихте ли дъното от "гората" или оставихте гьола в естественият му вид ?[/quot

Позачистихме го , но казвам ПОЗАЧИСТИХМЕ , другото свърши амура :) махахме отломки ботуши, шишета , варели , какви ли не мизерии , направо се очудих как може да има толкова много гадория... зеленото го оставихме и амура го изчисти качествено :)
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

Марине, кажи сега ти за тия сомове и щуки...кога ще могат да се пробват, че имам голям мерак да опитам да побучкам малко. :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Яз. Скомля

Мнение от Павел Иванов »

А вариант спининг , пък бил и във варианта "кеч и резИл" , очертава ли се да бъде разрешен ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Яз. Скомля

Мнение от chirusa_bg »

Кире, да направиме един риболов през забраната?
На мен каракуди и шарани на щече ми звучи супер, пък и без навалица :drinkers:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Яз. Скомля

Мнение от GODzillata »

chirusa_bg написа:Кире, да направиме един риболов през забраната?
На мен каракуди и шарани на щече ми звучи супер, пък и без навалица :drinkers:
Владко, вариант е, ама нека и Маринчо да се изкаже.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
marin4o00
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 11:27 pm

Re: Яз. Скомля

Мнение от marin4o00 »

За щуката незная , но сомът спешно трябва да го изловиме :) ,че си е много :) през збранате преди това след това явно е че всички сме за!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”