Яз.Волуяк-Мрамор

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от StaAnt »

кирил великий написа:Говоря за язовира в Марчаево, за който съм писал по-горе. Хайде да се четем по-внимателно - за разнообразие...
Ама темата е за Волуяк а не за Марчаево.И колегата Ескобар е абсолютно изчерпателен с информацията за язовира. :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от кирил великий »

Като е темата за Волуяк-Мрамор аз пък описвам сходен случай, при който общината твърди, че рибата от източения язовир Марчаево е пусната във Волуяк-Мрамор. Казвам, че общината лъже двойно - че е пусната рибатаот Марчаево в Мрамор, а сега прилага същата хватка и към Волуяк-Мрамор. Тук по-важната тема са безобразията, които стават с общинския бюджет за наша сметка. Ако колегата Ескобар не желае да пиша в темата му - най-лесното нещо е това. Чао, съжалявам! Повече няма да му преча...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Paublo_Eskobar
Модератор
Модератор
Мнения: 3794
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 8:05 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от Paublo_Eskobar »

кирил великий написа:Като е темата за Волуяк-Мрамор аз пък описвам сходен случай, при който общината твърди, че рибата от източения язовир Марчаево е пусната във Волуяк-Мрамор. Казвам, че общината лъже двойно - че е пусната рибатаот Марчаево в Мрамор, а сега прилага същата хватка и към Волуяк-Мрамор. Тук по-важната тема са безобразията, които стават с общинския бюджет за наша сметка. Ако колегата Ескобар не желае да пиша в темата му - най-лесното нещо е това. Чао, съжалявам! Повече няма да му преча...
Не се сърди,това е тема за Волуяк-Мрамор и в нея си пишем за това място.Надявам се не съм те обидил! :?
Този който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново!
Алберт Айнщайн
sim696
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Мар 02, 2016 11:16 pm

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от sim696 »

Малко да обновя темата за Яз.Волуяк-Мрамор. Последно се ловят основно каракуди. На царевица удрят и шарани от 500/600 гр. до кило, но се случва да се хване и такъв над кило. Най-големия уловен от колега, който съм виждал, беше между 3 и 4 кг. Лошото е, че има колеги, които не връщат малките обратно а прибират всичко.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,да така е затова го препоръчах на колега да си сефтоса мача.От тази говняфора която влиза във водоема шаранетата се развиват много добре.Да всичко се слага в торбетата за капак вечер пристигат китаиците и не подбират малки големи, всичко що се движи ставало за ядене.С амурчетата незнам как стоят нещата,да ли са оцелели ? Просто не разбирам колегите, как я ядат тази миризлива риба.Изпочупиха и табелките ХВАНИ ПУСНИ ,абе това е положението .
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от kostura_24 »

Как е положението там някой знае ли
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
KIKI223
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 28, 2021 7:05 pm

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от KIKI223 »

Здравейте пиша за да обновя малко информацият.
Вчера бях до язовира имаше хора и ловяха каракудки по 200-300 грама.
Също един от риболовците там каза че се засичат и шаранчета и червеноперки.
Аз лично съм пускал костури понеже когато ходя на риба в близост до язовира и каквато риба хвана я пускам там а и имаше доста дребна риба и мисля че костура ще се развие добре там.
Лошото е че гледката не се е променила отново хората си ловят и не връщат рибата....когато бях там хората я слагаха в пликчета даже един от колегите я държеше на земята.
Язовира е доста добър но не се потдържа...също проблема с канализацията остава...пилещарниците също не съм сигурен дали работят но и те са свързани с язовира.
Въпрос към хората в групата ако се пусна риба в язовира която се храни с растителност дали ще се оправи положението с водата понеже все още си е мътна,тинясала и зелена.
Тази рибка е хваната на този язовир на 7 юли 2021г.
Обмислям и тази година да отида на язовира с преспиване ако има нещо интересно ще пиша!
Прикачени файлове
356560258_847781820019228_3742152037740695464_n.jpg
356560258_847781820019228_3742152037740695464_n.jpg (145.92 KiB) Преглеждано 2237 пъти
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Яз.Волуяк-Мрамор

Мнение от icefire »

KIKI223 написа: Съб Юли 15, 2023 2:53 pm Здравейте пиша за да обновя малко информацият.
Вчера бях до язовира имаше хора и ловяха каракудки по 200-300 грама.
Също един от риболовците там каза че се засичат и шаранчета и червеноперки.
Аз лично съм пускал костури понеже когато ходя на риба в близост до язовира и каквато риба хвана я пускам там а и имаше доста дребна риба и мисля че костура ще се развие добре там.
Лошото е че гледката не се е променила отново хората си ловят и не връщат рибата....когато бях там хората я слагаха в пликчета даже един от колегите я държеше на земята.
Язовира е доста добър но не се потдържа...също проблема с канализацията остава...пилещарниците също не съм сигурен дали работят но и те са свързани с язовира.
Въпрос към хората в групата ако се пусна риба в язовира която се храни с растителност дали ще се оправи положението с водата понеже все още си е мътна,тинясала и зелена.
Тази рибка е хваната на този язовир на 7 юли 2021г.
Обмислям и тази година да отида на язовира с преспиване ако има нещо интересно ще пиша!
Нещо интересно ??? Язовира бил добър - но не се подържал :) Хората си ловели ... но не връщали рибата ... Проблемът с канализацията !!! :)
Констатираш , описваш .. задаваш въпроси и сам си отговаряш ..
Положението там е НЕСПАСЯЕМО ... Една малка селска идилия по Шопски ....
Ще ходиш да преспиш ... на един утайник за кенефи и битова химия .. + торовете , пестецидите .... бъка от бактерии и зараза ... нивото на амоняка се вдига от отпадъчните селски лайна ... това е благоприятно за размножаване на бактерии и всякакви други гадости ... рязката жега покачва нивата на цъфтеж на разни микроорганизми , треви и водорасли .. липса на кислород и Рай за всякакви анаеробни твари паразитни червей и тении ...
Решил си да спасяваш водоемът !?!?!? ОК - обади се на ГРИЙНПИС :)
Не обяснявай на "колегите" защо трябва да се връща рибата обратно ... Те не са чували за кеч анд релийз ... най- много да си изкараш боят :) Нека ядът лайняна каракуда и бабушки ... Там червеноперки -НЯМА ! има Бабушки ../да не се бъркаш следващият път/..
Повелавам ти успех :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”