Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

kasabinho,аз ходя около Русе и се радвам на каквато и да е уловена рибка.Аз съм любител,а ти като си толкова добър по химия си пусни нова тема за ПХ то за да научиш всички от форума,,На риба.ком.Ходя за удоволствие и хич не ми дреме за ПХто
Аватар
elbosi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 6:49 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от elbosi »

kasabinho написа:Ти май не схващаш изобщо. Първо наясно ли си какво е така нареченият цъфтеж на водата, загниването след това и каква е разликата от това, което наричаш умиране/гниене на фитопланктон. Когато го разбереш и желаеш да обясня в детайли(без да продължаваме да се лигавим) какво става при самият процес на загниване драсни, понеже виждам, че пишеш наизуст. Понеже спомена, че Миро споделя знания от аквариумният си опит, предполагам си се усетил но аз се занимавам от над 10 години също и тези неща, които ги пиша и ще ти напиша са вследствие от опити и тестове.
Ти си егати уникалния случай.Помолих да ЧЕТЕШ и мислиш преди да отговориш,но явно трудно ти се отдава.Къде прочете да съм написал нещо за умрели планктони бе професоре?Явно още те гонят призраците на умрелите ти рибки/горкичките/.Почти всички живи същества/освен теб/отделят вуглероден диоксит когато са Живи-запомни.Като умрат-историята е друга
И как си помисли,че някога мога да пожелая ТИ да ми обясниш нещо?Като ти разгледах мненията се убедих,че единственотъо нещо което можеш да обясниш е какво заравя котката.Земи се озапти малко УЧИТЕЛЮ.Вече съжалявам че се обадих.Само умрели риби в главата му.
Сбогом професоре.Радвам се,че не се познаваме лично :D
Не си мисли,че ония работи висят по дърветата и само трябва да протегнеш врат и да ги лапнеш.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

elbosi написа:
kasabinho написа:Ти май не схващаш изобщо. Първо наясно ли си какво е така нареченият цъфтеж на водата, загниването след това и каква е разликата от това, което наричаш умиране/гниене на фитопланктон. Когато го разбереш и желаеш да обясня в детайли(без да продължаваме да се лигавим) какво става при самият процес на загниване драсни, понеже виждам, че пишеш наизуст. Понеже спомена, че Миро споделя знания от аквариумният си опит, предполагам си се усетил но аз се занимавам от над 10 години също и тези неща, които ги пиша и ще ти напиша са вследствие от опити и тестове.
Ти си егати уникалния случай.Помолих да ЧЕТЕШ и мислиш преди да отговориш,но явно трудно ти се отдава.Къде прочете да съм написал нещо за умрели планктони бе професоре?Явно още те гонят призраците на умрелите ти рибки/горкичките/.Почти всички живи същества/освен теб/отделят вуглероден диоксит когато са Живи-запомни.Като умрат-историята е друга
И как си помисли,че някога мога да пожелая ТИ да ми обясниш нещо?Като ти разгледах мненията се убедих,че единственотъо нещо което можеш да обясниш е какво заравя котката.Земи се озапти малко УЧИТЕЛЮ.Вече съжалявам че се обадих.Само умрели риби в главата му.
Сбогом професоре.Радвам се,че не се познаваме лично :D
Хаха, ти си безнадежденен случай. Нямаш си и на идея какви глупости говориш. Като дишали микроорганизмите отделяли CO2 и бутали пх-то. :lol: :lol: :lol: :lol: Щом си баровец и не искаш да научиш нещо стой си прост и заблуден, само недей да продължаваш да ръсиш простотии, че даскалаката ти по химия/биология ще се откаже от теб с държавен вестник.
Изображение
Аватар
elbosi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 6:49 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от elbosi »

Е добре де,професоре,мирясах.Дай сега да научим нещо от теб.Например как се ловят тулупи или други риби.Нещо снимчици едно друго.Ще сме благодарни и на някоя рецепта за захранка....Чакаме с нетърпение :drinkers:
Не си мисли,че ония работи висят по дърветата и само трябва да протегнеш врат и да ги лапнеш.
mmirchev71
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 10:38 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от mmirchev71 »

Днес на корабната редки платички на фидер.Размер 300-400 грама.стръв торен закапачен с бял.
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Николай-Русе »

Преди два дни на Янтра до Ценово само няколко дребни облезчета и някое друго попче.Студена е още водата.Надявам се тази седмица да се раздвижи рибата.
Давай на душата каквото иска,че ще дойде време нищо да не ще!!
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Който иска да лови на плувка - Ферибота е неговото място.
Облез, дребни косатки, дребни бабушки. Гъз до гъз като клечки за зъби има място за около 15 човека.
Пробвайте на жито , експериментирайте с ароматите.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

И аз да кажа, минах след работа около Речна гара ,,кранчето,,. В17 и 30 повечето колеги си тръгваха,кво да кажа много дърво се върти така ,че риболова е +++ екстремен наслука.
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

На това ниво 500++ има ли останали места от брега?
deto_g
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 214
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 8:30 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от deto_g »

На "кранчето" излизали добри морунаши на фидер. Най-вече сутрин. Сигурно е гъч обаче...
Изображение
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

И на ,,Топлата е гъч.
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от murade »

Днес на корабната за няколко часа 1 попче наоколо редки платики и по някой облез :fishing12: :fishing7: а отсреща едно добиче доста голямо :fishing6:
Прикачени файлове
отсреща вадят добичето
отсреща вадят добичето
12782408_970344626392701_991235644_n.jpg (71.26 KiB) Преглеждано 1971 пъти
12788057_970344729726024_1380449167_n.jpg
12788057_970344729726024_1380449167_n.jpg (105.77 KiB) Преглеждано 1971 пъти
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Значи да обощим.
Местата са следните:

1. Корабната - на това високо ниво почти нищо не се обажда. Местата са ограничени.
2. Ферибота - облез на плувка от горе.
3. Булриса - платики и морунажи рано сутрин на фидери.
4. Топлата вода - на плувка отгоре ситни морунажчета и косатчета.

Някакви други опции?
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от миро мачтийм »

Текето
Под Рига
Пак топлата само че от високото зад цистерните
Дванадесети пост
Тръбата на маята
Зимовника от външната страна
Зой Труд канала под зимовника
На фургона над ро-ро
Лимана на драгажния- върви се пеш
Мартен

И ???????
Теца???
Под моста???
Безмитна???

Сома се раздвижи. Хванати са Две по около 2кг. и един над 1,50м. на джиг.
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Как е колеги, надрахте ли морундетата?
Вчера пробвах на фидер, но доста слабо се отчетох едва 3-4 рибки от 9 до към 14ч. и си тръгнах.
Експериментирах със сладки аромати, но без успех. И на бял и на торен пробвах, на торния не бутна.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”