Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от lycho123 »

Pyce написа:Здравейте, колеги, днес открих сезона на яз. Текето. Гражданска защита са изпуснали вода и нивото е с около 50см по вертикала надолу. Ужасно е. Само дребни платички, костур, облез и милиони попчета. Неприятен риболов. Тази година не е зарибявано, не е почиствано от трева, но таксата си е същата - 3 лв на пръчка. Кофти работа!!!
На какво лови колега? Малко преди забраната бях с два фидера там и за цял ден не докосна нищо стръвта. Бях решил да ходя другата седмица пак там, но ти ме разколеба.

И малко инфо от мен, събота бях на Янтра в село Беляново риболов съчетан с бербекю, и като цяло останах доволен. Излизаше много уклей, примесен с някое и друго попче. Накрая и един едър кефал(който си плува отново в реката).
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Костурът, попчета и облез ловя на дребен торен на плувка с директен телескоп 7м. Платиката се хвана на царевичка с кошничка с фидер захранка - максимално на вътре ( близо до първите шамандури ).
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от stenli »

Здравейте колеги и наслука! Някой да е ходил скоро на буните под Ряхово? Интересува ме как е пътя и може ли да се стигне нормално до там. За последно ходих есента и пътят беше добре, но не знам как е положението в момента. Благодаря предварително.
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Интересувам са за р.Дунав около с. Бабово. Ако има колега да ми даде инфо къде мога да отида тази събота и неделя. Благодаря предварително. Инфо може тук, на ЛС или на 0889379005. Имам Октавия2 и мога да взема друг колега с неговите риболовни принадлежности за риболовен излет 1-2 дни.
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от stenli »

Pyce написа:Интересувам са за р.Дунав около с. Бабово.
Ами колега можеш да отидеш на буните под Ряхово, намират се срещу Бабово, но се влиза от към Ряхово. Но както писах преди теб не знам в момента как е пътя и дали не са поставили пак бариери на кладенците и затова и аз търся информация.
Аватар
dns
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 20, 2018 4:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от dns »

Здравейте,някой да има отзиви от платения рибарник между с.Юпер и с.Божурово? Последно ходих преди 4-5години..
Най-големият кошмар за мъж-рибар. След смъртта му, жена му да продаде такъмите на цената, на която той ѝ е казал, че ги е купил.. :D :D
:fishing12: :fishing2:
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от lycho123 »

Колеги, къде в Русе мога да закупя сурова царевица?
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

На кооперативния пазар. Миналата година беше 0.20 - 0.30 стотинки / кг. Има поне 2 места, на които продават.
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от gqvolа »

Здравейте колеги. Края на август съм планирал един четири дневен риболов с преспиване в бунгалата на Стълпище с. Мечка. От Пловдив съм и никога не съм ловил на Дунава. Изчетох много информация, но стара и смятам да се подготвя добре. Ще се радвам ако споделите нещо актуално и дадете някой съвет за този район. Какво се лови, особености, тактика...
Благодаря предварително и поздрави за хубавата тема. Може да споделяте и на лични, ако не искате да се разгласяват нещата и да се пълни темата.
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от djokoriboloveca »

d.stoyanov написа:На кооперативния пазар. Миналата година беше 0.20 - 0.30 стотинки / кг. Има поне 2 места, на които продават.
Но тази година е 0.70 ст. бройката.
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Здравейте колеги,
как е слуката?
Аз имам 2 излета на реката, единия от който капо+ буря за гарнитура.
На първият имам 1 мряна, удари на царевица с мед.
Захраних с топки храна на Мадикс + стар малай от фризера.

Засега е това.
Мътен ли е над Русе Дунава? Някой има ли информация?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

kutinchev написа:Здравейте колеги,

Мътен ли е над Русе Дунава? Някой има ли информация?
Като боза, 2 поредни седмици :)
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Ivak »

Събота на Бръшлян, кален много.

Упорствахме 2-ма човека на 2 места за 3-4 часа на фидер и боло от разсъмване. Една кротушка. Захранка VDE, какво ли не :)
Уклей може да се лови що годе.

Следобяд на Янтра около Ценово, кална и въпреки упорстването нтц. Само капризен дребен уклей.
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Нещо интересно по реката? 4-5 август мисля да проверя при Стълпище. Докъде може да се стигне с кола успоредно на реката нагоре по течението - миналата година беше само 100-200м и после беше джунгла....
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от feedermania »

Колеги моля дайте малко повече информация за Помен тъй като не съм бил. Стръв риби захранка методи на ловене и т.н. благодаря предварително
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”