Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Капо на Дунава в събота. Времето като цяло добро, леко преваляване, без вятър, 12 градуса - идеално шаранско време. Една кофа 25кг с царевица захранихме, цял ден нито 1 удар. Налягането беше високо, на горната граница. Всички предпоставки за добър риболов бяха налице... Някой обяснение има ли?
Аватар
Pedro
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 904
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 5:27 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pedro »

kutinchev
...Всички предпоставки за добър риболов бяха налице... Някой обяснение има ли?
Обяснението май е невъзможно - нещо като природна даденост...една година реколтата е добра, друга -не.
И руснаците се оплакват яката по техните сайтове, а чувам,че и гръцките морски рибари квичат-няма риба...
Тука при нас на Дунав положението е подобно - всеки има по някоя риба, къде по-малко,къде повече, но като цяло
си е гола вода риболова.В продължение на 5 дена последователно от ранна утрин до късна вечер наблюдавах опитите на десетки рибари с още повече въдици, по най-различен начин, и с най-различна стръв да хванат нещо..от сутрин до вечер..е не видях !
Иначе реката ми харесва така с ниско ниво - да нагазиш много навътре по подводните скали или пясъци до ръба на прага...кеф !
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Росен »

Според мен обяснението за слабия риболов в неделя беше рязкото падане на налягането последните 12 часа - така ми показа часовника. Наистина и с мухарката резултатите бяха много слаби - хванах риби, но в пъти по-малко и в пъти по-дребни от обикновено. За распери и щуки да не говорим - нито една атака.

Общественото обсъждане е на 26.Октомври (понеделник) в сградата на Община Ценово в 16:30. Колкото сме повече толкова по-добре!
Ние от Спининг Клуб 'Стари Видри' заставаме остро ПРОТИВ този проект и ще направим каквото можем. Същото правят и риболовния клуб 'Аспиус' от Ценово. Природозащитната организация WWF също е на наша страна. Друг е въпросът дали ще ни стигнат силите и ако този ВЕЦ стане реалност - забравете Янтрата като риболовна дестинация, каквато я познавате ...
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

За неделята е ясно, че примерно един от факторите може би е било налягането, но аз визирах съботата...
Plamen67
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 1:02 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Plamen67 »

Не е само от налягането.Според мен,колегите прехранват с захранките,особено щекарите.Рибата става марзелива,сутрин я виждаш да играе а активност няма.Вечер си ляга :D
Аватар
Em1l
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 875
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Em1l »

Днес станах към 10 и след дълго чудене отидох на Сандрово.По пътя срещнах колега каза че нямал удър от сутринта но не ме бъркаше отивах да си напрая барбекюто отколкото отивах за риби.Метнах 2 дъна те не искат да потъват.Плитко ама много плитко и нищо не бутна.На Красен на лома излизали хубави мренки и много малки сомчета по педя и имало някакви които ги обирали.
Това е малко инфо
simo72 написа:Без валати и без мерак, рибар няма!
ribarq92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 1:46 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от ribarq92 »

Големо капо големо нещо на Текето :lol: :D :D :D Който иска маже да го види :D :D :D

http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?t=10395 !!!!!
zdravko82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 8:37 am
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от zdravko82 »

Днес неуспешен опит за мряна... много попчета ме тормозиха и веднага обърнах на тях за стръв и отново нищо...Другия път, важното е да се ходи :idea:
Да уважаваме природата, за да ни уважава и тя !!!
ribarq92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 1:46 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от ribarq92 »

zdravko82 написа:Днес неуспешен опит за мряна... много попчета ме тормозиха и веднага обърнах на тях за стръв и отново нищо...Другия път, важното е да се ходи :idea:
хахаха само при теб ли :D :D :D при мен същата работа на Мартен :lol: :lol: :lol:
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Риболова около Русе

Мнение от riibok »

Росен написа:Общественото обсъждане е на 26.Октомври (понеделник) в сградата на Община Ценово в 16:30.
Как завърши обсъждането и какво реши обществото?
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Някой има ли информация за Сребърна? Разрешена ли е в момента и какви са условията там?
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Росен »

riibok написа:
Росен написа:Общественото обсъждане е на 26.Октомври (понеделник) в сградата на Община Ценово в 16:30.
Как завърши обсъждането и какво реши обществото?
http://www.ruseinfo.net/news_67884.html

Всички, включително кмета и общинския съвет на Ценово са против, но ще видим от тук нататък ... спечелихме много малка битка, не войната ...
ribarq92
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 1:46 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от ribarq92 »

Прясно инфо 10-тина платички за 2 часа на Дунава !!! Но течението много бързо стана и прибрахме,иначе щеше да има още :wink:
Аватар
майсторчето страхил
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1357
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:32 pm
Местоположение: В.ТЪРНОВО

Re: Риболова около Русе

Мнение от майсторчето страхил »

Росен написа:Всички, включително кмета и общинския съвет на Ценово са против, но ще видим от тук нататък ... спечелихме много малка битка, не войната ...
Дано удържите победа :smt023 ,иначе ше се получи като двата ВЕЦ-а край В.Търново.Там е тотално обезрибено над бентовете ,никой не зарибява ,а рибата неможе да премине срещу течението.
НЕ БОЙТЕ СЕ,ТОВА СЪМ АЗИзображение
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от Венци ® »

Подочувам за мерни смуджове на Текето,бих се радвал ако някой ме осветли по подробно за какви монтажи иде реч и по принцип всичко.А ако някой ме заведе бих почерпил по бира!
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”