Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Риболова около Русе

Мнение от atanas atanasov »

Mitko84 написа:Някой може ли да ми каже каде са намира Балкански?
По пътя Русе-Варна,след село Осенец има кръстовище.Завива се надясно и следва Балкански.Язовира е на около 1км. след селото.На около 70км. някъде е от Русе.
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
Шарко
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 8:44 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от Шарко »

Днес ходих на микрояз.Джебриша до с.Юпер. Частен е и входа е 5 лева на човек. Излиза единствено таранка. На дъно кълве активно на система с бял червей, а на плувка по слабо.
pinkopencho
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 9:43 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от pinkopencho »

Привет!

Само да кажа че и Аз се капотирах на Чифлика. Иначе беше много приятно птички въздух природа.
Малко разтоварване, ама рибата не пожела да клъвне. Изобщо не бутна. Пробвахме на какво ли не, но и
кьорава таранка не хванахме. Както се казва "Има нещо гнило в Дания" :D
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

Mitko84 написа:Някой може ли да ми каже каде са намира Балкански?
Минаваш село Балкаски и си караш по пътя. Има един участък с много дупки и след него има една малка пресечка вляво(Внимавай да не я оттървеш). Караш 20 метра по нея и си там. Навигацията ми показваше някъде към 60 км мисля че от Русе. Успех.
Изображение
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от bachoivo »

Някакви скорошни впечатления от Писанец да имате колеги??
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
Vlado_852
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 655
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 4:18 pm
Местоположение: Владо - гр. Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Vlado_852 »

kasabinho написа:
Vlado_852 написа:
kasabinho написа:Здравейте, колеги.
Някой ходил ли е скоро на Балкански.
Тази година не съм ходил от много работа и училище не ми остана време. Таранката, шарана навътре ли е? А амура? Би трябвало да са до брега уж си хвърлят хайвера сега. Шефа ми е приятел и ми каза, че според него, понеже сега се затопля, шарана и амура влиза по навътре. Някой хващал ли е скоро амур? Житото блазни ли таранката там - чух, че вземало повече на червей. За шарана също на бял, торен червей и царевица.
Взимай пръчките и заминавай. Таранките са едри, а и шарани се обаждат. Преди малко се върнах от там... :wink:
Амур не видях...
Здравей колега.
И аз бях днес там. Може да си ме видял едно лапе накрая на стената :) .
8 кг таранка и 7 шаранчета - всичките ги върнах, най-голямото беше под кило и половина обаче всичките по тъмно. Взе ме и един хубавичък шаран на директния телескоп, обаче срещата ни беше за части от секундата. Аз съм си виновен, че ме домързя да сложа ластик. Шефа ми е приятел и информацията е сигурна, че има амур 8-9 кг. Също така има и по-малки 3 кг-ви. Шегуваха се с мен, че били изправяли куки на рибарите и няма да мога да го извадя, но аз се бях приготвил добре, обаче нямах щастието да се сборя. Другият път :) . Таранките само на бял. Направо се бяха побъркали

Амура ми се струва, че е по-навътре. Трябва от ония малки червени лодчици за него... :wink: На дъно не изкахате ли нещо по-така, атрактивно? :shock:
speedy11
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 4:19 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от speedy11 »

Здравейте.
В събота ходихме групичка на чифлика и поредните капо.
После към 12 часа решихме и отидохме на Писанец е там поне кълвеше и до вечерта трима човека извадихме около 15-20 шаранчета имаше и малки и големи но повечето бяха малки между 0.500 и 1 кг , имаше и таранки но сравнително дребна един от комшиите по място хвана една таранка над 0.500 поне така я прецених от далече.
Общо взето си начесахме крастата.
И една снимка от чифлика http://www.flickr.com/photos/fenomena3x7/4554483394/ това е зад стената.
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Николай-Русе »

УЖАС :shock:



Изображение
Давай на душата каквото иска,че ще дойде време нищо да не ще!!
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от Венци ® »

То не му е тука мястото,ама да попитам доде не са ме делнали.
Някой ще ходи ли на Езерово тая година?
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

Здравей колега.
И аз бях днес там. Може да си ме видял едно лапе накрая на стената :) .
8 кг таранка и 7 шаранчета - всичките ги върнах, най-голямото беше под кило и половина обаче всичките по тъмно. Взе ме и един хубавичък шаран на директния телескоп, обаче срещата ни беше за части от секундата. Аз съм си виновен, че ме домързя да сложа ластик. Шефа ми е приятел и информацията е сигурна, че има амур 8-9 кг. Също така има и по-малки 3 кг-ви. Шегуваха се с мен, че били изправяли куки на рибарите и няма да мога да го извадя, но аз се бях приготвил добре, обаче нямах щастието да се сборя. Другият път :) . Таранките само на бял. Направо се бяха побъркали
Амура ми се струва, че е по-навътре. Трябва от ония малки червени лодчици за него... :wink: На дъно не изкахате ли нещо по-така, атрактивно? :shock:
И аз така предположих и захраних навътре на около 50м. Имам такава лодка и я използвах :) . За първи път ходих там тази година. Захраних с 6 кг храна и не си оставих храна. Шефа ми каза ела да ми правиш компания като хвърлиш до вилата и направих много голяма грешка като не проверих дали може да се вади успешно преди да захраня. След няколко изваждания се установи, че има гадни водорасли и много трудно се вади и решихме да се преместим на стената и да не се ядосваме ако ни лепне нещо по-красиво. Там всичките ми изваждания на шаран беше на директен освен един под кило на дъно. Може би шаран, можи би амур ме скъса много яко на директния. Едно от момчетата с мене го взе хубав шаран на дъно, но той си е виновен, че е несериозен и му взе куката.
Изображение
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Само информативно за Балкански. И аз бях там събота хванах около 25 таранки. Улових доста дребни които върнах обратно. Без удар на шаран. Лових на бял и торен.
Тоя пич kasabinho явно или има голям късмет, или е набарал мястото. Да го имате предвид. Водоема не дава както преди, поизловили са таранките. Само вадят а не пускат.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

kutinchev написа:Само информативно за Балкански. И аз бях там събота хванах около 25 таранки. Улових доста дребни които върнах обратно. Без удар на шаран. Лових на бял и торен.
Тоя пич kasabinho явно или има голям късмет, или е набарал мястото. Да го имате предвид. Водоема не дава както преди, поизловили са таранките. Само вадят а не пускат.
Колега беше ли в събота вечер. Може да си ме видял с една лодка с дистанционно. Имам снимка на живарника обаче не съм аз, понеже не е за хвалене да се снимаш с толкова таранки, но едното момче, което беше с мен се снима, ще взема неговата снимка от телефона му и ще я кача. Някой, ако ходи скоро да пита охраната, за младото момче, приятеля на шефа му дали е хванал. Бяха го пратили да вземе малко таранки, понеже семейстово на арендатора беше дошъл и искаха да си опържат, та той ми вади живарника и го питайте дали успя да го хвърли лесно във водата. Да съм хванал около 10,15 по-дребнички и съм си ги взел понеже съм фен и на бялата риба на Дунава. Имам си аквариум и си ги гледам. Колега всички удари ми бяха по-тъмно на шаран. Само рано сутрин ме скъса един. Имаше едни хора с палатка до тръстиката стоели там от два дена и пазача каза, че имали 12 или 20-тина шарана не се сещам точно, а таранката я връщали.
Изображение
nicki4
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 258
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 8:27 am
Местоположение: Ruse

Re: Риболова около Русе

Мнение от nicki4 »

Някаква информация за Ломци да има някой?

Преди 2 г. излизаха доста едри таранки и бяла риба там, имахме една добра мини среща на Русенските рибари с включване и на Разградските колеги.
Аватар
Vlado_852
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 655
Регистриран на: Чет Мар 25, 2010 4:18 pm
Местоположение: Владо - гр. Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Vlado_852 »

nicki4 написа:Някаква информация за Ломци да има някой?

Преди 2 г. излизаха доста едри таранки и бяла риба там, имахме една добра мини среща на Русенските рибари с включване и на Разградските колеги.
Точно колеги от Разград ми казаха, че било слабо но дали е така... Те и за Балкански така казаха но се оказа друго.

kasabinho аз за това намекнах за лодката, защото те видях... :D
р.с. При мен рибата излизаше основно през деня, когато преваляваше веднага се усещаше активизиране...
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

Vlado_852 написа:
nicki4 написа:Някаква информация за Ломци да има някой?

Преди 2 г. излизаха доста едри таранки и бяла риба там, имахме една добра мини среща на Русенските рибари с включване и на Разградските колеги.
Точно колеги от Разград ми казаха, че било слабо но дали е така... Те и за Балкански така казаха но се оказа друго.

kasabinho аз за това намекнах за лодката, защото те видях... :D
р.с. При мен рибата излизаше основно през деня, когато преваляваше веднага се усещаше активизиране...
Колегата kutinchev, мисли че съм човек на арендатора и само правя реклама. Не съм такъв човек. Може да види преди няколко поста какво отговорих на човека, който правеше реклама на чифлика, а пък това изобщо не е вярно. Даже и снимка не показа. Аз като се видя с моя приятел ще му кажа да ми прати снимката по bluetooth-a да не си мислете, че съм някакъв лъжец. Тази събота вечер мисля да повторя, но неделя имам изпит и се чудя дали да го пропусна или да се отдам на риболова. Е, поне някой ме е видял и имам малко алиби, че не съм рекламатор :) . Vlado_852 значи трябва да си видял, как единия ми приятел влезе с голямата лодка със Златко и хвърлиха една кофа храна. Когато се преместихме и захраних за около 20 минути имах 4 вземания на шаран, но ги оттървах бях сложил 14-ка. След смяна на куката всичко се оправи. Първо гепах няколко шаранчета. Полсе почнаха и таранките. Но през нощта направих не повече от 2кг таранка, даже по-малко. Изведнъж всичко спря. На сутринта се завъртяха само дребни таранки, предполагам от захранката, която хвърлих. После след смяната и с друга дойдоха и хубавите таранки. Най-интересното е, че когато задуха един вятър тогава вземаше най-много и при това само с обратно кълвене.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”