Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
mmirchev71
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 10:38 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от mmirchev71 »

mmirchev71 написа:Днес на кранчето се получи приличен риболов на муронаж.За няколко часа с фидер над 15 рибки.интересно че целият град е там но никой не пише.отсреща на спининг излизат прилични сомчета метър и нещо.
Аватар
Spoks
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 8:02 am
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Spoks »

Много ниска активност на желаещите да напишат нещо тук. Аз искам да попитам дали някой има информация за гъсти каракуди някъде, дори и на платените водоеми до около 50км от Русе.
Благодаря предварително!
Риба може да няма, но важното е да си на гьола
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от lycho123 »

Четвъртък на текето пълна скръб, нито едно побутване дори.
mmirchev71
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 10:38 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от mmirchev71 »

В събота под маята имаше 200 души ,вадеха дребни мурунажи
nikipeev
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 1:46 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от nikipeev »

Днес на Бъзън десетина шаранчета около кило на плувка.По време на забраната ще работи всеки ден.
famee
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от famee »

nikipeev написа:Днес на Бъзън десетина шаранчета около кило на плувка.По време на забраната ще работи всеки ден.
Какви са условията там колега?
Хвани и пусни !
nikipeev
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 1:46 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от nikipeev »

Пет лева такса.Аз ловя с два телескопа,мисля че дават три въдици.Каракудата е безплатна ,шарана 5лв.
paci1970
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 25, 2017 8:38 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от paci1970 »

Вчера на Бъзън десетина дребни таранки. За 5 часа не видях някой да вади шаран. Пак опоскан гьол, като на Дервента. Само дребна таранка по 10 санта. Даже им писах у фейса да не лъжат хората с невярна информация.(Дервента)
Само тоя преди Цар Калоян все още дава шаранчета по кило. Таранка не съм сигурен дали има там. Поне есента освен шаран друго не излезе.
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Труден риболов на с.Бъзън. Таранки до 20см, шаранчета м/у 700гр и 1,3кг. Рядко излиза голям шаран. За няколко дни видях 2. Водоемът трябва да се зариби и да се напълни с вода, защото е много ниско нивото. Първите дни на забраната имаше над 50-60 човека. Тази седмица десетина ентусиасти, но с всеки изминал ден по-трудно се лови. Температурата на въздухът и на водата също се повишава. :fishing3:
24-04-2018.jpg
24-04-2018.jpg (234.19 KiB) Преглеждано 2937 пъти
23-04-2018-.jpg
23-04-2018-.jpg (247.5 KiB) Преглеждано 2937 пъти
23-04-2018.jpg
23-04-2018.jpg (156.3 KiB) Преглеждано 2937 пъти
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от lycho123 »

Вчера аз също посетих рибарника в Бъзън, за 5 часа се скъсахме от вадене на каракуди, шаран не ни излезна (но и не търсихме целенасочено). До нас колега извади 2-3 шарана но бяха малки, каракудите бяха с размер между 15-20 см..
Аватар
Spoks
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 8:02 am
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Spoks »

lycho123 написа:Вчера аз също посетих рибарника в Бъзън, за 5 часа се скъсахме от вадене на каракуди, шаран не ни излезна (но и не търсихме целенасочено). До нас колега извади 2-3 шарана но бяха малки, каракудите бяха с размер между 15-20 см..
Колега, къде сте били застанали? Ние ходихме на 30ти април. Бяхме застанали откъм гората в дълбоката част. Двама човека от 10ч до 15ч имахме 7-8 шаранчета около 500-700гр, един шаран 1540гр и 4 дребни таранки. Всичко на торен червей. Пробвах на бял и на царевица, но нямаше кълване.
Риба може да няма, но важното е да си на гьола
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от lycho123 »

Spoks написа:
lycho123 написа:Вчера аз също посетих рибарника в Бъзън, за 5 часа се скъсахме от вадене на каракуди, шаран не ни излезна (но и не търсихме целенасочено). До нас колега извади 2-3 шарана но бяха малки, каракудите бяха с размер между 15-20 см..
Колега, къде сте били застанали? Ние ходихме на 30ти април. Бяхме застанали откъм гората в дълбоката част. Двама човека от 10ч до 15ч имахме 7-8 шаранчета около 500-700гр, един шаран 1540гр и 4 дребни таранки. Всичко на торен червей. Пробвах на бял и на царевица, но нямаше кълване.
Точно срещу постройката на собствениците, мятах два фидера един на бял и един на торен.
Аватар
Carp901
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 5:51 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от Carp901 »

Здравейте коеги, бихте ли споделили някакво място по реката около Русе което е по сенчесто, като изключим местата около хижа приста и корабната ?
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от djokoriboloveca »

Здравете колеги.Пожелавам трофейни риби, големи емоции и приятни мигове по водоемите.И едно съобщение за колегите от северна България и по- точно около Русе,Тутракан,Кубрат,Сливо поле.Днес реших да открия риболова на р. Русенски Лом,но реката не даде риба и се насочих към язовира при с.Звънарци община Кубрат.За последно бях на язовира в последния ден преди забраната защото от ИАРА ми казаха че концесията е отпаднала и може да се лови с риболовен билет.Каква ми беше изненадата днес когато бях посетен от ИАРА-Разград и полиция.Оказва се че не може да се лови на този водоем,понеже е бил в процес на нова концесия.Та просто го задраскайте от програмата си.
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Здравейте, колеги, днес открих сезона на яз. Текето. Гражданска защита са изпуснали вода и нивото е с около 50см по вертикала надолу. Ужасно е. Само дребни платички, костур, облез и милиони попчета. Неприятен риболов. Тази година не е зарибявано, не е почиствано от трева, но таксата си е същата - 3 лв на пръчка. Кофти работа!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”