Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от stenli »

kasabinho написа:Забраната идва от РИОСВ не от ИАРА, който има желание може да им се обади - бяха ми пратили карта само с 1 точка, на която е позволено - говоря за брега, нали човека питаше как да стигне с кола.
И от кой по-точно регионален РИОСВ ти я изпратиха /понеже месността се контролира от два РИОСВ/, дай да я видиме и ние. До сега от РИОСВ не са ме проверявали на Дунава или други водоеми, но от ИАРА и Гранична полиция редовно и то точно по брега на реката в района на месността Калимок /основно ходя там за риба / и съм нямал проблеми, а и доста колеги посещават района на Дунава. Ето да прочетеш от къде до къде се простира месността и какъв е режима на месността от сайта на РИОСВ-Русе.
http://www.riosv-ruse.org/zashtiteni-te ... shlen.html
Според твоето мнение, от с. Ряхово до гр. Тутракан не може да се риболува от брега на Дунава, а предполагам, че си ходил за риба в този участък.
erko_e_sharan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 10:22 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от erko_e_sharan »

хей , хей стига сте спорили , пеш също може да се стигне , ама е доста вървенето пеш. а някой да е чувал за каналите на Нова Черна и за Таранка и други видове риба които излизали там ? не бих искал да ловя някъде където е забранено , аз съм просто един аматьор който отива да си начеше крастата :) , до колко са верни слуховете за големи таранки на Тетово ?!?
А някой ходил ли е на Янтра и знае ли там къде има хубави места и какво излиза?
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от stenli »

erko_e_sharan написа:а някой да е чувал за каналите на Нова Черна и за таранка и други видове риба които излизали там ? не бих искал да ловя някъде където е забранено
Чували сме, само че каналите от Ряхово до Тутракан са забранени целогодишно за риболов, въпреки че местните риболовци ги посещават редовно, но и доста актове има написани от ИАРА.
Аватар
iko05
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Апр 14, 2007 12:48 pm
Местоположение: Ruse
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от iko05 »

[quote="erko_e_sharan"]
А някой ходил ли е на Янтра и знае ли там къде има хубави места и какво излиза?[/


Вчера от 6.30 до към 14.00 имах тази възможност. Дестинацията- аплакито до кривинския мост.
Резултатът за това време е четири платички от 300 до 500 гр. и облез колкото искаш. Всички се оплакваха. че не иска да се храни рибата.
До към 10 часа нямаше никакъв признак за улов. След това първата риба излезе мъжка, стигна до кепа и последва един скок над него и си замина. Не само аз, а и колегите до мен се разочароваха.
Съжалявам че нямам снимки, но като се има в предвид че реката пада и брега е малко стръмен и едва имаше място за мен и такъмите. Отделно дето беше кално от петъчните валежи и внимавах да не се подхлъзна.
Към 13 часа колегата до мен извади една щука около 1,5-2 кг. на облез.
След това до 14.00 докато си тръгна, не видях някой нещо да вади.
erko_e_sharan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 10:22 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от erko_e_sharan »

stenli написа:
erko_e_sharan написа:а някой да е чувал за каналите на Нова Черна и за таранка и други видове риба които излизали там ? не бих искал да ловя някъде където е забранено
Чували сме, само че каналите от Ряхово до Тутракан са забранени целогодишно за риболов, въпреки че местните риболовци ги посещават редовно, но и доста актове има написани от ИАРА.
Баси , защо е забранено ? какво пречи риболова на тези канали ,че е забранен
stenli
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Яну 14, 2009 12:57 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от stenli »

erko_e_sharan написа:Баси , защо е забранено ? какво пречи риболова на тези канали ,че е забранен
Землището където са каналите е обявено за "Влажна зона" / нещо като резерват/, прочети т. 2.15 и ще разбереш.
http://iara.government.bg/wp-content/up ... d09-08.pdf
famee
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от famee »

Колеги някой пробвал ли е на Деревента? Наслука!
Хвани и пусни !
erko_e_sharan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 10:22 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от erko_e_sharan »

famee написа:Колеги някой пробвал ли е на Деревента? Наслука!

не съм още, колко пъти все наминавам от там , обаче така и не се спрях да видя , какво е ,що е :)

предполагам е платено , защото пише спортен риболов , някак си обаче не мога да си начеша крастата на платени места. Мисълта да си плащаш да ловиш ,че и рибата да плащаш не ме блазни много, предпочитам да кибича някъде цял ден и да знам ,че може и нищо да не хвана от колкото така на платено да ходя.
erko_e_sharan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 10:22 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от erko_e_sharan »

някой ходил ли е прясно прясно наскоро на Щръклево , миналата година там с татко хванахме доста таранки ,повечето малък размер , но имаше и едри.Хванахме и една много стабилна бяла риба , ако кажете как качвате снимките ще кача и фотоматериал. От други рибари сме чували че имало и шаран и т.н. , но ние така и не ударихме нищо друго. някой хващал ли е там нещо различно от гореспоменатите видове риба :) Благодаря предварително.
famee
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Мар 08, 2009 4:49 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от famee »

erko_e_sharan написа:някой ходил ли е прясно прясно наскоро на Щръклево , миналата година там с татко хванахме доста таранки ,повечето малък размер , но имаше и едри.Хванахме и една много стабилна бяла риба , ако кажете как качвате снимките ще кача и фотоматериал. От други рибари сме чували че имало и шаран и т.н. , но ние така и не ударихме нищо друго. някой хващал ли е там нещо различно от гореспоменатите видове риба :) Благодаря предварително.
Съгласен съм с теб за платеното колега но именно и аз заради тази табела се зачудих :D бях на щръклево миналият месец и беше голяма мъка само таранчета за стръв.... на текето направих добър риболов уикенда 2 бели риби хубави и едри таранки на фидер местата са във гората където хванеш че е лудница.... нааслука дано съм помогнал! :)
Хвани и пусни !
rohas
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Апр 24, 2004 3:09 pm
Местоположение: russe
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от rohas »

По реката вече тръгнаха водораслите. Риболовът на дъно е жива мъка. Хвърляш - вадиш водорасли, чистиш и така от начало. Евентуално,някое косатче или платика ще се излъже.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

някакво инфо за мартен - ряхово?
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Водорасли има, но не са толкова много, че да правят риболова невъзможен.
Риби не успях да хвана.
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от murade »

Вчера на корабната беше голяма мъка. Бях на фидер и обикновено дъно на бели червеи и торни. Само дребосъци и един единствен свестен удар :fishing6: :fishing6: :fishing6: доста се помъчих с рибата но успя да се шмугне в една туфа водорасли които бяха около 10 м по нагоре и се откачи :oops: :oops:
Аватар
raev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:58 pm
Местоположение: Тук там по реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от raev »

raev написа:Така започна последна част от трилогията "На SPA 2016г."
Изображение
Багажи да искаш...
Изображение
Манджа стандартно
Изображение
Залези, ракии, салати...да не се повтаряме
Изображение
А добро утро!
Изображение
Изображение
...ииии щрак -за спомен
Изображение
Какъво повече му трябва на един излет, от профи-Шеф !
Изображение
...той си знае...
Изображение
подправки разни
Изображение
преобладава телешкото
Изображение
за да не цапа тигана
Изображение
Аз такива, бабо, сандвичи не ям
Изображение
...и те така- Пълна симбиоза...
Изображение
Екшън!
Изображение
"По залез"
Изображение
Утрото вече носи аромат на Есен...
Изображение
Когато ароматите се смесят...
Изображение
...риболовът се превръща в удоволствие...
Изображение
А който е пазил цяла нощ, е време да почине.
Изображение
Голям спринт ...за да ни напомни реката, че е по-голяма от нас...
Изображение
Дее*а тия закачки...
Изображение
Когато има кой да лови, се намира кой да пържи
Изображение
Все пак сме на SPA
Изображение
...и да не си помислите, че мезим сами...
Изображение
Стоооой
Изображение
Дай
Изображение
...и пак лежерно...
Изображение
До момента, когато нещата се обръщат, докато други се връщат
Изображение
Мряна, ама риба..
Изображение
И когато ветровете те гонят през нощните клади...
Изображение
Заповядайте! Винаги има място за още един
Изображение
Добрутро, любима моя СПА процедуро...
Изображение
Изображение
и пак Щрак..
Изображение
...ЗА ЕДНИ ПО-ЧИСТИ БРЕГОВЕ, когато си тръгваме...за да се върнем отново...
Изображение

До Догодина....
На лов с куче, на риболов с кучка........ 0.50то му е майката
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”