Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от Fishh »

Здравейте колеги , скоро ще имам път към Русе доколко знам има някой забранени места за риболов. Някакво инфо къде не може да се лови около града да не обикалям излижно и без това малкото време за риболов и кои са по дълбоките участъци на реката във района ще пробвам със спининга. Благодаря !!!
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

ЗДравей ,колега .Места за спининг,КОРАБНАТА на БУНАТА,,под ДУНАВ МОСТ но е трудно да ти опиша пътя,или БУЛ РИСА ДО Транспортна Болница УСПЕХ .............
zeroecho
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Юни 06, 2019 6:47 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от zeroecho »

Здравейте
Искам да попитам за няколко места за риболов. От тази година съм "рибар" и все още разучавам кое как е :) .
1. Някой има ли инфо за Чифлишкото езеро. Гледах в интернет ,че вече е общинско , та има ли риба там и дали въобще е отворено :) ?

2. Язовира в началото на с. Бъзън има ли риба и разрешено ли е да се лови там ? По принцип има една табела до езерото на която пише ,че риболова е забранен , но тази табела от доста време стои а и дочух че вече никой не го стопанисва. По принцип съм виждал хора да ловят там, но... все пак да питам :)

3. с. Щръклево точно преди селото в дясно има един язовир. Ходих преди 2-3 седмици и имаше един рибар. Та въпроса ми е дали някой знае това язовирче дали е частно или мога да ходя без да се притеснявам :) ? А също така дали има и риба :D

4. На гуугъл мапс намерих още няколко язовира , но не намирам инфо в нета дали стават за риболов, платени ли са / безплатни ли са , риба има ли и каква :) . Не ги знам по имена и ще напиша селата до язовирите:
- я. Пепелина
- Двата язовира преди и след с. Сваленик
- в района на с. Юпер и с. Сеслав точно между тях има едно язовирче.
- я. Божурово
- я. Звънарци

5. Някой който е ходил по лома (русенски , бели ,черни и малки лом) да сподели някое готино място за риболов :) .

Знам ,че тези въпрос са дъвкани много и даже в тая тема има няколко отговора , но са все стари от преди години и не е сигурно кое важи и за тази година :) .
Като цяло ме интересува дали в гореспоменатите язовири и реки дали е позволено да се лови риба и каква риба има. Всякаква друга информация ще ми е в плюс, като например в даден язовир шарана на каква стръв кълве , каква захранка да ползвам и други подобни :)

И последен въпрос :) някой може ли да ми даде линк към статия или някоя друга страница в която да има инфо за сладководните риби и по-точно:
- Какви видове риби има. Шаран , амур , сом , червеноперка и др.
- През кои месеци коя риба е най-активна и на какво се лови. Питам това понеже четох за белия амур и се оказа ,че през м.Септември налитала най-често на рибна стръв. Примерно протеинови топчета с мида, което за мен е странно понеже нали се води тревопасен амура :)

Ще съм много благодарен ако ми помогнете с малко инфо :)
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

Отговарям ти за с.Пепелина,там е рибарник и коцесионера НЕ РАЗРЕШАВА пиболова...................
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Ivak »

Бъзън преди имаше дребна таранка само, сега не знам какво е положенето.

Щръклево имаше големи диви шарани, малко на брой приключиха ги и след това само дребна таранка.
Това информация от преди 2-3 години.

Ловихме събота и неделя
Инфо от Дунав в Русе, риболов на фидер, от шлеповете/понтони.
Рано сутрин по слаба активност, в последствие се засилва.
Дребна мряна, скобари, морунаж и бабки/таранки честотата на улов е по реда на писане.
На торен почти не взема, бял и царевица най-добре.
Мряната от 200 до 700-800 гр, скобара 400-800 гр, морунаж 200-300 или 800-900, бабките около 500 гр


Искат доста захранка, силните плодови аромати пречат.
Прекалено дългия повод не искат въобще да го вземат, макс 50-60 см
miro5696
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 27, 2018 8:27 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от miro5696 »

В неделя се разходи до Мартен пълно с народ, нямаше място по камъните. Вадеха по някое морунажче. Распера беше доста активен. Имаше три момчета на буната на блесна, дръпнаха някой-друг распер. Аз ще се пробвам през седмицата, когато има място :D
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

zeroecho написа: ..........................
Ще съм много благодарен ако ми помогнете с малко инфо :)
Щръклево.... беше ми любима дестинация, шараните не бяха кой знае колко големи - до 4-5 кг, но бяха борбени. Не ги оставиха да порастнат, а и рибата растеше много бавно, бяха на около 8-10г тези риби. За жалост, масовката рибари, които го посещават не знаят какво е да върнат рибата. В един момент много хора разбраха, че има няколко бройки, които бяха зарибени от любители рибари, народа гладен и изтъргаха всичко, като прибавим и бракониерите... Можеш да ловиш в момента боклукчава дребна таранка и попчета- общо взето загуба на време.

Като цяло си се насочил грешно по това време на годината, относно лома и тези язовири. В момента Дунава си дава доволно риба, както и Янтра. Инфо от последните две седмици за риби от моята група на Дунав - шарани до 10 кг, платики 600гр - 1.5кг, дребни мрени. Основно на мамалига със силни плодови аромати на две различни основи. Така, че аз бих те насочил за Дунава. Купувай някаква захранка и смело - било на фидер или пружина :) Само внимавай с нощният риболов, че сигурно скоро ИАРА ще драсне няколко акта за назидание. За протеиновите топчета - не се вкарвай във филми, още ти е рано. А това, че амура взема на рибни протеинови топчета - просто така са го научили, на всяко различно място може да взема на различни неща. Преди време бях научил за пробата едни да вземат на сливи :) Залагай си на царевичка за него и няма да сгрешиш.
Изображение
miro5696
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 27, 2018 8:27 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от miro5696 »

Здравейте колеги, тръгнаха ли мрените и скобарите по Дунав вече? Някой с някакво инфо около Мартен, Корабната?
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Ivak »

Тръгнали са, но се държат много навътре от понтоните се ловят.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Ivak »

Здравейте,

Информация за Янтра някаква, кефали?
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от djokoriboloveca »

Честита Нова година колеги Русенци.Дано тази година всеки от нас да улови мечтания трофей,да сме живи и здраве..С много от Вас може и да сме се виждали,но да не знаем че сме съфорумници.Аз ходя предимно на Мартен на буните и от време на време на Бръшлян над тръбата.Возя се със златисто Пежо 307 комби.
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
paci1970
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 25, 2017 8:38 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от paci1970 »

Привет и честита Баба Марта! Особено на русенци!
Може ли да попитам на кое място му викате ферибота, и как се стига до там?
Наслука!
miro5696
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 27, 2018 8:27 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от miro5696 »

Някой има ли инфо за реката? Дава ли някаква риба след като качи нивото тази седмица?Миналата седмица пълно капо на Мартен от мен
Прикачени файлове
Тоя индивид извади около 15-20 бройки от мрежата до брега
Тоя индивид извади около 15-20 бройки от мрежата до брега
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Ivak »

Около остров Люляк има риболов на фидер от лодка на дребна риба.
Масови платички и бабки, по рядко морунаж. По навътре излизат и нормални платики по 400-500 грма и някоя друга мряна. От брега над буната на корабната сомчета по 2-3 кг.

Много лошо впечатление ми направи колко мрежи и винтери са пуснати около острова и никой не ги пипа.
Някой има ли информация кой ги пуска, да не е някой местен големец, че не ги закача никой?
Гранична ме провериха и при въпроса за що не се прави нищо по въпроса казаха, че не било тяхна работа имало си ИАРА.

Та на въпроса чии са мрежите и винтерите та да знам какво да очаквам като ги вадя.
miro5696
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Съб Окт 27, 2018 8:27 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от miro5696 »

Някой има ли информация за Малък преславец? Благодаря предварително. :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”