Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Ivak написа:
Защо пък русенци да не направим един гастрол по търновско :roll: :lol:
Добра идея Иво,но повярвай ми все още няма смисъл.Имам ти номера и дойде ли време лично ще звънна да организираме нещо интересно.Като гледам групичката Ви е задружна,така че може да поразширим обкръжението!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Точно де това ми беше мисълта, пък може и вие да дойдете на Дунав.

Не върви ли нещо по реките , скобар, морунаж, кефал :roll:

Сега ми снесоха информация на ухо :lol: , за Янтра че излизала добра щука и за Дунав за едри платики и шарани (превозът до там трябва да е стар автомобил, просто няма път, много драки и т. н.)

Та колеги решавайте къде ще ходим :lol: :lol:

Ако има заинтересовани на ЛС, ще кажа къде са местата.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Айде прясно инфо от Дунав

Тъкмо се връщам ор спининг сесия на Хижа Приста, за 2 часа нон стоп мятане на всякакви примамки(с две три цигари почивка де).

Нямаше и подгонване, скъсах някоя и друга примамка, но залеза на Дунав си струва всичко дори и зимата :wink:


Водата може да се каже че е сравнително бистра и става за спининг, ако не беше толкова студена де :D
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

Айде прясно инфо от Дунав

Тъкмо се връщам ор спининг сесия на Хижа Приста, за 2 часа нон стоп мятане на всякакви примамки(с две три цигари почивка де).

Нямаше и подгонване, скъсах някоя и друга примамка, но залеза на Дунав си струва всичко дори и зимата


Водата може да се каже че е сравнително бистра и става за спининг, ако не беше толкова студена де
Май щуката запоЧва малко по малко да хвърля хайвера и ще отсъства известно време, а :?: :!: :?:
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Е да ви се оплча и аз, днес се върнах от работа към 13.00, и реших да прескоча до лома, взех си аз телескопчето и една кутийка бели червеи, и манчока естествено, и хайде на Писанец под моста, до към 16,30 не хванах нито един кефал, само 5 таранки и то дребни, и поедно време абе гледам че плувката ми съвсем леко се движи ама срещу течението, изчаках малко и я потопи, засякох и аванса взе да скърца, и се почна една борба, беше шаран по-моя преценка между 3-4 килограма, няколко пъти го докарвам до манчока, а да влезе ама неще то.Определено въобще не беше борбен, сравнение с лятото ама и аз съм с корда 0.12 и кукичка 12 номер, е накрая се откачи и избяга, а аз посинях от яд, цяло лято чакам да ме върже някой по-голям шаран ,а то февруари месец да ми удари, и аз да съм сам и с такъв такъм :twisted:
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Zen »

Nick71 написа:накрая се откачи и избяга, а аз посинях от яд, цяло лято чакам да ме върже някой по-голям шаран ,а то февруари месец да ми удари, и аз да съм сам и с такъв такъм
Кофти работа, даже много, но явно така му било писано на рибока :wink: . В такива моменти се старая да гледам философски на нещата. Мога само да ти пожелая този да ти е най-малкият шаран тази година и другите да ги хванеш 8) .
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Кофти работа, но поне знаеш че ги има големите шарани там.


В събота и неделя някой ще ходи ли нариба :lol: :lol:
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Zen »

Е, тази седмица ще пропусна...май. Имаме разни семейни тържества събота и неделя и ще прекарам и двата дни замасен :wink: . Но човек никога не знае. Може пък да ми се отвори някоя дупка да отскоча за 2-3 часа(ще ми се). Ще ми се да го пробвам Лома, даже отпреди приключението на Nick71 :)
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

В събота съм за риба, ама не сме решили още къде, мисля си за корекциите на Ценово, или на Янтра ама утре ще го обмислим с колегите. Ами ти Ивчо , имаш ли някъкви пъклени замисли ? :lol:
Zen благодаряти за картите , ГОЛЯМА работа са :idea:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Айде тогава да ви водя на Ценово на Янтрата знам ги местата ако е тръгнала ще си наловим доволно :roll: :D
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Вчера след дълги дебати с моите двама колеги, и дълго спорене каде да отидем за риба, дали на янтра дали на корекциите, решихме да идем накрая на Лома на Нисово.Няма да ви казвам какъв вятър имаше, щото всички са го видели, и ако не беше огъня който запалихме и малкото червено винце, направо не се виждах, но пък за сметка на това рибка имаше, кефал. таранка, облез, кротушки, абе за февруари месец, доволно.
Изображение
Изображение
Изображение
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Ето и малко прясно инфо от Янтрата, сега се прибрах от там, бях преди Ценово в тополовата гора, и съм пълен ВАЛАТ, даже и уклей не се обади :oops: , на дъно на плувка, една камара захранки, е нема и нема, мъртвило.И на блесни хвърляхме, и на малка рибка и системи разни все същият ....уй. Май за сега само Лома остана дето да дава рибка около Русе.
Аватар
Zen
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 524
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 12:57 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Zen »

Може денят нещо да и се вижда кофти на рибата :roll: . Нали ще се застудява... Има и нещо друго. Лома е по-малка река и е възможно да е дигнала малко температурата на водата и затова там рибата да е по-активна, а Янтра може да е по-студена :roll: . Всеки случай, се зарадвах от репортажа ти за Лома. Дет са вика - изпълни ма с надежда :wink:
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Да ви разкажа и аз за моя риболов в неделя, бяхме на Нисово на лома, аз лично се (капотирах) както казва колегата Ivak но не това е най-важно, до нас имаше двама колеги и единият хвана един шаран около 2кг. и тъй като нямаха манчок, другият дойде да вземе моя, и аз веднага отидох да видя какво става :lol: този колега който беше хванал шарана , ловеше по-много странен начин, плувката му беше около 2гр. а тежеста му беше окло 6-7 гр. и като хвърли плувката му потъва и не се вижда.Аз го попитах "защо така лови" а той ми каза защото било дълбоко :shock: , абе направи се на аджамия, ама видях линията му , и беше много добре направена, ловеше с хипрон 0,4
Абе общо взето не ми стана ясна сиситемата му.
Аватар
Stefko
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1526
Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 12:58 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от Stefko »

nick71 написа: този колега който беше хванал шарана , ловеше по-много странен начин, плувката му беше около 2гр. а тежеста му беше окло 6-7 гр. и като хвърли плувката му потъва и не се вижда.
Това доста ми прилича на т.нар. "влашка плувка" :wink: Или с други думи - леко дъно, но с плувка на линията за по-добра индикация на кълването :!:
Ако не виждаш изход от ситуацията... огледай се за вход!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”