Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kaminero65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 186
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:05 am
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kaminero65 »

Момчета млади и зелени.На Текето си има риболов,вярно не е интензивен - но си го има.В събота отидох да си пробвам два ваглера тъй като ще ходя на един турнир на Тича през първата седмица на септември.Исках да разбера как ми индикират кълването на платика и как на каракуди.Настаних се на паркинга пред Лодките и за 4 часа си хванах около десетина каракуди и 2 платички.Рибите ги върнах обратно,целта не беше да се взема риба.Храних с жито с аромат ягода и лових на два бели и едно зърно жито.До мен на щеката бат Ангел и той си хвана каракуди.Така че риболов има и на щека и на ваглер.Хранете с жито и царевица и ще имате успехи.Финни такъми,хранете по-малко с прашката - но редовно.Сега след захлаждането може да се активизират и шаранетата.Дерзайте и много ви моля пускайте малките шаранчета да растат.Догодина или две ще бъдат достатъчно големи за да ви доставят удоволствие.
Team Milo - feel the difference
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

raev графиките са качени.
snop
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 10:03 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от snop »

Да, за да има риболов кадето и да е било не само на шаран ама на всяка риба! Пускайте малките нека да порастнат за да ни радват!
Аватар
Spoks
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 8:02 am
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от Spoks »

Колеги, някой случайно да продава директен телескоп 7 или 8 метра?
Риба може да няма, но важното е да си на гьола
Аватар
Pyce
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 8:34 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от Pyce »

Днес на Текето, от 6 до 12 с директен телескоп 7м - червеноперки 10см, облес 12см, костурчета 15см, платички 20см - на пинки и царевица. На дъно на царевица едно шаранче 1,600кг. Това е. Колегите на жито с директен 8м вадеха таранки по 200-400гр. Мястото е с/у гората...
atom
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2011 10:37 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от atom »

Търся информация за Звънарци и Каран Върбовка.
The Animal
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 29, 2017 10:17 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от The Animal »

Аз си търся с някого да отида за риба. Може и с преспиване. Имам и лодка и сонар ако се позволява и са нужни
Заинтерисован съм от Звънарци и Върбовка. Следя
The Animal
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 29, 2017 10:17 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от The Animal »

Следя темата за Звънарци и Върбовка. И си търся с някого да отида за риба:)
Константин.Динков
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Юли 16, 2016 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от Константин.Динков »

За Звънарци не мога да кажа нищо-за пръв път го чувам. Селото ми е Каран Върбовка и съм ходил на рибарника да пробвам. Преди много риба се вадеше- на плувка, живарника беше пълен винаги, с месеци да си я ядеш. Сега не знам как е точно, но мисля, че пак ще имате слука на плувка(много таранка). За дъно обаче не мога да ви кажа. Казват че има шаран, амур и мисля сом(не съм много сигурен). Лично не съм вадил и не съм виждал някой да вади. Миналата година на плувката вече след цял ден захранване ми клъвна доста голямо рибле(приличаше много на шаран), обаче не бях засекъл както трябва и го изтървах. Не е голямо и не мисля, че може да влезеш с лодка, нито да позлваш от тия лодки за хранене. Плащаше се нещо от сорта 3 лв за пръчка. Ако имате желание отидете и споделете как е минало, но не ви препоръчвам много. Наслука!
milenskiq525
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:02 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от milenskiq525 »

На Каран Върбовка силно НЕ препоръчвам.Ако ви се ловят боклуци по 8-10см (таранчици) ,вървете.Там не излиза никаква друга риба.Да,преди време излизаха шарани,но от там само се вади,а не се пуска.Пак казвам,ако е да си начешете крастата с дребосъци,може :)
bat_deso
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 10:28 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от bat_deso »

The Animal написа:Следя темата за Звънарци и Върбовка. И си търся с някого да отида за риба:)
Вчера бях на Каран Върбовка. Условията са си същите като преди 5лв за една въдица и всяка следваща 3лв. Таранки излизат около педя, но са много нарядко и трудно можеш да си начешиш крастата.
На Звънарци не съм ходил от 3-4 години и на мен ще ми е интересно ако някой може да даде прясно инфо от там, но преди условията бяха 10лв за 3 въдици и рибата не се плаща допълнително. Тогава като ходихме излизаха дребни таранки, но имаше и много дребни шаранчета, които налитаха на всякаква стръв на плувка, а на фидерите нищо не хванахме, като търсихме основно по едър шаран.
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Амурът се храни :)
Аватар
raev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 2:58 pm
Местоположение: Тук там по реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от raev »

Кой ме издаде :D
На лов с куче, на риболов с кучка........ 0.50то му е майката
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Имам камери навсякъде :D
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

kutinchev написа:Амурът се храни :)
И шарана, и шарана :)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”