Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от bachoivo »

Риболов по Реката има доволно....фидер, кошници по 100-тина гр., тънък повод, кука 12-ка и бял/бял+стиропорче и ....косатчета, платики, морунаж :) Вчера след обяд от 16:00 до 19:30 10-тина хубави рибета....другия път па :)
Изображение
Изображение
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от fozi073 »

Браво колега, все така. Малко в страни от баш темата но да попитам. .. какъв диаметър имаш на основното влакно за 0.16 повод по Дунав.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

ммм нз към мен ли е въпроса ама..
https://www.nasluka-shop.com/image/cach ... 00x315.jpg

те това.. 0.12 плетено
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от fozi073 »

Благодаря колега. Питам защото ми подарариха фидер на Трабуко с акция 200гр и си навих на шпулите 0.28 и 0.30. Та въпроса ми е, дали се позхвърлих с тези влакна, като диаметър. Като се има на предвид че за първи път ще риболувам с фидер :( и то по Дунав.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

fozi073 написа:Браво колега, все така. Малко в страни от баш темата но да попитам. .. какъв диаметър имаш на основното влакно за 0.16 повод по Дунав.
А това 0. 16 повод предполагам е монофил?
Изображение
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

да
m1tkoo1
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 7:55 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от m1tkoo1 »

Колеги,дали е тръгнала мряната край Ряхово?Дали не е добър вариант при такава ниска вода да се пробва на дигата на пристанището?
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от bachoivo »

Мрени вървят по цялото крайбрежия в и около Русе /имай на впредвид, че по далеч от Мартен за сега не съм ходил/
Мин седмица два дена на корабната, единия ден надвечер, на другия ден сутринта от 6 до 12 - мрени до около кило и половина, платика и чат пат морунаж.
Вчера и днес бях под Дунав мост. Страшно много дребна мряна по педя - загубих им бройката след 20-тата. Днес след 16 като попчета ги вадих една след друга. Две три до към кило и канче, някоя и друга платика и морунажчета. Това говоря само с един фидер :) Две зверски късания на 0,20повод и една проба за отмъкване на въдицата :D :D
P.S. Прави ми лошо впечатление, че много колеги прибират всичко наред и при направена забележка се почва: "Абе аз от сутринта съм тука", "Бе как ше я пусна, дан си луд" и т.н. и т.н
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

то това не е от сега... масово се случва да се прибира маломерна риба и да има скандали като им се направи забележка..

Аз тая седмица успях за един ден да се изложа и на Мартен и на Попина, в един ден. Улових всички попчета с два фидера... нормална риба даже не ми е клъвнало.
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от murade »

m1tkoo1 написа:Колеги,дали е тръгнала мряната край Ряхово?Дали не е добър вариант при такава ниска вода да се пробва на дигата на пристанището?
Колега на Ряхово мога да ти кажа че в момента мряната си кълве много добре. От събота вечерта имам 6-7 мрени между кило и две и половина всичко на бял червей и само две не се хванаха на фидер така че иска си яко хранене.
Не съм ги снимал всичките но освен мряна дава и бяла риба :fishing6:
Прикачени файлове
IMG_20181013_232717.jpg
IMG_20181013_193019.jpg
IMG_20181013_235908.jpg
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от bachoivo »

murade написа:.............и само две не се хванаха на фидер така че иска си яко хранене.
Не съм ги снимал всичките но освен мряна дава и бяла риба :fishing6:
Потвърждавам, манджа здраво, че иначе ще се чудите, що не кълве :D :D
Вчера имаше едни пичове с три дънни на малай и бял червей......от 6 сутринта /тогава били отишли/ до обяд имаха една платика само. И не бяха само те де......
Две кила манджа с аромат на сирене, трохите на два хляба, кило кюспе и кило бисквита. При правилно разбъркване става хубава стегната и тежка храна, която да издържа в кошницата поне 5-6мин на дъното /след около 7-8м пропадане и течение/.
А да......вече почва да си "сака месо" рибата, т.е. да не ви свиди белия червей. Аз не сложих в храната, но всяка втора кошница пълних с бял като затапвах с храна
Презаятане през 6-7 мин горе долу и те така......
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
m1tkoo1
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 7:55 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от m1tkoo1 »

murade написа:
m1tkoo1 написа:Колеги,дали е тръгнала мряната край Ряхово?Дали не е добър вариант при такава ниска вода да се пробва на дигата на пристанището?
Колега на Ряхово мога да ти кажа че в момента мряната си кълве много добре. От събота вечерта имам 6-7 мрени между кило и две и половина всичко на бял червей и само две не се хванаха на фидер така че иска си яко хранене.
Не съм ги снимал всичките но освен мряна дава и бяла риба :fishing6:
Колега на буните ли е това?
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от murade »

Моята захранка не беше с аромат на сирене защото не очаквах такава активност но имаше доста бял червей и си искаше чакане на всеки 10-15 минути имах удар и всяка втора риба се откачаше на брега нямах кеп а беше много плитко и куката тънка но наистина иска яко манджа даже мисля другата седмица да се пробвам пак
m1tkoo1
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 7:55 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от m1tkoo1 »

Колеги,къде на Ряхово го ловите мрените,защото е доста ниска водата на буните.От горната страна на селото където е било старото пристанище дали са добре местата.
Аватар
djokoriboloveca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 656
Регистриран на: Пон Яну 14, 2008 7:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от djokoriboloveca »

За някаква хайка на ИАРА около Речна гара и буните на Мартен чувам че имало.Някой да знае подробности?
За всеки отделен ден за риболов,Господ дава два..
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”