Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Риболова около Русе

Мнение от Ivak »

Колеги светнете ме как върви риболова в Русенско
Върви ли нещо по Дунава, на спининг излиза ли щука
Въбще давайте идей къде може да направя няколко излета тези дни

Пък аз ще се отблагодарявам с инфо за скрити местенца, ракия, вино и всички му там прилежащи към един риболов алкохоли :lol: :lol: :lol:

П.С.Колега nick71 къде ще ме водиш да ги морим, вървят ли расперите още :lol: :lol: :lol:
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Дунав - 25.11. - учудваща активност на расперите

Определено бях се нагласил за щука ... рано сутрин, добро и нетопло време, идеална мъгла ... докато не видях един гръб и две опашки, които показваха активност на любимата ми риба ...
Моментално махнах метални поводи, силикони и к'вото имаше накрая на плетеняка и закачих един от любимите си воблери - Owner Cultiva ...
Резултатите не закъсняха - за 2 часа преди работа - 6 распера, предимно дребнички - около 30-35 см, само два от тях бяха що-годе читави - между 45 и 50 см.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Напълно естесвено беше, че в неделя -26.11. нямаше как да пропусна да поудавя и някои от новите стримери:

Изображение

Изображение

Изображение

За съжаление активност имаше, но само от дребни распери, този Распер, за когото бях отишъл не се появи, но така или иначе си имаше достатъчно атаки и не беше безинтересно:

Изображение Изображение

Поздрави!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Мерси за снимките.

Май се ориентирам към Ряхово или Стълпище и двата случая май ще се лови на спиниг :lol:


Няма ли друга информаци за Русенско :cry: маи пак аз ще трябва да пиша :evil:
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Аз ходих в неделя, на Бръшлен на Дунава, и се върнахме КАПО :(
Пробвахме на блесна, на воблер, на жива рибка на тапа и на дъно, но нямахме удар, а и маше един колега,явно беше местен от селото беше хванал 4-ри шаранчета около 1кг. и си ловеше само на качамак, а ни бяхме тръгнали за хищник и нямахме подготовка за шаран.
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Ивчо в неделя и аз съм на Стълпише, ама ще мина първо през Батин, ако изкаш може да на правим нещо заедно :lol:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Ами с вас съм как. :lol:
Ама бавно ще се дотътря 4е превоза който имам в Русе не е от надежните :lol: :lol:
Аз сигурно и в събота ще мръдна някъде така че ще има прясно инфо.
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

Супер, тя и моята кола не е от най-бързите :D ама ще ти звъна в събота да се уточним. Нали GSM-ma ти е същият?
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Същия е гсм. Ше ги уморим рибите ей :lol: :lol: :lol:

Ако има още желаещи от Русе за съвместен риболов, обаждайте се
Не ядем хора, само ги напивамеее :lol: :lol: :lol:
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Вчера, в обедната почивка - на същото място - за около час нямах нито удар от расперите, накрая сложих един силикон и за 4-5 хвърляния дръпнах едно щукле 50 см, около кило:

Изображение

Изображение

Заинтригува ме тази активност на распера в събота и неделя, ще гледам този уикенд да успея пак да прескоча за малко да се опитам да поразгадая поредната загадка с тази риба.

Поздрави!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Днес мятах около два часа по Хижа приста, бе з даже и сторване
една кутия силикони и една блесни и воблери измятах, никаква активност на рибата даже и обръщане на риба не видях :oops:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Не ми се отваря нова тема та ще пиша тук

Вчера от 8 до към 15.30 аз, колегата nick71 и още един колега записахме капо на Стълпище, като не бройм многото дребна таранка и 2-3 попчета. Търсихме я на какво ли не ама нц.

Распери така и не проявиха активност, щука май не се и появи наоколо.

Та който му се ловят дребни таранки до откат да заминава на Стълпище, рибата е в брега
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

В сряда се заметох на Мартен с основна цел спининг от 10.30 до към 12.30 се счупих от маане (само една цигара изпуших) обиколих целия бряг на всякакви примамки пробвах , но нямах и чукване.

В последствие се изнервих максимално от една мрежа на станок поставена успоредно на брега и всички рибари трябваше да я премятаме и да се молим да не я закачим (дънарите хвърляха с камъни вместо с олово :D )

Извадих си мача и си поначесах крастата с попчета и един огромен бибан :D
Май само те са активни тези дни :oops:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Та вчера (четвъртък) отидох на Ряхово със спомениза щуки там и с цел риболова им :)

От 12 до тъмно целия бряг беше проверен с всякакви възможни примамки на спининг, 4 тапи метнахме, но нямахме и сторване даже :oops:

Аз спинигувах около 2 часа и нещо пак, колегата поседя около огъня и като видя че няма да стане на тапа фана спининга и маа около 4 часа почти без почивка на всякакви джаджи :lol:

И така като се върнах метнах спининга и кутиите с примамките в канала на гараза и смятам поне 4-5 месеца да не ги поглеждам, защото при следващо капо на спининг (вече станаха 8 поредни) ще ги счупя на коляно :oops:
Аватар
Росен
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 12:31 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от Росен »

Я стига глупости :lol:

Водата пада много гадно в момента - съвсем нормално е да се окапотиш по Дунава. Има още достатъчно време за спининг, па като хване лед - с ледобура и отвесните блесни ...

Поздрави!
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Айде още едно следообедно капо на Мартен (този път нямах червей и нямаше даже и попчета), в един плич имаше доста риби но не обръщаха никакво внимание на примамки явно е била някаква мирна риба.

Идва събота и неделя а аз нямам никаква престава къде да ходя, че няма да е на Дунав това е ясно вече, че ми уйде спининга за втори път в канала :lol: :lol:

Колеги помагайте всичко до 100-120 км става :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”