яз. Тополница

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

В петък бях и си даваше уклей и дребни червеноперки. Поне при мен бяха почти на равно като бройки. Искаха дребна кука и чувствителна плувка. До мен на близо имаше едни две момчета направо им скъсаха трътките на уклеите. Направо гол, след гол. Техният трети колега ги обикаляше от ляво, от дясно , до самите тях заставаше, но резултата плачевен. Явно си бяха майстори. За жалост нямам плувка под 2.5 гр. и кука по-малка от 14, иначе и резултата предполагам щеше да е по-добър. Кълваха толкова предпазливо, че на моменти се чудех дали не ми се привижда, но при засичане /за всеки случай/ се хващаше уклей.
П.п. Снимки имам в таблета но нямам идея как да ги смъкна на компютъра. Скорошна придобивка ми е и не съм разучил нещата, все още.
Последно промяна от КАЯ на Нед Апр 12, 2015 8:21 pm, променено общо 1 път.
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от Emo-el »

Забравих да кажа: ловихме с кука 18 и 0.75 грама плувки :)
Danchobor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 8:22 am

Re: яз. Тополница

Мнение от Danchobor »

Здравейте колеги в неделята посетих язовира дава достатъчно риба уклей е червеноперка нивото високо и вдига постоянно под бунгалата беше панаир ,с лека кола се стига спокойно като се кара бавничко ,стръв бял и пинки ,по лека плувка 0,75 -1 гр трябва ви телескоп около 4-5 метра и тънък повод обезателно наслука и пишете
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

PIC_0007.JPG
PIC_0007.JPG (109.4 KiB) Преглеждано 6291 пъти
Да размърдаме малко темата за яз. Тополница.
Събота и неделя се чудех къде да избягам от жегите, не много далеч от София, да има някаква сянка и без голяма навалица, а ако има и някакъв риболов е чудесно. Избора падна на този язовир, но бях готов и за капо там.
Риболовствах до обяд и после гонех сянката около едно дърво. Събота от 19 до към 21ч. Сутрин кълвеше от 6 до към 8 и после само епизодични рибки. Вечерта също се активизираха. След мръкване доста уклей гонеше мушици по повърхността.
Няколко уклея, малко костур на торен, като единият беше над педя и останалото бабушки, разбира се и много и едри слънчаци.
Водата пада, около брега имаше няколко метра кална ивица започнала да засъхва.
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от djago1981kn »

Колеги някой случайно да е ходил на язовира тази година?Последните дни са топли и дали не е тръгнал някакъв риболов? Предварително благодарности.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: яз. Тополница

Мнение от ludiqdoctor »

Антистрес терапия - с въдица в ръка!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от КАЯ »

Днес може да се каже, че капо. Клен, бабушка и червеноперка по една бройка. Хора почти нямаше. Водата малко по-висока отколкото на клипа по-горе. Стръв шарен и уклейска захранка и стрелба на бял с прашката.
Sobieski_fan
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Юни 19, 2008 12:45 pm
Местоположение: гр. Божурище, обл. Софийска

Re: яз. Тополница

Мнение от Sobieski_fan »

Колеги, решили сме с приятели да ходим на палатки за 3 дни и сетих за този язовир че беше много красиво. Ходил съм последно преди 10-на години и тогава всяко лято го точеха адски много. Сега какво е положението там? Притеснявам се ако отидеме да не е много кал по брега.
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: яз. Тополница

Мнение от akoto13 »

Здравейте приятели. Не съм ходил от две години, но и тогава риболова беше слаб при мен. Преди години се правеха силни риболовни на едра червеноперки. Интересно ми е дали все още е възможен подобен риболов, и на кои места по язовира. Интересува ме само тази риба. Ако някой запознат даде информация ще съм благодарен. Мерси
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от luky78 »

Днес се разходихме до язовира - ако може да се каже язовир , водата е с пад от 40-50 метра . Бреговете са стръмни и на единственото по-полегато место имаше един колега , който не видях да вади нещо . Други рибари нямаше около стената и на горе не се виждаха такива от нея . По думите на охраната излизат костури . След това на реката към магистралата хванамхе по някой кефал на рибка и жабче . Язовира не си заслужава , поне по това време , реката става .
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от tonkatabg »

Някой знае ли какво е нивото на водата в залива на почивните станции и дали е тръгнал уклея.
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от tonkatabg »

Никой ли не ходи там ?
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: яз. Тополница

Мнение от pdimitrof »

За нивото гони вече половината, а за уклея незнам !
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от tonkatabg »

Благодаря колега !
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: яз. Тополница

Мнение от kozbi »

На 14ти, риболов на бабушка и уклей имаше... тъй де, в късния следобед уклея спря да кълве, но риболовците в близост бяха наловили някакви бройки от преди това.

на 21ви, река Тополница бяла, устието на язовира бяло, интересното е , че имаше 7-8 човека на текущото устие на р.Тополница, в близост до границата зелена-бяла вода. Аз се разходих до Мътивирския ръкав, но нищо не направих :D , поне водата не беше с апокалиптичен цвят. Но достатъчно хора по язовира, макар и да имаше движение на коли напред-назад, може би е имало риболов в чашата на язовира - бързо загубих интерес и си продължих туризма :D .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”