Язовири около Хасково

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
pathfindar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 2:12 pm
Местоположение: Хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от pathfindar »

Май е време и аз да драсна някой ред,щото темата наистина позамря .Тия дни понеже имах повечко време покрай празниците пообиколих няколко язовира и реших да споделя.Първо ходих до с.Елена-водоема е преди селото вляво.Времето беше тихо и слънчево без вятър.Н язовира имаше 5-6 мангала на на плитката вода без удар от сутринта дори и каракуда.Собственика и негови авери бяха нахвърляли 10 пръчки с различни видове стръв,но уви и при тях греда.Това ми беше достатъчно,запалих гумите и да ме няма.Следващата дестинация беше яз.Момино,който се намира наблизо.На язовира нямаше грам човек освен арендатора и баща му,и понеже се познаваме от няколкото ми излета там ги разпитах откровено каква е хавата при тях и те си казаха,че в момента рибата не е много активна особено за дънен риболов.Излизала само каракуда на плувка и то на определени места.Благодарих им и отново на път.Бяха ми похвалили едно водоемче и се запътих натам.Въпросното място се нарича яз.Надежден и се намира на 4-5 километра от Харманли.Приятно местенце на пръв поглед,момчетата са мераклии,зарибили са го с едра риба от порядъка на 15-20 килограмови амур и шаран,както и сом ,толстолоб и т.н.С две думи ще се практикува риболов тип хвани-пусни.Щяло да има удобства за рибарите от рода на каравани за преспиване с нисък наем-10 лв(ако не ме е послъгал разбира се).Таксата е 5 кинта,но засега не се знае дали ще може да се нощува.Има направени три платформи във водата, от които може да се лови.Имаше доста хора ,които изкарваха на плувка много каракуда ,но с шарко никой не можа да се похвали.Смятам, че има перспектива в този водоем но ще изчакам да се активизира мустакатия и атака.Продължих нататък и се озовах на яз.Ябълково(малкия преди селото).Миналия сезон имах 2-3 посещения там и доволно.Оказа се обаче ,че тази година правилата са нови.Забранени са всякакъв друг вид стръв освен протеиново топче с монтаж на косъм.Не знам защо са решили така но както и да е.В момента активноста много малка понеже водата е студена, сиреч чакат се по топли дни.Минах през Бодрово-там си е все същото за тази част от сезона,които ходи редовно знае(маломерни шаранчета и много каракуда).И последно,в събота реших да намокря кордите и се запътих към един похвален от познати язовир.Нарича се Бели пласт и се намира в селото.Основния път до язовира беше непроходим освен с бтр или верижна машина-яко мазало след тези дъждове.Наложи се да спираме колите на 60-70 метра от язовира на една поляна и всичкия багаж на ръце до долу.Както и да е, понеже ходя за пръв път там и нямах никаква информация застанах на плитката част(логично за тази част от сезона),но се оказа че съм в грешка,при разговор със собственика по късно.Оказа че водоема е доста плитък и водата вече се постоплила,което обяснява и ранната активност на амура.През деня се изкараха няколко амура с доволни размери,тук таме някоя бяла риба и шаран.Ще го посетим пак като поизсъхне почвата,че е кофти да газиш в тия калища.Айде от мен толкоз надявам се,че съм бил полезен с информацията.И между другото яз.Мандра в момента е спрян за риболов временно заради неуредици на собствениците с ИАРА.
smalll
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 7:46 pm
Местоположение: хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от smalll »

някой има ли информация за яз.мандра дали са го пуснали за риболов?
Аватар
М. Сталев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1176
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 5:00 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Язовири около Хасково

Мнение от М. Сталев »

след 20 ти уж :)
to6o_03
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 8:25 pm

Re: Язовири около Хасково

Мнение от to6o_03 »

колеги на Мандра може ли да се преспива и какви са условията
maks89
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 11:27 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от maks89 »

След заметресението,ако можи някой да сподели имало ли е раздвижване на рибата на яз.Тракиец.Аз бях съботата там,преди заметресението сутринта рано излизаше каракуди от порядъка на 300-400гр,след това нямах никакво пипане,но също така нямаше и никакво игране на риба.И започвам да се питам дали е останала някаква риба като изключим раците.
Аватар
ignatov78
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 12:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Язовири около Хасково

Мнение от ignatov78 »

В събота,малко преди заметресението се позиционирахме на ръкава до село Николово. След заметресението,наистина спря да кълве,следобяд се активизира малко рибата, а в неделя сутринта си даваше доволно каракуда.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Chromeo »

Здравейте, колеги :) Ще съм ви благодарен ако споделите информация за язовирите Токмакли и Стамболийски (излиза ли нещо и дали Токмакли е под аренда)
А относно язовир Мандра виждам, че доста колеги проявяват интерес - последната ми информация от преди седмица е че е под аренда с такса 5 лв., позволени 3 пръчки, улова не се заплаща, ловят се доста прилични каракуди основно, някое друго дребно сомче и туктаме някой шарко, но от порядъка на килограм. Информацията ми е от един комшия, който често посещава язовира. Поздрави :)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Vid »

Инфото кое имам е следното:
На Стамболийски въобще не си губи времето. Излизали слънчаци и каракуди в размер 1/3-та от педарката :lol:
За Токмакли не зная. Бяхме там преди 2 седмици. Риболовци на водоема нямаше. Блъскахме по вратите на хижата, ама никой не ни обърна внимание и си "обрахме крушите"....
Мандра доколкото ми е известно трябва да е свободен водоем, ама оня Красьо черния не се маха оттам. Събира такса от 5 лв. ИАРА направиха проверка през забраната и бяха на път да напишат 30-40 акта на някви състезатели по риболов....
Та, големите риби там ги има, ама са многа редки... Инак каракуда си излиза доволно...

п.п. Книжовник-големия, доколкото последно разбрах, още си го държи Къньо и не е свободен..
То, кВато ни държавата, такива ни и водоемите :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
doki 7
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 4:20 pm
Местоположение: с.Бресник

Re: Язовири около Хасково

Мнение от doki 7 »

Колега Vid ,виждам ,че всеки твой коментар за Мандра е негативен ,но не знам защо лъжеш ,че щели да пишат актове на състезателите ,които бяха на язовира.Аз присъствах на състезанието и никой от ИАРА не е идвал ,по едно време сабалям дойдоха някакви навлеци ,които почнаха да крещят ,че риболова бил забраенен и щели да се обадят на ИАРА може би еди от тях си бил ти .Като казваш ,че язовира не е арендован и се събира такса неправомерно го докажи на само с приказки и освен състезателите които не взеха и грам риба , явно и те ти пречат на язовира имаше и доста други риболовци ,които си прибираха уловената риба,за тях що не пищя. Пък и ти също по време на забраната си ходил да ловиш на Мандра ,обади ли се тогава на ИАРА да дойдат да те санкционират.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Chromeo »

Колега, doki 7, не съм наясно за статура на Мандра, но имам 2ма приятели с актове от Мандра по време на забраната, може би не в деня на състезанието, но акотове има писани. Актуалният ми проблем е къде да отида някъде на свободен язовир с някакви шансове дори и минимални за що-годе сносен улов :)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
stelco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:19 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Язовири около Хасково

Мнение от stelco »

Колега ние със синът ми също бяхме на състезанието на Мандра и никой не е идвал да ни проверява и не мисля ,че състезателите които участваха там са най - големите нарушители има си организтор който го е планирал значи всичко трябва да е било точно.
А относно "омразната"и обезрибена Мандра ,тази неделя е имало колеги от Кърджали които са ловили на язовира.Гледах техни снимки във Фейсбук ,улова им бе почти една 40 литрова бака червенопера ,значи ако е свободен както казва колегата Vid може да идеш да пориболовстваш,пък ако дойде арендатора обади се на ИАРА ,икономическа полиция да дойдат да го сакционират ,че сабира неправомерно такса.
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Vid »

doki 7 написа: Пък и ти също по време на забраната си ходил да ловиш на Мандра ,обади ли се тогава на ИАРА да дойдат да те санкционират.
НЕ се обадих, защото самия "арендатор" ни посъветва да не ловим, ако не искаме да осъмнем с актове от ИАРА...
По тази причина лових на други арендовани водоеми...

На stelco ще отговоря- кой ходи на арендован водоем да лови червеноперка бе човек???
Напълно разбирам кВо става тука. Риболовците обичат водоема и развъдилия се плевел в него, и напълно са съгласни да платят 5 лв. такса на някой който пази плевела... и да си го ловят в несвяст...

п.п. И като сте толкоз "ербап", що не отговорите на колегата Chromeo, а чакате да видите с кой да се заядете?
Повече в та тема няма да напиша и запетайка... А вие си ловете плевела на Мандра...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
to10or
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2012 12:15 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Язовири около Хасково

Мнение от to10or »

Vid написа:
doki 7 написа: Пък и ти също по време на забраната си ходил да ловиш на Мандра ,обади ли се тогава на ИАРА да дойдат да те санкционират.
НЕ се обадих, защото самия "арендатор" ни посъветва да не ловим, ако не искаме да осъмнем с актове от ИАРА...
По тази причина лових на други арендовани водоеми...

На stelco ще отговоря- кой ходи на арендован водоем да лови червеноперка бе човек???
Напълно разбирам кВо става тука. Риболовците обичат водоема и развъдилия се плевел в него, и напълно са съгласни да платят 5 лв. такса на някой който пази плевела... и да си го ловят в несвяст...

п.п. И като сте толкоз "ербап", що не отговорите на колегата Chromeo, а чакате да видите с кой да се заядете?
Повече в та тема няма да напиша и запетайка... А вие си ловете плевела на Мандра...
Колега,Vid,по принцип съм доста спокоен човек,но мисля да ти понапиша няколко реда в случая.Първо-не виждам никой целенасочено да се заяжда с теб,а точно обратното-някаква жлъчна ирония и подигравателно отношение към хората,които ловят така наречения от теб "плевел"(червеноперка).Ако си направиш труда да попрочетеш малко,ще разбереш,че на много от световните и европейски първенства по риболов на плувка се лови именно този "плевел" и трофеите се печелят с голяма част от улова му.Ако още малко се позачетеш,ще откриеш,колко много захранки,ароматизатори,добавки,куки и плувки с подходяща форма и големина са създадени специално за улова на този "плевел".Това,че практикуваш риболов на спининг и търсиш риби като сом,щука,распер,бяла риба и други,не ти дава право и не ти прави чест да имаш такова отношение към другите мирни видове риба,както и към риболовците на плувка("някви състезатели"-позволявам си да те цитирам от по горен твой пост).Аз риболовствам само на плувка и на мен не ми доставя удоволствие да ловя нито сом,нито щука,нито распер или бяла риба,(всички тези ми ядат плевела,което не ми харесва :D),но винаги адмирирам колеги,които са хванали добри или трофейни екземпляри от горепосочените хищници.И още един въпрос към теб-имаш ли да се похвалиш с някаква по прилична не плевелна риба през последните две години или само мрънкаш,че на Марица нямало риба или че на Мандра плевела се размножил.Към колегата Chromeo-в момента добър риболов тече и на Тракиец и на язовир Кърджали,може да пробваш и язовира на с.Златополе,говоря за риболов на плувка.Това е от мен-предварително се извинявам за малко по-острия тон и оспамването на темата.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Chromeo »

Благодаря, to10or, за информацията. Поздрави :)
catch a fish or die trying !!!
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Язовири около Хасково

Мнение от nedyalko1 »

Някой би ли могъл да ми каже какъв е статута на този язовир? Благодаря предварително!
Прикачени файлове
untitled.JPG
untitled.JPG (46.38 KiB) Преглеждано 3163 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”