Язовири около Хасково

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Vid »

emsi_1 написа:Здравеите колеги..Разбрах че мандра след изтичане на договора се освобождава.Както се чу накрая на август му изтича.....
Това може и да е така..., но факт е че арендатора там не е правил зарибяване от много време. Жалко за него само де не може да отърмъчи всичката риба поради спецификата и големината на водоема...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от JettroniX »

emsi_1 написа:Здравеите колеги..Разбрах че мандра след изтичане на договора се освобождава.Както се чу накрая на август му изтича.....
но ....така се чу...а и може да направим и съвместен излет .поздрави
До 2020-та има да изчакаме :rolleyes: .... поне според тази статия ;) => Незаконно удължават концесията на язовира в Мандра . Да не си объркал името на язовира колега :)
Изображение
smalll
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 7:46 pm
Местоположение: хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от smalll »

Колеги имате ли някаква информация за тракиец? Евентуално дали излиза каракуда или едра червеноперка.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Chromeo »

Информацията, която имам е за шарани - колкото и невероятно да звучи и то в добър размер(2 - 5кг.) на Сираково откъм боровата гора. Успех :)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Chromeo »

Здравейте, колеги, да ви споделя за преживяването ми на яз. Стамболийски ! Силно недоверчив към информацията на колегата emsi_1 реших да отскоча на язовира и да пробвам тия каракуди и шарани и амури. Вчера на 01.09. в 07:00 с един приятел акостирахме близо до гората в устието, след много черен път, нерви, ядове тоест Стамболийски си ме посрещна както винаги, с присъщата му тъпота и проблемност. Чак в устието, в края на гората не стигнахме, защото черния пътят беше целия на дълбоки бразди и усещането беше по-скоро за яздене на магаре, отколкото за каране на кола. Психиката ми издържа на около 50-на метра от първите дървета, намиращи се в устието и там разположихме катуна. Две въдици на суха царевица и една на силиконова + пружина с две куки на сладка царевица/млечна царевица/стиропор . Разпънахме по средата на язовира, захранихме със суха царевица и зачакахме да дойде по-бързо времето да си ходим :D Риболова ни приключи в 18:00 с резултат: шаранче 2кг. - на суха царевица на силиконов косъм и 10 каракуди по около 300 гр. на пружина с със стръв на куките - бели стиропорени топченца на Filstar, защото на сладката царевица пак на пружина излизаше много дребна риба. Това е от мен.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Georgi.Nikolov
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 11:18 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Georgi.Nikolov »

Абе както казва един колега рибата къща няма ... може на всяко място да удари големият разбойник :D
Аватар
lif3house
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1048
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 8:26 pm
Местоположение: София

Re: Язовири около Хасково

Мнение от lif3house »

smalll написа:Колеги имате ли някаква информация за тракиец? Евентуално дали излиза каракуда или едра червеноперка.
Каракуда излиза, отивай смело ;)
smalll
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Мар 11, 2007 7:46 pm
Местоположение: хасково

Re: Язовири около Хасково

Мнение от smalll »

lif3house написа:
smalll написа:Колеги имате ли някаква информация за тракиец? Евентуално дали излиза каракуда или едра червеноперка.
Каракуда излиза, отивай смело ;)


Едра ли е каракудата защото миналата година по това време излизаха само дребни?
emsi_1
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 8:58 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от emsi_1 »

Chromeo написа:Здравейте, колеги, да ви споделя за преживяването ми на яз. Стамболийски ! Силно недоверчив към информацията на колегата emsi_1 реших да отскоча на язовира и да пробвам тия каракуди и шарани и амури. Вчера на 01.09. в 07:00 с един приятел акостирахме близо до гората в устието, след много черен път, нерви, ядове тоест Стамболийски си ме посрещна както винаги, с присъщата му тъпота и проблемност. Чак в устието, в края на гората не стигнахме, защото черния пътят беше целия на дълбоки бразди и усещането беше по-скоро за яздене на магаре, отколкото за каране на кола. Психиката ми издържа на около 50-на метра от първите дървета, намиращи се в устието и там разположихме катуна. Две въдици на суха царевица и една на силиконова + пружина с две куки на сладка царевица/млечна царевица/стиропор . Разпънахме по средата на язовира, захранихме със суха царевица и зачакахме да дойде по-бързо времето да си ходим :D Риболова ни приключи в 18:00 с резултат: шаранче 2кг. - на суха царевица на силиконов косъм и 10 каракуди по около 300 гр. на пружина с със стръв на куките - бели стиропорени топченца на Filstar, защото на сладката царевица пак на пружина излизаше много дребна риба. Това е от мен.
Колега...Тия намеци не са приятни много много....Хванах риба споделих и ......не търпя подигравки Пич....
ако имаш да избивш комплекси Заповядаи...Ще пием по бира и ще се разберем на трезва глава.А и както чета не си останал капо.... :axe:
Аватар
Georgi.Nikolov
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 11:18 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Georgi.Nikolov »

Колеги на тракиец щуката , кога тръгваше .
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Язовири около Хасково

Мнение от te4osoma »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: скоро :lol: :lol: :lol:
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
Georgi.Nikolov
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 11:18 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Georgi.Nikolov »

Щото до сега там за хищник не съм ходил , начинаещ съм в ловенето на хищници :D
Аватар
Georgi.Nikolov
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 11:18 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от Georgi.Nikolov »

Здравейте на тракиец на баластерната едра каракуда излиза ли .
FishBone
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 7:41 am
Местоположение: Хасково-

Re: Язовири около Хасково

Мнение от FishBone »

Здравеите някои да има някаква информация за язовир Тракиец :)
Rapala vs UglyDuckling
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Язовири около Хасково

Мнение от JettroniX »

Почти умряла работа, нивото е ниско и май ще го спуснат още :roll: :(

Тук има малко по-подробно инфо :D :arrow: http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 1&start=30
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”