яз. АЛЕКСАНДРОВО

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bambo80 »

Здравейте колеги.Някой да има информация за яз. Александрово до Ловеч,дочух че са го взели арендатори но колко е вярно не знам.ПИШЕТЕ АКО ЗНАЕТЕ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от kolev »

Взет е със сигурност. Информацията ти е вярна.
Поредният бракониер ще го изтараши и ще бяга.
pifa318is
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 5:27 pm
Местоположение: ЛОВЕЧ

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от pifa318is »

Даден е че е разрешен през забраната,а в същото време не може да се лови на него защото вече е под аренда.Малко си противоречат,поне да уточнят ще има ли зони в язовира които да може да се ползват!!!!!!!!!!!!
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bambo80 »

предните го оскубаха яко,тези сега и те и кво прайм на Крапец и на Стамболийски ли????????? НЯМА ЩО..........................
sudjuka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Нед Дек 10, 2006 10:25 pm
Местоположение: Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от sudjuka »

Аз мисля в неделя да ида да видя какво е положението.И ако някой се опита да ме изгони,ще му искам договор за наем да видя какво ще ми покаже?
Силните мъже хващат бика за рогата и викат “Оле!”, а калпавите се хващат за рогата и викат “Олеле!”
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bambo80 »

пиши колега какво е положението,че аз съм на работа и няма как да ида.Добър си е язовира ама ..........
sudjuka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Нед Дек 10, 2006 10:25 pm
Местоположение: Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от sudjuka »

Колкото повече хора разръчкаме работата толкова по-бързо ще излезнат нещата наяве.Иначе така ще мине и замине,ще му изловят пак рибата и накрая за нас пак ще остане средния.Не може така изведнъж да е даден под аренда при условие че го има в заповедта на министъра
Силните мъже хващат бика за рогата и викат “Оле!”, а калпавите се хващат за рогата и викат “Олеле!”
pifa318is
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 5:27 pm
Местоположение: ЛОВЕЧ

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от pifa318is »

sudjuka написа:Аз мисля в неделя да ида да видя какво е положението.И ако някой се опита да ме изгони,ще му искам договор за наем да видя какво ще ми покаже?



Ей,Луканка обади се да ходим заедно натам!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bambo80 »

:( :( :( Казаха ми че са го взели някакви от ,,гара,, левски.ИМА НЕЩО КОЕТО НЕ Е КАКТО ТРЯБВА.НИЕ БИЛЕТИТЕ КЪДЕ ДА ГИ ПОЛЗВАМЕ или не по,, предназначение,,
artaks
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 405
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 11:21 am

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от artaks »

Преди малко разговарях с Д-р Найденов/шефа,на ИАРА-Ловеч/и ситуацията е следната:
Договора за ползване е от скоро,и поради тази причина е във заповедта за разрешени през забраната водоеми..Отдаден е от "Напоителни системи" тъй като,на практика той е тяхна собственост...Арендатора е от София,и според г-н Найденов е съвестно момче с амбиций за производство,на риба...Н.С..ми не са длъжни да уведомяват ИАРА за отдадените си под аренда водоеми..
Язовира няма да бъде обект,на промишлен/стопански/риболов като запазва статута си,на обект за спортен риболов...Правилата за извършването му обаче се определят от арендатора..
Такава е точка...забравих коя от наредбата за стопанисване,на водоеми..
Почти сигурно е,че ще има някаква такса,на човек без ограничение,и количество,на улов..
Въпроса е каква?????
Молбата към нас от страна,на ИАРА-Ловеч е да сигнализираме веднага в случай на извършване,на нередности,на територията,на язовира...Сиреч.Мрежи,тоци,и подобни гнусотий...като действията,на органите ще бъдат незабавни,и безкомпромисни...
До колкото разбрах,арендатора има идея за изграждането,на рибовъдно/садково/стопанство..
Това е хубаво но според мен невъзможно за там с оглед неблагоприятните условия с които язовира разполага...
Във всички случай ще има зарибяване според изискванията,на наредбата..за ползване...

Това е което разбрах...Подробности след десетина дни..Тогава мисля да го посетя..
Поздрави..
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от martineti »

Този арендатор ако се е захванал с рибовъдство да беше взел клетките зад язовира. Иначе ако направи един качествен язовир за спортен риболов ще стане много добре. От доста време около Плевен и Ловеч няма свестен язовир за спортен риболов. А предните арендатори ги "знам" яз. Александрово не е единственият отарашен от тях. Те си пускаха свободно риболовци на язовира ,но риба нямаше. А преди отдаването му под наем имаше доста прилични шарани и толупи. И сом имаше в язовира.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
sudjuka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Нед Дек 10, 2006 10:25 pm
Местоположение: Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от sudjuka »

Марто,то и сега се позавъди риба в язовира,въпроса е да не стане както при предният арендатор.Ако наистина са го взели поне да има някакви нормални условия за риболов,а не като хвърлиш само раците да се заиграват със стръвта.Утре ще идем до там с Павлин и Калоян пък ще видим какво ще стане...........
Силните мъже хващат бика за рогата и викат “Оле!”, а калпавите се хващат за рогата и викат “Олеле!”
pifa318is
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 5:27 pm
Местоположение: ЛОВЕЧ

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от pifa318is »

martineti написа:Този арендатор ако се е захванал с рибовъдство да беше взел клетките зад язовира. Иначе ако направи един качествен язовир за спортен риболов ще стане много добре. От доста време около Плевен и Ловеч няма свестен язовир за спортен риболов. А предните арендатори ги "знам" яз. Александрово не е единственият отарашен от тях. Те си пускаха свободно риболовци на язовира ,но риба нямаше. А преди отдаването му под наем имаше доста прилични шарани и толупи. И сом имаше в язовира.
Оле,оле а бе ти жив ли си бе Мартинка
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от martineti »

Лятото като ходих и видях ,че взе да се позавъта риба. В язовира и да са останали шаранчета са в голям дефицит, а не както преди. Павка арендаторът според мен ще удари ГОЛЯМА ГРЕДА ако мисли ,че ще извади риба от язовира ,иначе раци има много и ще може да налови на воля :)
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
sudjuka
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Нед Дек 10, 2006 10:25 pm
Местоположение: Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от sudjuka »

5лв на човек и каквото хванеш е за теб-това е последната информация от трето лице,тъй като аз не стигнах днес до язовира.
Силните мъже хващат бика за рогата и викат “Оле!”, а калпавите се хващат за рогата и викат “Олеле!”
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”