яз. АЛЕКСАНДРОВО

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Dulev
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Юли 18, 2014 2:58 pm

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от Dulev »

Здравейте

Някой знаели какво е положението на язовира в момента?
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от oneillbgm »

Поне раци има ли останали в язовира? Преди година извадих на арендатора над 6 слепи коша, другите не успях да измъкна, тъй като бяха навързани един след друг. Пуснах сума рак и костур. После се чупих.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
gogox1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Май 07, 2009 11:21 am

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от gogox1 »

Дочух, че се е върнал предишния арендатор преди този. демек първия дето почна с обезрибяването. Сега чух, че уж пуснал шарани по кило - две и се ловяло. Някой има ли информация от почивните дни! Видях хора с лодки да ходят в тази посока??
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от tonkatabg »

Лови се обаче е много обраснало - за тараните е най-хубаво с лодка
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от radogagov »

Здравейте,
Да попитам, как е положението на язовира? Какъв му е статута и каква риба се лови, ако още има такава останала :roll: Мисля да търся костура.
Изображение Изображение Изображение
Shampio0*
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 198
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 8:50 pm
Местоположение: Pleven

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от Shampio0* »

radogagov написа:Здравейте,
Да попитам, как е положението на язовира? Какъв му е статута и каква риба се лови, ако още има такава останала :roll: Мисля да търся костура.
И мен живо ме интересува, какъв е статутът на язовира и каква риба е останала и дали е останало изобщо нещо :D
Повторението е майка на знанието,и баща на затъпяването...
Аватар
zlatanov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 104
Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 1:42 pm
Местоположение: ловеч
Обратна връзка:

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от zlatanov »

Shampio0* написа:
radogagov написа:Здравейте,
Да попитам, как е положението на язовира? Какъв му е статута и каква риба се лови, ако още има такава останала :roll: Мисля да търся костура.
И мен живо ме интересува, какъв е статутът на язовира и каква риба е останала и дали е останало изобщо нещо :D
6лв такса има костур таран шаран
I love it when you call me big poppa
Throw your hands in the air, if youse a true player
I love it when you call me big poppa
'Cause I see some ladies tonight that should be havin' my baby, baby,
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bobopeli »

Някаква информация за статутът на язовирът,такси, риби тъй нататък?

Благодаря предварително!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bobo_33333 »

Таксата май е 7лв вече,ловят се рибки по 80/100гр,основно таран/чета и костур/етки. :fishing1:
Това от 23/24 май ,около 50 човека и никой не пиши
Аз там съм пораснал...
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от tonkatabg »

Миналата година слушах за подвизи от по 50 шарана на ден... едва ли са изчезнали всичките ...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bobopeli »

bobo_33333 написа:Таксата май е 7лв вече,ловят се рибки по 80/100гр,основно таран/чета и костур/етки. :fishing1:
Това от 23/24 май ,около 50 човека и никой не пиши
Благодаря bobo,костур/етки-те са ми интересни :fishing2:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от ivan_tsochev »

Тази пролет (април/май/юни) съм ходил общо 6 пъти на язовира. Таксата е 6 лв на човекоден, риба не се плаща, ловиш колкото можеш. Аз ходих предимно за огромните костури, голям кеф е наистина, но в топлите дни кълват само рано сутрин до към 8 ч. и вечер след 19. През другото време си цъкам таранки на стената с един чип, има и много уклеи и чат-пат попчета. Трите ми най-силни излета бяха съответно 22 кг, 18 кг, 15 кг. Преобладавах таранки тип шамарче, и около 10-тина костура на излет долу-горе, ама огромни костури, каквито не съм ловил никога никъде преди това. Има проблем с рибките за стръв, че по това време на годината имаше само уклеи на рачилото, които бяха доста едри за стръв, но пак ставаха поради липса на други. В последствие си купих барушници от един магазин в Троян и беше по-лесно с тях. Предпочитам да ловя на стената заради по-голямата дълбочина и костурите бяха близо до брега в камъните, таранките също с 4 метров чип съм ги ловил. Много змии има по стената в горещите дни. Под тополите имаше хора, с дънни въдици и хващаха по някоя и друга по-едра таранка само на стиропор, от раците друга стръв не оставаше на въдицата. По думите на арендатора миналата есен и зимата е имало сеч на костури , неговия рекорд бил 120 кг на ден, само на силикони, като най-голямата риба е била 2.150 кг. Според мен малко завишени данни, но ви го казвам като инфо. Пътя е гегав, при лошо време за нормална кола не става. Два пъти си оставях колата долу на шосето, но си е 1/2 час до стената пешком, а и един колега от Ловеч каза, че местните братя разбиват колите без надзор. Освен това навръщане с пълно бойно снаряжение и 15-20 кг риба ми се откъснаха ръцете и кръста :). Чорбаджията казва, че има трактор и ако някой закъса го тегли, но за сега не съм пробвал тази екстра. Язовира незнайно защо го източват, въпреки че нивото му е много ниско и има свободен обем. Според мен това е нещо шашма на арендатора, но въпреки това рибата си кълве. Дано съм ви бил полезен. Този уикнед (16/17 юли) мисля пак да ходя, но го дават кофти времето. А, и последно почти винаги духа гаден вятър на този язовир, като доста често пречи на риболова. Дано съм ви бил полезен.
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bambo80 »

Колеги в неделя мисля да ходя,има ли активност на таран и шаран?
Аватар
bambo80
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 10:49 am
Местоположение: София-Ловеч

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от bambo80 »

Да си самоотговоря-много дребни каракуди,и шаранчета от 400-1,200.имаше над 30 коли.
Aemilivs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 6:57 pm
Местоположение: Плевен

Re: яз. АЛЕКСАНДРОВО

Мнение от Aemilivs »

шарана на какво се обажда ? чува ли се за по-големи риби? улова заплаща ли се ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”