Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от BaMnup »

Павел Три написа:Ако от Беляковец до П.Тръмбеш и Раданово не ти е далеко-идвай.Прилични каракуди,белевица слънчаци колкото искаш.Ако искаш пусни едно Л.С. и ще те разведа по нашите места.
То каракудки, белевица и слънчак има и по нашето язовирче :mrgreen: нещо със зъби ми се лови.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от Павел Три »

Чух от един колега ,че на Сашево са ловили щуки по 2-3 кг.,но дали е вярно... :smt017
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от BaMnup »

Ама сигурно това е на реката?
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от eroucma »

BaMnup написа:Ама сигурно това е на реката?
От днеска на корекцията http://prikachi.com/images.php?images/957/7571957e.jpg Примамката е Spro Crank 70 рибата е 57-8 см. кг. неисвестни.

Нещо немога да се оправя със снимката някой ако може да помогне.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от Павел Три »

По корекциите.За реката не съм чувал за щука Там търсим кефал ,каракуда или морунаж.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от eroucma »

Павел Три написа:По корекциите.За реката не съм чувал за щука Там търсим кефал ,каракуда или морунаж.
И по реката има, но след Крушето където е смесито с Росица.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Patera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Май 20, 2011 2:16 pm
Местоположение: Бургас/Велико Търново

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от Patera »

eroucma написа:Нещо немога да се оправя със снимката някой ако може да помогне.
Изображение

:smt023

Използвай бутона Img, а не URL. :drinkers:

Хубава риба!
I can teach you wonders if you give me your soul
Marvels and wild dreams can be yours
I can teach you how iron turns to gold
And how life can grow so old
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от BaMnup »

Някой посещавал и е куцинската корекция от към П. Каравелово и дали има места да се лови там.
И дали е вярно, че давало хубава каракуда там.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от BaMnup »

Ами на Върбишкат акорекция бил ли е някой скоро и голямата ме интересува и тази която е по навътре май черния пясък и викаха.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от BaMnup »

Вчера ходихме с едни приятели на корекцията на Раданово. Обиколихме малко места докато се установим, но резултат имаше. Излязоха прилични каракуди и червеноперки и едно шаранче около кило и нещо на дъно. Аз хвърлях със спинингови примамки, а единият от моите хора беше на тапите и имахме изкарани 12 щуки. Най- големите на тапите бяха 3.100кг. и 2.800 и двете на уклей ловен от реката. А най голямата на спининга беше 2.400 на клатушка моска сапфир 15 гр. сребърна. Имах и удар на по голяма, но блесната с която ловях Мепс Комет 3 с чевени точки се оказа с малка тройка и не я удържа. Взехме си само каракудите, червеноперките и по 2 щуки на човек да има бирата с какво да се преглъща.
Днес следобед може пак да идем - риболова там се засилва. Каракудите се ловяха на царевица и черно жито.
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от Павел Три »

На коя от корекциите бяхте? Ние-дядо баба внуче и старичек Форд бяхмесрещу старите помпени.По слаб риболов от вас-8 каракуди и 5-6 черв.перки.Щуки ловят вече и под селото.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
BaMnup
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 8:23 pm
Местоположение: П. Тръмбеш

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от BaMnup »

Павел Три написа:На коя от корекциите бяхте? Ние-дядо баба внуче и старичек Форд бяхмесрещу старите помпени.По слаб риболов от вас-8 каракуди и 5-6 черв.перки.Щуки ловят вече и под селото.
Нали има една корекция централно срещу селото, не на нея ами тази която се пада в дясно от нея. А аз със спининга обикалях и доста по нататък почти до реката.
Къде са тези стари помпени?
Красимир Атанасов написа: В момента изглеждаш като куче,което го сърби цвайтера и със задни крака зад ушите препуска през мегданя.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от Павел Три »

Значи,първата до реката /от южната страна/ е плажът,до нея гембаши ,после под селото и последно е старите помпени.Днес от 16 до 19 ч.бяхме на гембаши на южния бряг.Мина един колега може би от В.Търново,разговориха се с жена ми,аз бях долу в ниското.Три тапи-никакво бутване-може би е от топлото време.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от eroucma »

На тази "под селото" не и ли бяха видели сметката с едни измити вътре пръскачки? А на "гембаши" незнам как ловите при условие, че е обрасла цялата яко. Там навремето ми беше скъсала една щука - близо метровка сигурно ( аз поне толкова я видях :mrgreen: ) дето още я сънувам. Единствено плажа и старите помпени са вариант - на старите помпени това лято разбрах, че имало няколко извадени шарана- незнам дали е вярно, но възможно е да е защото там реката при наводненията сигурно е вкарала риба. А на плажа има удобни места за спининг, но пътя с кола е гаден.
Айде наслука и ако нещо хванете похвалете се :D
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3554
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Корекциите на Янтра във Великотърновска област

Мнение от Павел Три »

Значи реката два пъти прелива и вкара много вода по корекциите.Може би вкара и риба,защото цяло лято се ловяха каракуди, шарани и даже няколко големи сома /20+/кг.Тръстиката ,вярно ,полека превзема на всякъде,даже където вадят баластра.Още нещо-на "Ловното " до П.Тръмбеш колеги хванаха няколко добри щуки и днес....риби плуват по гръб...познайте защо?Така е по нашия край-хване се някоя хубава риба и -край.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”