яз. Ясна поляна

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

dolphin
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 8:58 am

яз. Ясна поляна

Мнение от dolphin »

Колеги, доста порових из интернет , но не намирам информация за риболов на яз.Ясна поляна, това което намерих даже пишеше че не е разрешен за спортен риболов, но информацията беше доста стара. Накой има ли скорошна информация или поне да ми дадете линк към такава.
Independentfly
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 4:41 pm

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от Independentfly »

Здравей колега,
информацията ми е стара, но дано свърши работа. Бях на този язовир преди няколко години, през лятото. Пристигнах на стената, там пазач ме уведоми, че от и до определено разстояние от стената риболова е забранен, че даже и зарибявали успешно с толстолоб. Аз се опитах да го убедя да ме пусне на стената, то какво ли и ще уловя с двете въдици, които носих със себе си, но той не пожела, било понеделник и можело да дойдат началниците му. Продължих в ляво по един черен път и на първата отбивка слязох до водата. Беше си разкалян черния път до водата, но става и за кола. Лошото бяха пълчищата от комари, които ме нападнаха. Риболовът не беше добър, а и беше станало вече 10.00 часа. Улових на фидер няколко прилични костура и понеже не бях взел репелент срещу комарите, реших да си тръгна. Язовирът е много красив и спокоен. Та ако решиш да отидеш до там, опитай приказка с охраната, ако не друго поне ще даде по актуална информация. Успех.
Ivoriba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 4:39 pm

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от Ivoriba »

Здравей колега,язовирът е пуснат свободно за спортен риболов.Имам кумец във Бургас имформацията ми е от него,ловят шаранчета до 2кг.и също толкова големи амурчета,но по неговите думи в язовира имало и доста едри риби.Желая ти късмет и слука.
dolphin
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Яну 12, 2007 8:58 am

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от dolphin »

Благодаря за бързите отговори, нашето посещение ще бъде през август, докато сме на морето малко да разнообразим морския риболов. Като се върнем ще дам пресно инфо.
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от ivelin_1976 »

Колеги, ще ходя за първи път на този водоем. Ще търся шаран и амур. дайте някакво инфо - места, стръв, дистанции и др., а бе всичко ще ми е от полза.Благодаря. :drinkers:
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
Dilian Stanev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 8:29 pm

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от Dilian Stanev »

Колеги аз се чудя дали позволяват да се влиза с моторна лодка във водоема тъи като е питеен
Ivoriba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 4:39 pm

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от Ivoriba »

Тази година го забраниха отново!Дано колегите от Бургас и региона да се преборят за този хубав яэовир!
Dilian Stanev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 01, 2013 8:29 pm

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от Dilian Stanev »

http://bigfish.bg/news/novini/Ribarite- ... lyana.html" onclick="window.open(this.href);return false;
пребориха се
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от strijok »

На 14.04.2013 от 11.00 се организира ПРОТЕСТ пред Областна Управа гр. Бургас
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
Аватар
bg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 3:45 pm
Местоположение: Burgas

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от bg »

Стрижок дай малко гластност по темата, че да се съберем повече :wink:
atom3
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 8:33 pm

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от atom3 »

Може да отида на този язовир скоро, не съм рибар. Може ли да ми кажете как да си оборудвам въдицата за да имам шанс да хвана нещо ? Тя е обикновенна с макара 2.5м дълга някъде. В момента е с плувка и кука направена. И каква стръв да взема, бели червеи става ли ?
Най-голямата риба която съм хващал е към 200гр. И ми се иска най-накрая да хвана поне една нормална 1кг...
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: яз. Ясна поляна

Мнение от nkolev66 »

atom3 написа:Може да отида на този язовир скоро, не съм рибар. Може ли да ми кажете как да си оборудвам въдицата за да имам шанс да хвана нещо ? Тя е обикновенна с макара 2.5м дълга някъде. В момента е с плувка и кука направена. И каква стръв да взема, бели червеи става ли ?
Най-голямата риба която съм хващал е към 200гр. И ми се иска най-накрая да хвана поне една нормална 1кг...
Язовир Ясна поляна е забранен със заповед, която може да се намери на сайта на ИАРА. Почти никой не ходи на риболов там, може да се каже никой.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”