яз. Широка Поляна ????

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
baba4a
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 2:47 am

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от baba4a »

Juniur86 написа:Риболова е изключително слаб и на четирите язовира: Доспат, Широка поляна, Голям и Малък Беглик. Язовирите са драстично паднали, като рибата в яз. Широка поляна ще е най засегната поради естеството на язовира а имено, че е сравнително по плитък от останалите и по разлят. Рибата се групирала по дълбоките места и не е толкова активна. И всичко това заради някакви далавери! Всички язовири са пуснати защото всички ВЕЦ под язовирите работят на пълна пара ..... Чудя се кой на къде и за колко изнася тоз ток .... за сметка на почиващите и най вече на рибните ни "богатства"
ПРОСТО ПРЕКРАСНО!!! все пак се надявам да направя някакъв риболов :)
baba4a
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 2:47 am

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от baba4a »

http://www.visit.bg/patevoditel/vodopad ... latoto-541" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; интересно някой да даде инфо....ако не е свързан с язовира не би трябвало да е източен....
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от chirusa_bg »

Здравей,
Блатото е свързано с Поляната чрез канал, но вчера Съби от кръчмата каза, че в него имало вода.
Източването е заради ремонт, който се очаквало да свърши съвсем скоро.

Голям Беглик е с ниско ниво, но в никакъв случай не е източен. Има си предостатъчно вода.
Риболова също е "нормален" за сезона. Рано сутрин на плувка, а щом пекне слънцето на дистанция с фидер или дъно.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
baba4a
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 2:47 am

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от baba4a »

http://imageshost.ru/photo/4628" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; просто нямам думи...http://imageshost.ru/photo/4629" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; това се казва безхаберие и грозота! http://imageshost.ru/photo/4629" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false; доколкото разбрах от местните язовирите се точат защото вецовете изнасят ток навън.явно пълните джобове на няколко човека са по важни от опазването на рибните видове .от към риболов едър кустур на рибе на втората стена.довечера съм на голям Беглик да видя там как е.ще кача снимки и инфо от там
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от Surveyor »

Един колега минал в понеделник от там и каза че нямало никаква вода язовира бил източен и имало само една рекичка в средата.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от Surveyor »

Май и там ще трябва време докато се възстанови рибното богатство.
asen77
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Май 21, 2013 7:58 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от asen77 »

Идва време пак да посетя любимия ми язовир.Интересува ме нивото на водата и дали кълве нещо?
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от Sme6NIKa »

asen77 написа:Идва време пак да посетя любимия ми язовир.Интересува ме нивото на водата и дали кълве нещо?
Нивото е на MAX. Толкова пълен не съм го виждал отдавна. За риболов - не мога да кажа. Много въдичар, много нещо, но не видях някой да вади нещо. Не че съм се заглеждал де. Повече зяпах шкембето и овнешката пържола, които Съби ми сервира...
:drinkers:
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
asen77
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Май 21, 2013 7:58 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от asen77 »

Мерси колега за информацията.Последните години и аз наблягам повече на скарата по обясними причини. :drinkers: :drinkers:
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от ludiqdoctor »

Sme6NIKa написа:
asen77 написа:Идва време пак да посетя любимия ми язовир.Интересува ме нивото на водата и дали кълве нещо?
Нивото е на MAX. Толкова пълен не съм го виждал отдавна. За риболов - не мога да кажа. Много въдичар, много нещо, но не видях някой да вади нещо. Не че съм се заглеждал де. Повече зяпах шкембето и овнешката пържола, които Съби ми сервира...
:drinkers:
Два пъти съм си правил разходка за един ден от София до там точно заради тези две неща. :rolleyes: Събо си е Събо!
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от kmap »

Информация от язовира тези дни: нивото на водата е малко по-ниско от обичайното, 2-3 метра под максимума си и продължава да спада. Риболовът не е интензивен, но го има, най-вече сутрин и следобед. Добри червеноперки се ловят с жито за стръв и захранване, но рибата не се влияе от други захранки. Костурът кълве добре на малки рибки, торен и земен червей, а кленът взима на бял. На едно място бяха хванали 2 добри шарана на дъно, но явно със стабилно захранване и нанасяне с лодка. Водата както обичайно е студена, а през нощта навън става доста хладно и си трябват дебели дрехи. Ето и малко снимки:
Голям Беглик
Изображение
Широката
Изображение

Изображение
Кленчета по брега
Изображение
Тук някъде бяха хванали шараните
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Доспат
Изображение
slavigs
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 6:02 pm

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от slavigs »

Интересува ме какво е нивото на язовира, доколкото разбрах е източен от НЕК нацяло, но сега се пълни.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от Д-р Флекс »

Минах оттам в неделя. От пътя Доспат-Батак, вода в язовира не се вижда. Изобщо. Как ще го напълнят през лятото, не проумявам.
slavigs
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Мар 27, 2011 6:02 pm

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от slavigs »

Благодаря за информацията. Жалко за това райско място, за някои хора печалбата е преди всичко.
Не знам кой точно контролира тези изпускания към ВЕЦ Батак но лично за мен това е гавра и престъпление с природното богатство в този район.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: яз. Широка Поляна ????

Мнение от Д-р Флекс »

ВЕЦ-група "Родопи", със седалище в Пловдив, са нашите душмани.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”