Шаран на Голям Беглик?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Шаран на Голям Беглик?

Мнение от hristotihov »

Има ли шаран на Голям Беглик?
Ходил съм 5-6 пъти за последните 15-20 години като винаги съм ловил единствено кефал, костур и червеноперка. Сега отивам за 4 дни при приятели на язовира които са с лодка. Чудя се дали да направя отчаян опит за шаран. Ще имам възможност да изтеглям линии и да храня няколко дена, примерно на 200 метра дистанция. Ще ми се смеят ли ако разпъна род-под на беглика? :D
Някой чувал ли е, виждал ли е, хващал ли е шарани, последните години? :drinkers:
нямам живарник
ceci
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 8:51 am

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от ceci »

На "Голям Беглик" има много малко шаран. И каракудата е много малко. По принцип рибата там е малко. По-вероятно е на дъно да хванете някоя каракуда или по-едър кефал. Общо взето на дъно ударите са редки. По-миналата седмица бях там до големия остров. Червеноперката и клена почти ги нямаше. Само дребни костури и то рядко. Мнението е че тази година е слаба.
От миналата седмица рибата се е раздвижила-червеноперката започва сутрин и вечер да играе. Задължително трябва да имате за стръв и царевица консерва. Трябва да пробвате на дълбочина 6-8 метра. И трябва да да се консултирате с колеги които знаят коя риба къде е в момента. Всеки сезон и различните часове на денонощието там е различно. Един ден заедно с горските се смяхме на колеги с лодка, които кльонкаха за сом. Поне да бяха питали имали там сом. Най-вероятно ще се кефите на червеноперка и кефали. Желая Ви наслука. Да не забравите топли дрехи и дебели завивки и разбира се увеселителни напитки.
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от hristotihov »

Благодаря колега, дебелите якета и ракиите са подсигурени. :drinkers:
Преди време някой беше пуснал една тема от Батак с хубави шарани диваци. Бяха хранили няколко дена с лодка на голяма дистанция, та си мислех че може някой шаранджия да се е пробвал и на Беглика. Пишете ако някой го е правил, че в четъртък заминаваме.
нямам живарник
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от Dimy »

вземете си и рибета за костур , ние също палим утре сутринта за беглика на хлад .
Вечер там си е доста студено , друго си вземете торен червей на него също кълве
пишман рибар
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 10:50 am
Местоположение: Словения

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от пишман рибар »

Аз лично съм хващал там шаран в далечната 1999 година . Във фирмата , в която работех в София , имаше традиция за 06.09. или 22.09. да ходим групово на риболов на Доспат или Голям Беглик . Тогава , като абсолютно начинаещ в сладководния риболов , понеже съм родом от морето , бързо прецених , че с корда 0,35 е невъзможно да се лови на плувка и опънах една пружина с единична кука след нея , на повод около 40 см. , стръв консервирана царевица . Колегите се разбесняха , че им плаша рибата , започнаха да ми викат бомбаджия и пишман рибар и ми обясниха , че на такъв високопланински водоем , няма как да вирее шаран . В крайна сметка се приместих сам на отсрещния бряг , на безпреспективно място с каменисто дъно . С тоягата , с която бях , няма начин да съм хвърлял на повече от 30-40 метра , още повече че правех на пружината прекалено големи топки , според колегите като гюлета . Също така , поради незнание , захранката беше много рехава и при всяко хвърляне падаше от пружината , което по някакъв начин е било яко захранване . След около половин час интензивни презамятания улових красиво голо шаранче около 800 грама . След още половин час си беше баш шаран 1,7 кг. Обаче атракцията на язовира беше , когато малко след това улових трофеен кефал около 3 кг. Дойдоха спинингисти и мухари запалени кефалджии и казаха , че толкова голам , нито са хващали , нито са виждали . Рибите бяха премерени в ресторанта на тогава хижа , сега хотел " Рай " .
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от hristotihov »

Нашите хора не носели лодката, така че шаранджийския експеримент отпада.
Ще наблегна на лекия риболов, мач, фидер, директен, там нещата са ясни. Ще пиша като се върна, благодаря за отговорите.

Жалко че няма да разберем, какво ще стане ако някой през август месец изтегля линии и храни 4 дена с царевици, топчета и пелети на 200 метра, с правилни мотажи, които доказано работят на други водоеми. Наслука и наздраве :drinkers:
нямам живарник
borislavborisov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 4:37 pm

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от borislavborisov »

Здравеите колеги.Не намерих друга тема за Голям Беглик,та затова пиша тук.С другари ще правим излет другата седмица и въпросът ми е,дали някои е ходил на скоро,какво излиза?Подготвили сме бял,торен и житце,дали това е достатъчно?Предварително благодаря за отговорите.Наслука!
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от skitalec »

Земен червей. В големи количества. Колкото по–едър толкова по– добре. На въпросът дали във водоема има шарани отговора е: има, приличат на кефали и са като призраци. Веднъж усетили куката се борят до последно. Излизат много рядко на определени места, които няма да споменавам. Никак, ама никак не съм съгласен, че рибата като цяло в този водоем е малко. Напротив! Просто е въпрос на търсене и познаване на водоема. Това, че някой е завъртял един, два или повече валата на този язовир, дремейки на едно място без да поогледа си е негов проблем. А и валат си е нещо нормално в риболова. Все пак това е голям водоем и рибата иска търсене експериментиране със стръвта. Най–често се улавят костури и перки на язовира. Последните се събират относително лесно след подходящо захранване. Тази година обаче водата е още студена и рибата още е пълна с хайвер. На определени места по язовира излизат много добри пъстърви, но си иска сериозно дебнене и надхитряне с тях. Толкова по темата.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от Д-р Флекс »

В потвърждение и допълнение към написаното от skitalec, ще си позволя да препоръчам да отложите излета на Голям Беглик поне с две седмици. Освен че времето е необичайно студено (там през нощта сега температурите спокойно падат до 1-2 градуса), язовирът е пълен, водата е ледена, рибата е пълна с хайвер, и не бива да очаквате ударен риболов. Иначе, наслука! Голям Беглик е най-красивият ни язовир!
borislavborisov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 4:37 pm

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от borislavborisov »

Благодаря отново.Отпуските вече са пуснати и няма връщане.Рибата ще бъде пускана с изключение за едно пържене,ако излезе нещо разбирасе.Наслука.
Аватар
vasety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 138
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 11:05 am

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от vasety »

Някой може ли да даде прясна информация за язовира ?
goldbalak1
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 7:03 pm

Re: Шаран на Голям Беглик?

Мнение от goldbalak1 »

vasety написа:Някой може ли да даде прясна информация за язовира ?
Много летуващи, жегата започна и там да се усеща , затова умната с тази премръзнала мастика :D .
А иначе колеги ловяха на жива рибка дребен костур, като цяло слаби резултати. Тази година риболова е тегав, знам ли ...
Аз лично пробвах за кефал или пъстърва евентуалната на спининг, но рибата явно не беше разбрала, че съм на водоема.
Наслука на всички!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”