Говедарци-къде за риба?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Говедарци-къде за риба?

Мнение от pacho69 »

Здравейте колеги, утре сабаалън с тайфа отиваме на Говедарци, разбрах, че ще се рзпъва цър - пър около някоя река? Всякакво инфо ще ми от полза, да топнем с жената по една въдица. Предварително благодаря.

На слука
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
dan_koloff
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 8:28 am
Местоположение: София

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от dan_koloff »

pacho69 написа:Здравейте колеги, утре сабаалън с тайфа отиваме на Говедарци, разбрах, че ще се рзпъва цър - пър около някоя река? Всякакво инфо ще ми от полза, да топнем с жената по една въдица. Предварително благодаря.

На слука
Тя рекичката е черни искър има пъстърва, но там предимно на муха ловят, иначе места за цър-пър бол... Приятено изкарване....
Аватар
stoilkatastz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 476
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 6:50 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от stoilkatastz »

Пачо,приятно изкарване и пусни някоя снимка от цър-пър и на рибката която хванеш. :smt023
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от pacho69 »

здравейте колеги, ето че пукника на Говедарци завърши, и бързам да споделя коментариите си. Тръгнахме около 8.30 от София, в 9.30 бяхме в центъра на Самоков, изчакахме приятелите, кой пи кафе, кой яде банца с айрян и потеглихме към Говедарци. Някъде 5-6 километра в посока селото се отвори една прекрасна гледка:Изображение.


А покрай речното корито пълно с каравани, палатки, коли, барбекюта и стълпотворение от хора. Избрахме си местенце за бивак, паркирахме колите, наизвадихме багажериите, и се почна. Част от тайфата се захванаха със салатите:

Изображение

, други отидоха да огледат реката дали става за риболов:

Изображение

, а на мен (както винаги се случва) се положи да се захвана с барбекюто. Посъбрах съчки, тук там изоставени летви и го подпалих:

Изображение.

Докато се занимавах със една от най-съществените дейности на пикника, гледам тайфата готова за първата наздравица :

Изображение.

Не след дълго скарата беше готова и се почна същинската пукница Изображение.

Бях решил да се захващам и с риболов, но уви, реката - малък поток, има два три прилични вира, но обикновено в тях плуват изморени от жегата дечица, така, че с риболова се разминах. Но нали може да се наложи и друг път да хукна натам, реших да се поразходя по поречието на реката посока Самоков. Реката явно веднага след пролетното снеготопене си е доста буйна, имаше места с по два ръкава, между които се образуват островчета. Посетих едно такова островче и се натъкнах на ето това чудо на родната ни действителност:

Изображение.

Пълна свинщина, а природата там е перфектна.

Изображение.

Времето мина в приказки, лафове, минаха някакви мангали откраднаха ни една кърпа и намордника на малкия пес, докато се усетим и времето бегало. Дойде време да стягаме багажа, събрахме си чинно боклука

Изображение,

оставихме бивака в състояние годно за употреба от други туристи Изображение.

Снимки за спомен с рокерката ни Ани

Изображение

и поехме обратно към голямото село.

Поздрави и наслука
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от daniel defoe »

Благодаря за споделения репортаж, колега :drinkers:
Природата ни е (е била) забележителна, но просто не е случила на хора.
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от pacho69 »

Да, обезрибяването и замърсяването трябва здраво да се наказват, забелязах на тръгване много от хората да си сбират боклука, което ми дава надежда за бъдещето.
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
stoilkatastz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 476
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 6:50 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от stoilkatastz »

Много добре,ама ти и на барбекюто и на фотото все си зад кадър. :D
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от pacho69 »

stoilkatastz написа:Много добре,ама ти и на барбекюто и на фотото все си зад кадър. :D
E няма как Стоилка, няма как, мен ме слагат на най-отговорните места...
По-голям шаран от рибаря няма...
karpist
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 9:38 pm

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от karpist »

Колеги,някой да знае дали водоема за спортен риболов в Говедарци (този с пъстървата),дали съществува още?
Звънях на посочения телефон,но номера не е актуален.
Ето линк: http://govedartsi.cbbbg.com/fish.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от jorro11 »

karpist написа:Колеги,някой да знае дали водоема за спортен риболов в Говедарци (този с пъстървата),дали съществува още?
Звънях на посочения телефон,но номера не е актуален.
Ето линк: http://govedartsi.cbbbg.com/fish.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Здравей,

има си го водоема и риба си има в него. Общо взето условията не са се променили от 2-3 години насам.В момента има само американка (150-450гр) в него с епизодични сивени.
karpist
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 9:38 pm

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от karpist »

Благодаря ти колега :) .Аз никога не съм ходил там,а си го харесах по нета.Мисля да пробваме със синчето ми на ултралайт,с блесни,воблери и т.н.Дали ще имаме успех,как мислиш? :roll:
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от daniel defoe »

ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
jorro11
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 9:42 pm
Местоположение: Samokov/Sofia

Re: Говедарци-къде за риба?

Мнение от jorro11 »

Привет,

Водоема и мястото като цяло ще ти харесат, сигурен съм в това. За блесните обаче към момента не съм много убеден , че ще имаш успех, по -скоро според мен на стръв. Загрее ли времето ( разбирай сега) рибата става много мудна за блесна там. На муха е друго.
Водата е много бистра и рибата , макар че не е дива не налита на всичко хвърлено във водата. Особено след като има риби хващани по повече от веднъж вече.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”