Риболов около Добрич

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
krasimir75
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:00 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasimir75 »

0892367996 ,Angel
Todorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 5:04 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Todorin »

Някой нещо за Одринци да сподели. Ниво и състояние на водата, активност на рибите.
streetboll
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 12:02 pm
Местоположение: Добрич,Девня

Re: Риболов около Добрич

Мнение от streetboll »

Като цяло тази година на Одринци ще е мъка.Много високо ниво на водата.Риба малко, а мрежарите не спират да хвърлят мрежи.
Todorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 5:04 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Todorin »

Благодаря колега, отписвам го засега. :drinkers:
NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги! Бях на яз. Одринци преди една седмица. Получи се труден, но все пак резултатен риболов, защото не се предавам лесно. Излизат хубави бабушки и каракуди, а едни колеги до мен хванаха 2 шаранчета на дъно с помощта на майсторска захранка навътре.
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов около Добрич

Мнение от kostadin11 »

Привет от Бургас. Предстои ми на 30 Септ- 02 Окт. фирмено събитие, включващо състезание по риболов на яз. Плачи дол. Моля за актуална информация относно водоема. Не ме интересуват такси, вземане на риба... а каква риба има, къде и на какво кълве..... Разгледах от сателит водоема, предполагам дясната страна към стената ще е мястото срещу нещо като сетка.... Ходилите там какви такъми използват, предполагам риболова ще е на плувка.... стръв, червей или вкисната царевица на косъм...? Ще съм благодарен за съвети, а за желаещите да се запознаем наживо... ще нося достатъчно бира!
Аватар
Peshkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:07 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Peshkata »

Здравейте колеги,
Утре мисля да посетя язовир Одринци. Може ли някой да ми препоръча място на което да застана или поне от коя страна. Никога не съм ходил там, ще ловя на мач. И как става плащането?
Благодаря предварително!
Поздрави!
CATCH AND RELEASE
Аватар
Peshkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:07 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Peshkata »

Здравейте колеги!
В събота направих един излет на яз. Одринци. Хубав язовир, но за съжаление мнооого мнооого мръсен...имам предвид бреговете осеяни с боклуци. Скоро не бях виждал подобно нещо, напомня ми на Римския мост на р. Тунджа. Но стига съм ви отегчавал, може би само на мен ми прави впечатление.
Пристигнах на язовира около 6:30 сутринта. Посещавам язовира за пръв път и се настаних около едни дървета, намиращи се недалеч от стената на язовира.
Захранката, която разбърках беше следнта 1 kg TURBO (Van Der Eyde), 1 kg CATCH (Van Der Eyde), 1 kg GOLD PRO (Van Der Eyde) и 1 kg Filstar ... универсална май беше. Към захранката си добавих и варено жито и сладка царевица.
Лових на мач. Използвах слайдер 20 gr, на COLMIC. Повода ми беше 0.10 мм. Не лових много далеч от брега...някъде на около 18 м.
Преди да отида на този язовир всички ми бяха казали, че ще ловя основно каракуда...но явно или аз обърках нещо със захранката или просто не беше при мен. Лових основно бабушки..мнооого бабушки. Единствената каракуда я хванах на фидера си, но и на него лових основно бабушки.
Пробвах на бял червей, шарен червей, торен червей, сладка царевица, жито и всички възможни комбинации между тях, но на всичко си кълвяха само бабушки. Пробвах на най различни дълбочини, но пак си кълвяха само бабушки.
Язовира ми хареса, но свинщината оставена от колегите беше ужасна, личеше си, че тези боклуци са трупани с години по бреговете...
Всички риби бяха пуснати обратно да си плуват щастливи. #catchandrelease.
Поздрави от мен!
CATCH AND RELEASE
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от fozi073 »

Peshkata написа:Здравейте колеги!
В събота направих един излет на яз. Одринци. Хубав язовир, но за съжаление мнооого мнооого мръсен...имам предвид бреговете осеяни с боклуци. Скоро не бях виждал подобно нещо, напомня ми на Римския мост на р. Тунджа. Но стига съм ви отегчавал, може би само на мен ми прави впечатление.
Пристигнах на язовира около 6:30 сутринта. Посещавам язовира за пръв път и се настаних около едни дървета, намиращи се недалеч от стената на язовира.
Захранката, която разбърках беше следнта 1 kg TURBO (Van Der Eyde), 1 kg CATCH (Van Der Eyde), 1 kg GOLD PRO (Van Der Eyde) и 1 kg Filstar ... универсална май беше. Към захранката си добавих и варено жито и сладка царевица.
Лових на мач. Използвах слайдер 20 gr, на COLMIC. Повода ми беше 0.10 мм. Не лових много далеч от брега...някъде на около 18 м.
Преди да отида на този язовир всички ми бяха казали, че ще ловя основно каракуда...но явно или аз обърках нещо със захранката или просто не беше при мен. Лових основно бабушки..мнооого бабушки. Единствената каракуда я хванах на фидера си, но и на него лових основно бабушки.
Пробвах на бял червей, шарен червей, торен червей, сладка царевица, жито и всички възможни комбинации между тях, но на всичко си кълвяха само бабушки. Пробвах на най различни дълбочини, но пак си кълвяха само бабушки.
Язовира ми хареса, но свинщината оставена от колегите беше ужасна, личеше си, че тези боклуци са трупани с години по бреговете...
Всички риби бяха пуснати обратно да си плуват щастливи. #catchandrelease.
Поздрави от мен!
Браво колега все пак си начесал крастата дет се вика. Посещавам често водоема и съм риболувъл къде ли не. Долу-горе на същото место хващах прилични таранки / имаше и бабушки естаествено / Аз захранвам с накиснато жито с добавено малко количество сладка царевица , за стръв една царевичка и огън . :D
Аватар
Peshkata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 03, 2011 10:07 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Peshkata »

Мерси колега fozi037. Доста се чудя дали да не посетя язовира пак...Ако отида, ще захранвам само с жито и царевица. Колеги ми казаха, че излизали и големи каракуди. Надявам се като се навия да направя още един излет и аз да хвана някоя. :)
CATCH AND RELEASE
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от s_toshkov »

Здравейте ,

актулана информация за Одринци и Плачи дол , какво е активно , на какво кълве?

Конкретно за Одринци - за плувка къде е рибата по това време - към стената или към опашката ?
Аватар
BERG
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 4:08 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от BERG »

s_toshkov написа:Здравейте ,

актулана информация за Одринци и Плачи дол , какво е активно , на какво кълве?

Конкретно за Одринци - за плувка къде е рибата по това време - към стената или към опашката ?
Днес направих едно разузнаване на Одринми на стената празно срещу стената 15 коли на опашката баба А лица също 10 15 коли с една дума пълна скръб някои бяха нощували там но файда йок - вода много риба няямаааааа :fishing1:
:supz: Който може не пита който пита може :supz: :supz: :supz:
krasikostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 6:52 pm
Местоположение: Варна-Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasikostadin »

На баба Илийца вчера само плевелна риба и то дребна (бабушка, червеноперка, костур, каракуда ), имаше няколко ентусиасти с дистанционни лодки без удар.
ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА ЧИСТА!
santos13
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 12:03 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от santos13 »

Здравейте колеги!
Някой има ли информация за статута на Шабленско и Дуранкулашко езеро. Разрешени ли са за риболов и какво излиза там? Преди години когато имах повече време за риболов на Дуранкулак излизаше хубав сом а на Шабла доста щука.
frag factory
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Авг 02, 2014 9:45 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от frag factory »

Някакво инфо за Страхил ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”