Риболов около Добрич

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Dobo »

stoka написа:На Одринци(на по-плитките и обрасли места) има бабушки и костур в изобилие,като има и прилични костури по 300-400г.На дъно и стръв земен/торен червей излизат нелоши каракуди.Лично аз на дъно и стръв жабка имах късане от нещо голямо.
На Малка Смолница също има каракуди,перки и костур,но са по-малки от на Одринци.Наскоро видях там 2ма-3ма да търмъчат с ченгелите,носят се слухове за толстолоб и щука,но досега не съм имал слука с нещо едро.
На Минково излизат шаранчета(както и по-големички шарани) ,които се връщат обратно във водата.С две шепи захранка на 5 метра от брега се събират дребни перки от които няма отърване и кълват на всякаква стръв.Някой ако не иска да се връща без риба оттам може преспокойно да си накъца 2-3 кила от тях за мезе.
Колега,на Малка Смолница не си имал слука на нещо едро или въобще не си имал(за щука конкретно питам) :)
И какви са условията там? Благодаря
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от stoka »

Dobo написа:
stoka написа:На Одринци(на по-плитките и обрасли места) има бабушки и костур в изобилие,като има и прилични костури по 300-400г.На дъно и стръв земен/торен червей излизат нелоши каракуди.Лично аз на дъно и стръв жабка имах късане от нещо голямо.
На Малка Смолница също има каракуди,перки и костур,но са по-малки от на Одринци.Наскоро видях там 2ма-3ма да търмъчат с ченгелите,носят се слухове за толстолоб и щука,но досега не съм имал слука с нещо едро.
На Минково излизат шаранчета(както и по-големички шарани) ,които се връщат обратно във водата.С две шепи захранка на 5 метра от брега се събират дребни перки от които няма отърване и кълват на всякаква стръв.Някой ако не иска да се връща без риба оттам може преспокойно да си накъца 2-3 кила от тях за мезе.
Колега,на Малка Смолница не си имал слука на нещо едро или въобще не си имал(за щука конкретно питам) :)
И какви са условията там? Благодаря
Едро не съм хващал.Иначе каракуди,перки и костури редовно.За щука съм пробвал миналата година,но нямах кълване.Язовира е свободен -само с билет.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Doncho69 »

Колеги здравейте!
Някой с прясно инфо за яз.Есеница като имали някакъв риболов в момента,какви риби има и условия?Дали се дава да се остава нощем?
Благодаря предварително и НАСЛУКА!
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Doncho69 »

Колеги не ходите ли за риба?
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от stoka »

Doncho69 написа:Колеги не ходите ли за риба?
Ходят ама си мълчат гадовете :lol:
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Doncho69 »

Приятелю като гледам във Варненско о Добричко май е така.Гьоловете пълни коментари и споделяне никакво.
NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от NikolaiManolov »

Здравейте, колеги! Преди около 10 дни ходих на Одринци, но се получи доста слаб риболов. Излязоха само 7-8 бабушки. Мисля, че рибата е доста наплашена, вероятно от бракониерите.
gtamahkyarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 9:52 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов около Добрич

Мнение от gtamahkyarov »

Преди около 2 седмици, също бях на Одринци. Някоя и друга таранка, червеноперки, няколко хубави костура на жива рибка. Шаранските въобще не ги бутна. Поздрави
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от stoka »

Последно ходих преди 3 дни на Одринци.На плувка и стръв малка рибка(или опашка от сафрид) излизат костури,понякога доста добри,а покрай тях и някоя бяла риба,но маломерна.На дъно и дебел торен червей излизат хубави таранки гонещи килото.Носят се слухове за щуки,но май ще почакам да позастуди за тях.А бабушките спасяват капото като няма друго,на плувка и бял червей или жито.Като цяло тази година съм доволен от този гьол,като че ли повече дава отколкото като беше под аренда.
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от stoka »

Някой с актуална информация за Дуранкулашкото езеро?Разрешено ли е изобщо там?
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от bullbg »

stoka написа:Някой с актуална информация за Дуранкулашкото езеро?Разрешено ли е изобщо там?
както и всяка година е разрешено от 01.07 до 31.10 в зоните, където е разрешен риболова.
krasikostadin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 6:52 pm
Местоположение: Варна-Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasikostadin »

Здравейте, има ли някакъв риболов на Одринци? Чух че на "баба Алийца" риба нямало. Ако някой има инфо , моля да сподели.
ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА ЧИСТА!
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Dobo »

Предната седмица в петък,само червеноперка и някой друг костур,но без кой знае каква подготовка..Не знам как му казват на мястото,в долния край на язовира,където се стига през с.Дончево
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов около Добрич

Мнение от stoka »

На Одринци в момента каракудата лежи на дъното и е пасивна.Костура си е там,обажда се и някое бяло рибче.
Аватар
bad_santa
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Сря Мар 17, 2010 8:15 pm
Местоположение: Каспичан

Re: Риболов около Добрич

Мнение от bad_santa »

Здравейте, на Одринци обажда ли се кустур все още. Благодаря предварително
Ако някога се влюбиш в УЛТРАС, бъди щастлива, защото той най-добре знае какво е обич и вярност!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”