Риболов около Добрич

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Златев »

Че май ще е затворен най-рано до април месец.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
krasimir75
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:00 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasimir75 »

разбрах че има нови аредатори и ще бъде здраво изоран
krasimir75
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:00 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasimir75 »

никой не се намери да го опази този водоем
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Aver »

Здравейте! Писах преди време, но сега съм малко объркан, понеже времето напредна и температурите падат. Този уикенд ще направя или последен или предпоследен излет, но се чудя къде, понеже водата застудява заедно с времето. Трудно ми е да си направя изводи за мястото на което да отида, но да кажа- радвам се на каракуди на мача и пускам 1 или 2 въдици на дъно с фидер хранилки. Та колеги, моля дайте съвет за място за излет около Добрич, пък аз ще върна обратна информация след посещение. Благодаря за коментарите предварително!
M6R DO GROP :fishing6:
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от ztabakov »

Язовира си работи,таксите и условията са си същите-5лв,риболовен билет,три пръчки.Информацията е от 20.11.2016
Аватар
vladofommi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:45 am
Местоположение: каменар-Варна

Re: Риболов около Добрич

Мнение от vladofommi »

Здравейте колеги :D
Някой случайно да има телефон на плачи дол малкия язовир.
Всякакво инфо дори и от миналата година е добре дошло.
единственото хубаво нещо на риболова във варненска област е темата във форума
krasimir75
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Мар 04, 2011 1:00 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от krasimir75 »

колеги нещо ново за одринци
Аватар
kami.59
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 10:45 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов около Добрич

Мнение от kami.59 »

Здравеите колеги,някои да има информация за Дуранколашко езеро.
Невероятно, но факт хванах я с ръце!
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Balakchia »

Някакво инфо за Плачи дол?
gtamahkyarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 9:52 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов около Добрич

Мнение от gtamahkyarov »

Вчера ходих малко на разходка.За Одринци - питах - казаха ми, че остават същите условия - 5лв и до 3 пръчки.Иначе е още студено и почти нищо не излизало.Хващали по някоя друга таранка и червеноперка.Аз от към страната на Одринци хора да ловят не видях.От другата страна не ходих, щото беше малко кално и не ми се цапаше колата.
IMAG2600.jpg
IMAG2599.jpg
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Добрич

Мнение от fozi073 »

Много го харесвам това Одринци . От неделя го дават времето да се позатопля , така че другата седмица ако познаят ще се пробвам там . Мисля от към Дончево да сляза...па да видим :D .
gtamahkyarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 9:52 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов около Добрич

Мнение от gtamahkyarov »

Цитат от Нова Добружанска Трибуна/НДТ/:

ЯЗОВИР ОДРИНЦИ СЕ СТОПАНИСВА ОТ „КЕЙ ЕНД КЕЙ КОНСУЛТ“ ЕООД
2017-03-17 @ 16:42 EET
Лов и риболовНай-големият водоем в Добричка област – язовир Одринци, се стопанисва от „Кей енд Кей – Консулт“ ЕООД, Варна. И продължава да бъде отворен за любителски риболов. Нетърпеливите рибари дори вече извадиха първите каракуди. Уловът на бяла риба и костур не е и спирал, поне за тези, които практикуват риболов през зимата. За любителите на риболова управителят на дружеството Красимир Колев сподели специално пред НДТ:


- През зимния период пускахме мрежи в язовира, за да извадим толстолоб, който достигна вече по над 20 кг за екземпляр. С улова покрихме разходи по стопанисването. В язовира продължава да има около 100-130 тона толстолоб. Майсторите в риболова знаят колко трудно се хващат на въдица толкова големи риби. Не сме опразвали язовира от шаран, амур, бяла риба и сом. От 1 април спираме да пускаме мрежи.
Що се отнася до слуховете за изтичане на договора за концесията ни, очевидно се разпространяват злонамерени слухове. Охраняваме язовира, изпълняваме си задълженията към държавата, грижим се за безопасността му и сме улеснили максимално достъпа до него на всички любители на риболова.
НДТ
gtamahkyarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 9:52 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов около Добрич

Мнение от gtamahkyarov »

И още един цитат пак от НДТ:

ТРОФЕЙНИ АМУРИ И ШАРАНИ В ЯЗОВИР ЕСЕНИЦА
2016-03-22 @ 13:31 EET
Лов и риболов
Любителите на риболова вече нямат търпение за нормален излет, след като се оказа, че дъждовното време ще продължи и през април. Но сега пък е време за подготвяне на такъмите и за повече информация за водоемите.



С Красимир Колев, концесионер на язовир Одринци, разговаряхме за новостите. Недостоверни се оказаха слуховете, че няма подписан договор за язовир Одринци. Таксата за риболов се запазва „комунистическа” – 5 лева. Вече е време за каракуда, особено за всички, които предпочитат лично да си приготвят най-вкусния хайвер. „Професионалистите” сред любителите на риболова, вече се хвалят с добри бели риби и костур. Елита сред тях прави опити и за сом.




Язовир Есеница

Красимир Колев е концесионер и на язовир Есеница /община Вълчидол/. Амбицията му е да превърне този язовир в един от най-посещаваните водоеми. Есеница не е много голям по размер, затова пък е удобен за охрана и недопускане на бракониери. Преди броени дни Есеница бе зарибен допълнително с шаран, амур и сом. Сред шараните и амурите има достатъчен брой трофейни, сомовете са около килограм-два и дори могат да се ловят на грозд от торни червеи. Във водоема има и добри екземпляри толстолоб. Таксата за риболов е 10 лв. /за светлата част на деня/, 15 лв. е ако се остава и нощем. Срещу това ще се разрешава на излет да се взема по една риба до 4 кг, по-големите ще се пускат задължително. Леките коли ще паркират до пазачите, тъй като язовирът е малък и не е трудно да се достигне до всяка желана позиция за хвърляне на въдица. Предстои да се изградят и специални сенници и бунгала да риболовците. Не се разрешават метални живарници.

Що се отнася до язовир Малка Смолница, Красимир Колев сподели, че за водоема отговаря бивш негов съдружник и няма конкретна информация за зарибяване и наличие на какъв вид риба има в него. НДТ
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Риболов около Добрич

Мнение от Balakchia »

Днес, след като упражних правото си на глас нещо ме засърбяха ръцете и реших да звънна на телефона посочен малко по-напред в темата за яз.Плачи дол.Оказа се ,че човека вече не е концесионер на язовира.Вече има друг .Така , че ако някой има някакво инфо за този язовир ,ще съм благодарен да го сподели.
Аватар
gergi83
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 12:50 pm
Местоположение: варна-с.малчика

Re: Риболов около Добрич

Мнение от gergi83 »

днес открих сезона на одринци,за 2 часа 15 бабушки ,но задуха много и си тръгнахме
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”