р.Бели Осъм?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

vladimir_petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 5:34 pm
Местоположение: ruse

р.Бели Осъм?

Мнение от vladimir_petrov »

Колеги моля за малко инфо.,каква риба държи река Бели Осъм?Ще тръгвам на 20-ти и ще съм там 4 дена ....трябжа да знам с какви въдици да тръгна,4е не ми се носи всьо такъм!!!!Моля за коментари....жизнено важно е!!!!!!!!!!!
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от vladimir1974 »

Колега почти е пресъхнала.Основно балканска мряна/черна/ под бързеи и по вирчета с фин такъм.По-добре се разходи под Троян по Осъма,там има и клян/кефал/и уклей,пръскач.Нивото на реките е много ниско.Основно на плувка е риболова,може и с директен и болонеза,ако ходиш на Осъма вземи си и блеснарка/спининг/има хубави кефали.Драсни един ред като се върнеш.
kasmet
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от ivan_tsochev »

Колега, аз съм от Троян и почти всеки уикенд съм по река Бели Осъм, но в рамките на града. Наистина е прав колегата, че нивото на водата е много ниско. Аз напоследък ловя предимно пръскачи, които са в изобилие по бързеите. А и са чудесно мезенце като се препържат. Ако ти се занимава с това нямаш ядове - има и доста мряна, но е трудно уловима пак заради ниската река. кефалът не си заслужава търсенето в рамките на града. Не е кой знае колко едър, а и няма много големи вирове. В огледалата на центъра има много кефал. Не знам къде ще отседнеш, но, ако е някъде в горното течение на реката (Бели Осъм или Чифлик) според мен нямаш шансове за сериозен риболов, по-скоро релакс с някоя дребна риба. Ако си фен на язовирния риболов и искаш да си направиш кефа и имаш тази възможност има едно платено язовирче в началото на Троян (ако идваш от Ловеч). Плаща се 3 лева такса, няма ограничение за въдици и риба. Кълве каракуда, вярно е, че е дребна, но е доста могобройна. Задължително и торен червей си вземи, освен белия. Има и други видове риба - бабушки, уклей, костурчета. Забравих да ти кажа - ако тръгнеш да ловиш пръскачи - най-уловистата стръв са едни зелени червейчета, които се намират под камъните по бързеите. Има ги навсякъде в цялата река. Дано да съм ти бил полезен. Пиши после, какво си направил, или ако имаш други въпроси.
vladimir_petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 5:34 pm
Местоположение: ruse

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от vladimir_petrov »

колега много ценни съвети ми даде,за което благодаря,а какви са тези огледала в града....?в язовира има ли нещо по сериозно...сом :Д щука...шаро :)
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от Radoy »

Ванка за тия червеи под камъните - за кой говориш ... ручейник - т.н мамарец ли ?
bradata79
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 10:16 pm

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от bradata79 »

и аз заминавам в неделя ще бъда в с.Бели Осъм как е положението там :D
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от ivan_tsochev »

В язовирчето, има някой амур и малки шаранчета, точен е миналата есен и няма едра риба, някоя случайно останала. пак казвам - става за чесане на крастата, не за трофейни риби. Радо, това не са ручейници - аз им викам ларви - едни малки зелени мамарчета - пръскачите се избиват да кълват на тях. Колега брадата79, прочети малко по-нагоре предния ми пост. Аз утре отивам на реката - ще ловя пръскачи и кротушки.
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от ivan_tsochev »

Огледалата представляват изкуствени езрца в централната част на града, но са много плитки и обрасли с водорасли. Все пак държат доста риба, но е пълно със зяпачи, ако ти се разправя да ловиш там.
bradata79
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 10:16 pm

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от bradata79 »

значи да вземам директния само :)
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от ivan_tsochev »

Ами общо взето да! И аз мисля да ловя с директен, ама за всеки случай си вземам този с макарата. То в повечето случаи го ползвам за директен. Ако не ти е досадно да ловиш дребна риба тези плюскенца са идеална занимавка. Аз утре сутринта в 6 часа съм там вечерта живот и здраве ще ви пиша какво съм направил. Купих си бял червей, торен си имам от предния излет на "Сопот", а преди малко си събрах и 40 скакалеца, че мисля сутринта най-напред да пробвам кленовете докато не е напекло. И после започва сеч на плюскета. Имам един колега, който правим бартер - 1 кг речна риба (може и дребна) за 1 кг хубава кайма (6-7 лв). Ама рядко ми се случва това лято дахвана 1 кг речна :) Лека от мен!
vladimir_petrov
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 5:34 pm
Местоположение: ruse

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от vladimir_petrov »

Аз тръгвам със спининга, ще пробвам на жабка, ако се излъже някой по-едър клен,а ако не обръщам ч я на плувка 0.75г с бял, торен или пинки,заредил съм се и с 3те !може и някое скакалче да пробвам.. :)така като гледам иначе доста хора ще ходим към тая област .,дайте някои общ излет да направим ако не хванем риба поне ще се опукаме едно хубаво... :Д xaxaxaxa
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от ivan_tsochev »

Завиждам ви, че ще ходите да почивате! Аз а жалост съм на работа! Между другото сега е панаир по тези райони! особено в Чфлик, а го и дават да е голяма жега, така че идеално ви се получава!
Pecata
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 19, 2021 9:36 pm

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от Pecata »

Здравейте,колеги искам да попитам какво е положението на р.Осъм, става ли за риболов и каква риба има и с какви такъми да съм
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: р.Бели Осъм?

Мнение от ianimar »

здравейте колеги, имали някакъв риболов на плувка около Чифлика
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”