Черен списък на водоемите.

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

TerzievG
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 9:07 am
Местоположение: Пловдив

Черен списък на водоемите.

Мнение от TerzievG »

Привет,колеги.За съжаление заглавието на темата звучи грозно но смятам,че трябва да я има.Виждам,че колеги се оплакват от един или друг водоем,слагат хикса на река или язовир,но е твърде разхвърляно по темите.Нека който е бил на свободен или платен водоем,и той по-една или друга причина не е отговорил на очакванията му,или просто е събран с мрежи,източен.... да публикува тук името на водоема,местонахождение и по възможност причина.И нека бъдем обективни и коректни,а информацията да е актуална към датата на публикацията.
TerzievG
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 9:07 am
Местоположение: Пловдив

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от TerzievG »

Ще започна първи...
От гр.Раковски посока гр.Брезово от дясно на пътя има два язовира,първия е рибарник "Мишеца",а втория условно го наричам "втория".
На "Мишеца" такса 10лв ,зарибен с шаран,амур и дъра бъра...Вчера 06.09.12 на водоема имаше 16-20 души с поне по три пръчки,грубо казано над 50 пръчки във водата.Времето стабилно,атм налягане без особенни промени последните дни,видях на два пъти гръб на амур и това беше...,нито едно почукване на никого!Дали са пускани мрежите,дали преди почивните дни е влизано и прехранвана рибата,дали са използвани някакви други курвенски номера-нямам идея,но за мен е достатъчно показателно,че на 50+ пръчки не удари риба,единствено аз бях на плувка и си хващах дребни каракудки и това е.
"Втория" е с такса 5 лв и каквото си хванеш,но не е зарибяван от 4 години,мрежен и търмъчен,излиза едра риба мнооооооооооооого много рядко.
За мен тази информация е напълно достатъчна да ги сложа и двата тук,за да предпазя колега от провален излет заради курвенски изпълнения.
nylon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 1:27 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от nylon »

"Вчера 06.09.12 на водоема имаше 16-20 души с поне по три пръчки,грубо казано над 50 пръчки във водата.Времето стабилно,атм налягане без особенни промени последните дни,видях на два пъти гръб на амур и това беше...,нито едно почукване на никого!Дали са пускани мрежите,дали преди почивните дни е влизано и прехранвана рибата,дали са използвани някакви други курвенски номера-нямам идея,но за мен е достатъчно показателно,че на 50+ пръчки не удари риба,единствено аз бях на плувка и си хващах дребни каракудки и това е."
Това все едно аз съм го писал. Абсолютно същото беше и на платеното на Точиларци до Съединение.
fillcarp
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Авг 30, 2012 11:17 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от fillcarp »

stevato написа:"Вчера 06.09.12 на водоема имаше 16-20 души с поне по три пръчки,грубо казано над 50 пръчки във водата.Времето стабилно,атм налягане без особенни промени последните дни,видях на два пъти гръб на амур и това беше...,нито едно почукване на никого!Дали са пускани мрежите,дали преди почивните дни е влизано и прехранвана рибата,дали са използвани някакви други курвенски номера-нямам идея,но за мен е достатъчно показателно,че на 50+ пръчки не удари риба,единствено аз бях на плувка и си хващах дребни каракудки и това е."
Това все едно аз съм го писал. Абсолютно същото беше и на платеното на Точиларци до Съединение.
Миналата Неделя бях на Точиларци.Абсолютна трагедия макар, че изкарах 4 шаранчета по 1,5кг но това за цял ден. И някви умрели каракуди на царевица най голямата колкото шамара.
За язовира :finga: . Втори път няма да ида
koko6oko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 2:13 pm
Местоположение: Сливен,Карлово

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от koko6oko »

И тец 2 е за този списък,цяла зима ходихме с приятели ..мноого рядко некоя по прилична риба..трофеите от предни години са мираж.Сега е пълно само с маломерни шаранчета за които не си струва риболова там :(
kolio_vg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 12:23 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от kolio_vg »

Доспат съм го отписъл от 2 години вече. Ако по другите водоеми е трагедия,отидете там да видите каква е скръб.
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от Radoy »

Това е много относително...
Август началото бях на Стамболийски , съфорумника НИ бобо каза,пишеше ,че излизали костурчета колко кутрето,отидох хванах 100 от 300-400 нагоре

следващият излет беше на Сопот ... отидох метах нищо , колегата Менката разправя за костури ,които за мене бяха мираж и той ги ловят същите дни,когато и аз бях на водоема ...

много относително е откъм място,време и ... късмет и най-вече майсторлъК
Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от vladimir1974 »

И аз проверих Доспат тази година-отвратителна работа,само дребен уклей....,няма да повторя да си го поддържа ДПС-то
kasmet
kiki1
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 10:20 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от kiki1 »

Здравейте,искам да споделя моето разочарование от Доганово.От промяната на регламента на ловене вече няма шарани а много хубави лакоми раци.Това е проверено на 06 09 2012 и
08 09 2012 въпреки смяната на стръв,монтажи и какволи още не.Резултат раци и то какви.
nisko
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 8:35 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от nisko »

Изглежда с Kiki 1 сме били по едно и също време на 06.09 и с един и същи резултат
Аватар
hristotihov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1512
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:30 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от hristotihov »

kolio_vg написа:Доспат съм го отписъл от 2 години вече. Ако по другите водоеми е трагедия,отидете там да видите каква е скръб.
Сега се връщам от Сърница, дава дребен костур, кефал и каракуда, но основно през "тъмната част на деня" 8)
До мен хванаха каракуда към кило и половина, едно шаранче и една пъстърва.
нямам живарник
fillcarp
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Авг 30, 2012 11:17 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от fillcarp »

Според мен Доспат не трябва да го слагаме в списъка понеже това си е див язовир, рибата може да се окаже страшно сложна, а пък там риба няма начин да няма.Там много зависи къде хващаш а пък стръв и т.н. си е отделна работа. Примерно аз като ходил от към Сърница риба бол , от към Доспад също. Обикалял съм целия язовир, По средата с лодката също съм хващал доста пъстърва. Така че да не го включваме - рибата е трудна- но има в изобилие! :D
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от ivelin_1976 »

koko6oko написа:И тец 2 е за този списък,цяла зима ходихме с приятели ..мноого рядко некоя по прилична риба..трофеите от предни години са мираж.Сега е пълно само с маломерни шаранчета за които не си струва риболова там :(
Аз затова повече от година съм го задраскал :evil:
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
kolio_vg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 12:23 pm

Re: Черен списък на водоемите.

Мнение от kolio_vg »

fillcarp написа:Според мен Доспат не трябва да го слагаме в списъка понеже това си е див язовир, рибата може да се окаже страшно сложна, а пък там риба няма начин да няма.Там много зависи къде хващаш а пък стръв и т.н. си е отделна работа. Примерно аз като ходил от към Сърница риба бол , от към Доспад също. Обикалял съм целия язовир, По средата с лодката също съм хващал доста пъстърва. Така че да не го включваме - рибата е трудна- но има в изобилие! :D
Колега не съм на това мнение,местни идиоти така са опоскали язовира,че чак не се вярва. Изобщо в околоността яко се коси с мрежите. От Велинград съм и знам за какво става въпрос. На този язовир се учих да лова риба и то на пъстърва. Сами си правете сметка какво е било. Червеноперката беше подмятана никой не я зимаше,костура също. Имаше феноменални шарани,който само с мрежа са улавяни и чрез мрежите изчезнаха тези трофейни риби. Да не говорим,че и пилед имаше.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”