Каква е тази риба?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

ivo_ntbg
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 2:22 pm

Каква е тази риба?

Мнение от ivo_ntbg »

Здравейте, понеже не съм много сигурен искам да попитам някой по-компетентен от мен може ли да ми каже каква е тази риба... аз смятам, че е буфало, но не съм сигурен? https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
Последно промяна от ivo_ntbg на Съб Сеп 08, 2012 6:21 pm, променено общо 1 път.
Аватар
aqwa_81
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Юли 09, 2012 3:57 pm

Re: Каква е тази риба?

Мнение от aqwa_81 »

толстолоб :)
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Каква е тази риба?

Мнение от dunavski »

Буфало
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Каква е тази риба?

Мнение от mario67 »

dunavski написа:Буфало

+1
:drinkers:
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
VaSiL228
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Ное 05, 2010 8:06 pm

Re: Каква е тази риба?

Мнение от VaSiL228 »

mario67 написа:
dunavski написа:Буфало

+1
:drinkers:
Човек се учи докато е жив ! :)
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Каква е тази риба?

Мнение от akoto13 »

Същото е каквото е предположил автора на темата.Преди три седмици хванах за сефте едно на Богоров.На око беше поне 5 кила.Съпротива му беше като на шаране 1-1.5кг.Освен това ми омаза кепа и мене включително с отвратителна слуз.Аз поне по гнусна риба не съм хващал.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
ivo_ntbg
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 2:22 pm

Re: Каква е тази риба?

Мнение от ivo_ntbg »

Благодаря за потвърждението... моята риба също беше доста лигава и имаше някаква слуз по нея...на Богров :)
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Каква е тази риба?

Мнение от lazo65 »

Колега, много ти е "постна" информацията. Не казваш къде и на какво си яхванал, а и от снимката не се вижда добре дължина, ширина, перки и тн. на рибата, но в никакъв случай не е толостолоб /толостолоба е много по грозен от една средно статистическа ТЪЩА/!!! Потърси в "Гугъл" Буфало там има и снимки и подробно описание. А за "БЪФАЛОТО" -цитирам: "Бъфало (на английски: Buffalo) е град в Ню Йорк, Съединени американски щати, административен център на окръг Ери. Разположен е на брега на езерото Ери при изтичането от него на река Ниагара. Населението му е около 293 000 души (2000), което го прави вторият по големина град в щата след Ню Йорк."
:drinkers:
ivo_ntbg
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Авг 27, 2011 2:22 pm

Re: Каква е тази риба?

Мнение от ivo_ntbg »

Поправям грешката, че е буфало вече съм сигурен, а относно мястото - Долни Богров - платеното, стръвта е пелета, размера на рибата може да видите на тази снимка ( качвам линкове, защото не мога да кача снимки, пише ми, че са много големи) https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
не съм я мерил но според мен беше около 3 - 4 кг
konty
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 7:39 am
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: Каква е тази риба?

Мнение от konty »

Буфало-та имаше много на времето в Гребния канал в Пловдив, говоря за преди 10тина -15 години когато беше разрешен за риболов и се ловяха на изрезки от вафлата на захарния комбинат. Това могат да го потвърдат доста колеги...
Мое мнение е, че тази риба изобщо не ми прилича на буфало, все пак не съм капацитет но...
тази е някаква друга кръстоска.!!!
ЖИВОТА Е КРАТЪК, ИГРАЙ ТВЪРДО!!!
Ако не знаеш - ще те научим, ако не можеш – ще ти покажем, ако не искаш - ще те принудим!
Не живей за мечтите си, Живей заради делата си!!!
Помнете, че понякога когато не получавате това, което искате, това е голям късмет. - Далай Лама
peshocable
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 6:45 pm

Re: Каква е тази риба?

Мнение от peshocable »

Изображение
Изображение
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Каква е тази риба?

Мнение от riibok »

Тц,не е буфало.
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
p.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 24, 2008 5:45 pm

Re: Каква е тази риба?

Мнение от p.stoyanov »

Това си е чист толстолоб!!!
lovo-бай СТОЯН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 8:29 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Каква е тази риба?

Мнение от lovo-бай СТОЯН »

riibok написа:Тц,не е буфало.
p.stoyanov написа:Това си е чист толстолоб!!!

На толстолоба,очите са разположени...на една линия с устата,а и зурлата му е по грозна. :D


Изображение
буфало.
Изображение
толстолоб.
Изображение
Ако умееш да летиш, не-казвай на никого, защото няма да можеш да се отървеш от учители!
olderon
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 1:01 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Каква е тази риба?

Мнение от olderon »

Е гати звяра:) Кокалеста кратуна като на толстолоп, очите обаче са доста по на високо, а люспите са като на каракуда! Това е един от трите вида 'Буфало"! Това са северноамерикански риби, които силно наподобяват шарана, но имат по-бърз темп на растеж от него. Характерен за тях е шарановидният силует, изгърбеното тяло с едри люспи. Отличителният им белег е гръбната перка, която започва с висок лъч, след който височината на плавника рязко спада почти наполовина. У нас в процес на аклиматизация са три вида: големоусто буфало – Ictiobus cyprinellus, което достига до 120 см дължина и тегло от 45 кг; малкоусто буфало – Ictiobus bubalis, което достига 70 см дължина и тегло 18 кг, и черно буфало – Ictiobus niger, което достига 70 см на дължина и 10 кг на тегло!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”