Янтра- всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от bobopeli »

Bigmarlin написа:През уикенда имах път край реката,пробвах се за около 2 часа под моста на пътя Скалско -Слайвейково
По принцип там е забранено(целогодишна забрана)
Безпринципно местни идиоти редовно го тарашат с ток.иначе са страхотни места :(

Разрешено е от моста на Гостилица надолу,излиза и някой клен :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от Bigmarlin »

О,това не го знаех,ще го имам впредвид :(
Поздрави за слуката 8)
Явно като ходя по непознати места друг път,ще трябва да се събира по обстойна информация
delivers
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 4:54 pm
Местоположение: Габрово

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от delivers »

Прясна информация от събота. Ходих по Скалско със спининга и точно в забранената зона под моста имаше 3 палатки, 2 ванчета, 2 леки автомобила и 20 човека на бента. Аз лових на вира над моста. Ударите бяха от 19:00 до 19:30 часа. Резултата-5 малки кефалчета и 6 броя мерни. Всичките си плуват обратно живи и здрави.
Та извода е, че тая забрана целогодишна никой не я спазва и не му пука за нея........
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от reelbigfish »

според местните пиянки пред магазина в Скалско джипа на ИАРА минава няколко пъти седмично по участъка Янтра Скалско Славейково..така че нарушаването на забраната не е препоръчително ;)
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от bobopeli »

reelbigfish написа:според местните пиянки пред магазина в Скалско джипа на ИАРА минава няколко пъти седмично по участъка Янтра Скалско Славейково..така че нарушаването на забраната не е препоръчително ;)
ИАРА реално могат да обходят една стотна от забраненият участък(от моста на Скалско до бента -500 метра и едни 200 метра над бента на Гостилица) останалото е джунгла където е по вероятно да срещнеш диво прасе отколкото яраджия пешком :mrgreen:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
reelbigfish
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Авг 20, 2014 8:57 am

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от reelbigfish »

ти се бъзикаш за прасе, обаче миналата година, точно там като слизах под бента надолу по течението, ми изкара акъла нещо тежко и рунтаво в драките :D

а любимия участък на плувкаджиите между бента и моста на Скалско е лесно достъпен за проверки.. мерак да има само и бензин

п.с.
Изображение
Изображение

С прасетата имам богат опит. Тези са от Горна Росица малко преди Мотокроса. Излязоха ми в гръб и трябваше да прецапам реката :lol:
grilot
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 6:01 am
Местоположение: София

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от grilot »

Като гледам, че никой не писал в темата почти месец, а това ме навежда на мисълта, че рибата кълве здраво и хората нямат време да пишат защото са по реката:)) Това в кръга на шегата, но ще съм благодарен ако някой сподели какво е положението по реката около Търново, че през почивните дни ще се прибера и мисля да направя някой друг риболов на плувка или фидер.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от Corewin »

Последните няколко пъти едвам отървам капото. Някой има ли ентусиазираща информация? Надявам се след тези дъждове да живне малко риболова, утре сутринта съм на реката и след това ще споделя впечатления. Става въпрос за реката в област гр.Велико Търново. Дано се свършши с този тегав риболов в последно време. Много замря темата...
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от topspin »

по реката основно излиза дребен морунаж ,с уклей фрашкано , някой каракуда среден размер се лъже по края , и миналата седмица имах един успешен излет с кефали от половин кило до кило , но уви после ходих след 2 дена и нямаше помен от кефал
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от Corewin »

Ами днес тотално КАПО :) Може би не умея да подбирам правилното място.Бях застанал между два бързея(около 100м един отдруг) до моста на Мавриков и замях малко преди втория бързей.На фидер лових с бели, шарени и пясъчен.Само дребосъци опипваха стръвта и нито едно сериозно кълване.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
baikras111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 11:04 am

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от baikras111 »

Малко да посъбудим темата.
Вчера и днес по рекатъ,в района на Търново.абсолютно дърво.
Ще радвам,ако някой се похвали с улов.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от Павел Три »

Кво стана с тая риба ? От 10-тина дена насам само някой заблуден морунаж . Даже и попчетата ги няма . Това между двата мостта до с. Каранци. Що така :smt017
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от topspin »

20161118_160849.jpg
20161118_160920.jpg
е как да няма бе , миналата седмица на Каранци ето резултата , около 25 морунжа и 2 мренки по 1.5кг за цял ден , сутринта от рано до към 4 часа интензивен риболов се получи , Но преди това ходих 2-3 пъти и все по 3-4 риби само , както случиш деня , иска си ходене и хранене
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от Павел Три »

Между двата мостта ? От страната на П. Тръмбеш или Каранци ? Местните гледаха ли завистливо ?
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
topspin
фен клуб-скобар
Мнения: 2785
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 12:32 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от topspin »

от към полски тръмбеж местата над вужения мост , имаше само трима човека за деня
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”