Янтра- всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
chikinana
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 3:24 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от chikinana »

Да.Тя е с дъно и с капаче отгоре и е на дупки от които излизат белите червеи.Но времето се затопля и може вече да работи и обикновена хранилка.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от kikk4o »

chikinana написа:Аз също доста често ходя там.Местото се казва Мавриков.Заставаш на 50 метра под металния въжен мост по посока на течението.има едно дренце което се влива в реката.Застани около него и на фидер.Може и на изтичане.Тази година там направих добри излети за бели мрени на фидер.
Офф...как не прочетох по-рано написаното. Днес пристихнах във Велико Търново и утре съм по Янтра за няколко часа, но на тръгване извадих фидерите от колата и имам само една болонеза. Та да питам, дали ще имам някакъв шанс да хвана нещо и на каква стръв и къде? На Мавриков съм ходил много пъти, но лятото.
chikinana
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 3:24 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от chikinana »

И с болонезата може да направиш хубав риболов.На мавриков е подходящо.Храни с бял.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от kikk4o »

chikinana написа:И с болонезата може да направиш хубав риболов.На мавриков е подходящо.Храни с бял.
Днес бях под моста за Варна, за пет часа хванах малко над килограм уклей и един дребен морунаж на изтичане. Времето беше хубаво и се получи добър риболов. На дъно на торен излизаха и дребни каракуди. Друго не видях да се лови.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от kikk4o »

Днес пак пробвах с болото и съм с 1,7 кг. уклей, морунажа въобще не пипа.
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от ionko_terziev »

Ти поне си хванал нещо,аз от 6 сутринта до 11 ч съм с едно кленче и една червеноперка на вира между двата моста на Самоводене..:)
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от kikk4o »

ionko_terziev написа:Ти поне си хванал нещо,аз от 6 сутринта до 11 ч съм с едно кленче и една червеноперка на вира между двата моста на Самоводене..:)
Нещо не е активна рибата тия дни, дори и рибари няма много въпреки, че са почивни дни.
El Djebna
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 09, 2018 9:48 am

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от El Djebna »

Колеги как е положението около Горна Оряховица и Първомайци?
dobrin
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Апр 28, 2005 2:10 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от dobrin »

El Djebna написа:Колеги как е положението около Горна Оряховица и Първомайци?
По стечение на обстоятелствата бях точно до моста между Горна и Първомайци на 28.10. Имаше доста народ, основно на плувка и дъно, но не видях особени успехи. Понеже нямаше откъде да си купя червеи (там в неделя не работят риболовните магазини) извадих воблери, и за около час имах един клен (кефал) уловен около 30 см. и още 2-3 удара без закачане. Това май беше по-удачния риболов предвид сериозния вятър който беше излязъл. Рибата си е пак там за следващия късметлия.
Извънредно много боклук навсякъде по брега.
Прикачени файлове
Yantra_edited.jpg
Yantra_edited.jpg (114.29 KiB) Преглеждано 6057 пъти
gillb
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2019 8:13 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от gillb »

Простете ми за дързостта да пиша пръв за 2019 година. Добре запознат съм с типичната " болярска еснафщина...Да ви направя кратък отчет за последните 24 дни по Янтра ( като вземем под внимание че Янтра не е само Бяла, Каранци, Първомайци). Доста прилично за да се начеше крастата излизат системно скобари с прилични размери между 450гр. До над килограм . Като става дума за разлятата част на Мавриков преди бързея...
Стръвта само и единствено бял червей... обилно захранване е нужно течението е силно...
Тук там излиза и някое мренче ... но с доата малокалибрени размери...
Чолаковци .... Трагедия...
2 успешни излета ... от които единия на спининг... и отново малокалибрени но поне кефалчета ...
Сериозен проблем са местните чолаковски риболовни експерти които смятат че притежават нотариален акт за местенцето си ... което той бил захранвал толкова време а аз съм идвал да им изловя рибата .... Жалка картинка ...
Леденик... като тръгнеш по брега още от Шемшево
Спининга е доста активен .... но на малък грамаж примамки . По същите места бяха проведени и няколко мухарски излета ... извода гол след гол ....кефала е много настръхнал по мухичките особенно послвдните дни когато се поразхлади.
Накратко ... толкова
Бих искал и някой друг да сподели своите наблюдения за да можем всички да прекарваме успешни излети, като не забравяме че живарник не ни е нужен за да можем да уловим днешната риба утре! :fishing3: :fishing5:
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от kasabinho »

Някой знае ли дали янтрата е мътна
Изображение
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от Павел Три »

По нашенско е мътна.Кажи за къде питаш.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
stefan123
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 18, 2020 10:34 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от stefan123 »

Първото ми включване е относно замърсяването по реката. Почти цялата канализация на град Велико Търново се влива в реката. Колектора, който отива към пречиствателната практически не функционира, преливните шахти са задръстени и няма проточност. При най-малкия дъжд цялата мизерия е в реката. Тази година заради маловодието проблема се задълбочи. От Хлебозавода до Царевец е почти обезрибено. Трябва да направим подписка да се натиснат кмета и ВиК да работят и инвестират всичко да работи и мръсната вода да отива в пречиствателната станция. Не може туристически град, а реката като някакъв гириз!
stefan123
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 18, 2020 10:34 pm

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от stefan123 »

Изглежда тази тема вече е прекалено стара ли какво ли? Никой нищо не казва от месеци!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от ianimar »

здравейте колеги,бихте ли ми казали къде по Янтра след Габрово 20сетина километра удачни места за риболов с болонеза ,благодаря предварително
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”