Удобни места на яз.Ботунец

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

EL_Ninhooo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 1:08 pm

Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от EL_Ninhooo »

Здравейте, колеги. Може ли да ме посъветавате за някакви удобни места на язовир Ботунец и как да стигна до тях с кола. Никога досега не съм ходил там и района ми е доста непознат. Също искам да попитам дали във водоема се среща някакъв хищник и дали има смисъл да взимам спининга. Предварително благодаря на отзовалите се.

Поздрави и наслука! :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от chirusa_bg »

Гьола е толково малък, че застанал на стената го оглеждаш целия. Точно но стената се и добрите за плувка места. Като цяло бреговете са плитки и на плувка се лови на стената и около постройката на левия бряг.
Ловил съм костури, знам за бели риби. Според редовните посетители има и щуки. Гьола се намира на няколоко стотин метра от блоковете и гъмжи от мангали, отвратителна работа :twisted:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от m101 »

Колега, а аз не ти го препоръчвам, не за друго, просто защото е много мръсен (не че челопечене и по - чисто, но все пак ...). На мен лично не ми доставя удоволствие да ловя при такива условия, но ти си решаваш.
EL_Ninhooo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 1:08 pm

Re: Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от EL_Ninhooo »

Ок, а къде ще ми препоръчате да отида. На около 20тина километра от София, на неплатено и да мога да хвана някоя каракудка примерно?
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от m101 »

Аз по принцип ходя за хищници на Чепинци, Челопечеле и Враждебна. За каракуда можеш да разгледаш какво са писали колегите в тази тема: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... start=4335 Иначе ходя на Огняново за мирна риба, но е малко по - далеч, а и трябва винетка ако нямаш...
valeri_1914@abv.bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 1:59 am
Местоположение: София

Re: Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от valeri_1914@abv.bg »

Колега в момента се лови добре на Панчарево.
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Удобни места на яз.Ботунец

Мнение от desi »

[quote="valeri_1914@abv.bg"]Колега в момента се лови добре на Панчарево.
Освен около "Осветения мост" на друго място кълве ли рибата"?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”