Язовир Ботево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Ботево

Мнение от rado25 »

След тези дъждове ще съм изненадан ако все още има такова нещо като язовир Ботево. Днес минах от там и реката която мива през селото, на места е сигурно над 150 м. широка. А след селото, все едно не гледах немощната Суха река а по скоро пълноводна Камчия край Пода. Малко след моста посока Варна, спрях да погледна не виждана до сега за мен гледка. До мен се спряха и двама местни, който казаха, че все са виждали да прелива реката ама такова нещо като че ли не е било до сега. Попитах ги, да ли не се е скъсала отново стената на язовира, а те ми викат "отново ли, че те не са я правили, опитаха се на няколко пъти да я възстановят, но от постояните валежи новото не спря да играе и те така и неуспяха да я ремонтират. Та все си мисля, че ако найстина не са ремонтирани стената и приливника, тези силни води може да са помели и малкото останало от тях.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
jivko81
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 7:29 pm
Местоположение: добрич

Re: Язовир Ботево

Мнение от jivko81 »

колеги някои знае ли дали от ботево остана нещо
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Ботево

Мнение от lishev_64 »

jivko81 написа:колеги някои знае ли дали от ботево остана нещо
..................................
Живко, ами то в предния пост май, за жалост, е и отговорът на въпроса ти.
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Язовир Ботево

Мнение от rado25 »

Вчера подочух, че една варненска строителна фирма щяла да възстановява съоръженията на язовира, ама дали ще ги възстановява или ще ги изгражда наново не знам.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Язовир Ботево

Мнение от Aver »

Аве, братлета, струва ми се че язовира има нов сайт:
http://www.botevo.bg/
Някой дали не знае нещо?
M6R DO GROP :fishing6:
georgi37
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 24, 2016 1:38 pm

Re: Язовир Ботево

Мнение от georgi37 »

Да! Има "нов" сайт. Снимките и текста са от преди 3 години. Информацията е също толкова актуална. Новия управител е общинския "съветник" Шугаритян, така че, ако искате да си давате парите напразно там е мястото.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”