Яз.Огоста

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
ivakopk
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 6:43 pm

Яз.Огоста

Мнение от ivakopk »

Колеги след забраната мисля да отида на Яз.Огоста.Никога до сега не съм ходил на този язовир.И моля за съвет,къде да отидем,каква риба излиза и т.н. за 5 дена ще сме.Нямаме лодка така,че трябва риболова да е от ръка.
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Яз.Огоста

Мнение от kaleeff »

Ква риба ще гониш?
Фен-клуб Таранка!
ivakopk
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 6:43 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от ivakopk »

Ми не знам точно какво има в язовира.От това което съм прочел до тук ще се насоча към костур на плувка и шаран на дъно
Pu6ap
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 9:41 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от Pu6ap »

Сега мисля че риболова е разрешен там дето копат от другата страна забравих до кое село беше ;д там е пълна лудница принципно но пак се ловят само едри каракуди и уклей...А на самия язовир често съм си правил кефа само с въдица и една малка кутия бели червей .. без захранка без нищо...за 1и половина около 20 костура и някое друго попче или слънчак
Pu6ap
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 9:41 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от Pu6ap »

Област Монтана
- яз. “Огоста” в района на баластриерите, в землището на с. Горно Церовене, общ. Монтана и обозначения учасътк находящ се на 400 м заподно от водовземната кула до началото на полуостров “Расника”;
- баластриерни водоеми до р. Огоста в землището на с. Громшин, общ. Бойчиновци;
- баластриерни водоеми в землището на с. Долно Белотинци, общ. Монтана;
- блато в кв. „Момин брод”, гр. Лом. това е разрешено през забраната
ivakopk
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 6:43 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от ivakopk »

Аз при всички положения ще ходя след забраната.Мисалта ми е ако може да ме ориентирате къде да отида,като се има в предвид,че идвам от Перник.Даже 1 карта ако ми сложите с оградено кръкче най-добре хихи :)
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Яз.Огоста

Мнение от kaleeff »

ivakopk написа:Аз при всички положения ще ходя след забраната.Мисалта ми е ако може да ме ориентирате къде да отида,като се има в предвид,че идвам от Перник.Даже 1 карта ако ми сложите с оградено кръкче най-добре хихи :)
Отиди на Огоста през село Благово.
Масовата риба е Платика и Костур.
Другото е случайност.
Фен-клуб Таранка!
ivakopk
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 6:43 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от ivakopk »

Някъде тук ли ?
Прикачени файлове
риба.jpg
риба.jpg (133.03 KiB) Преглеждано 11822 пъти
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Яз.Огоста

Мнение от mario67 »

Караш през прохода Петрохан,като влезеш в Благово,почти на края на селото има отбивка наляво за Ракетната площадка,минаваш прелеза на влака и от там,само по асфалтовия път ще слезеш на язовира до 2 стари помпени станций. Там си търсиш място.Гледай да си по към посока стената.Забрави риболова ,,на дъно,, там.Отдолу е гора! :idea: Най добре е с директен 6-7-8 метра и мач. Храниш 2 петна на близка и далечна дистанция.Най добрата стръв е житото,на червеите кълват слънчевки и попчета.На далечното петно стръв само царевица.Кълве по рядко,но платиките и каракудите са по едри.Вечер идват на близко.Костура там кълве на голяма дълбочина,на парче от рибка,уклей или костур!
При добро хранене през целия ден,вечер се завъртат и шарани. Храната им в язовира е само миди.Най добри резултати имам на царевица с аромат на мида или рак!
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
ivakopk
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 6:43 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от ivakopk »

Значи това не е варянта за мен.Търся някъде дето предимно на дъно се лови.Дайте други идеи колеги :)
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от ourglory »

На ръкава при Благово излизат добри шарани на дъно, онзи ден приятели ми показаха снимките си с 5 броя между 3те и 5те кила.
Иначе ловят дъно и на бившата гребна база, там е много широко и равно мястото, обаче липсва сянка.
Не знам в лявата част (тази към стената) на Ръсника какво е положението.
ivakopk
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Ное 16, 2010 6:43 pm

Re: Яз.Огоста

Мнение от ivakopk »

ourglory написа:На ръкава при Благово излизат добри шарани на дъно, онзи ден приятели ми показаха снимките си с 5 броя между 3те и 5те кила.
Иначе ловят дъно и на бившата гребна база, там е много широко и равно мястото, обаче липсва сянка.
Не знам в лявата част (тази към стената) на Ръсника какво е положението.


Извинявай колега,но дали ще е можеш да ми оградиш на картата кой е този ръкав,че за първи път отивам на този язовир и нищо не ми е ясно.

Между другото миналата год.отидох на Яз.Батак ей така без предварително проучване и резултата беше за 5 дена нито 1 удар хахаха.Чак тогава разбрах защо около нас няма рибари хахах
Аватар
venkov71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 4:43 pm
Местоположение: София

Re: Яз.Огоста

Мнение от venkov71 »

Колегата Марио 67 е обяснил как да стигнеш до язовира през Благово. След като се спуснеш по асфалтовия път до него,пътят прави десен завой на 90 градуса и продължава към старите помпени станции,а точно преди завоя трябва да има черен път,който се спуска до водата. От лявата ти страна е Благовският ръкав, а надясно е хубаво разливище и е идеално за твоят риболов.
ако можех да превърна хобито си в професия......
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Яз.Огоста

Мнение от mario67 »

Ето още малко инфо от тези дни,доколко е вярно обаче....???
http://bigfish.bg/news/kade_kalve/Shara ... gosta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
kaleeff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 534
Регистриран на: Чет Апр 24, 2008 9:27 am
Местоположение: София, Монтана, Огоста

Re: Яз.Огоста

Мнение от kaleeff »

mario67 написа:Ето още малко инфо от тези дни,доколко е вярно обаче....???
http://bigfish.bg/news/kade_kalve/Shara ... gosta.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Преди седмица киснах фидера цял ден нямаше и бутане :lol: :lol: :lol:
Фен-клуб Таранка!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”