р.Велека (Синеморец)

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

Още малко козички.... :lol: Хигиената е на ниво... :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от Veleka »

yco написа:
Veleka написа:...............
След табелката Ви грози акт от 500 лв..................
Колега, някои от снимките не са ли над моста на р. Велека.. :wink: :lol:
Колега, като изключим снимката ми от устието на реката, всички останали снимки са правени в разрешената зона за риболов, преди забранителната табела и в района около моста /реката е забранена от десния завой над моста нагоре срещу течението/.
Така и не разбрах с какво толкова те е впечатлило блатцето с размер от 100м2 на гърба на плажа, което на всичкото отгоре няма и връзка с реката. Водите на река Велека го достигат единствено пролетно време при условие, че излезе от коритото.
Накрая искам да взема и отношение по въпроса за хигиената. Не знам колко си наблюдателен, но от няколко години на 50м над моста, функционира автоматичен емисионен пункт за контрол, качество и количество на повърхностните води на река Велека. Може и да се изненадаш от резултатите, но и до ден днешен река Велека държи първенството за най-чиста река в България!!!
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

Щото тука пише друго.... :wink: http://pdbase.government.bg/zpo/bg/area ... areaID=105" onclick="window.open(this.href);return false;

10. Забранява се риболовът, с изключение на спортен риболов в района от вливането на р. Велека в морето до моста при с. Синеморец на разрешените от закона видове риби, без змиорка и шаран,при условията, редът, начините, нормите и сроковете, определени от закона;

кой завой беше... :lol:

на снимката "д" -то е изтрито.... :lol: Да се чете " над моста...." :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от Veleka »

yco написа:
кой завой беше...
Уважаеми колега, представа нямам защо продължаваш да задигаш празни чували. Информацията, която съм предоставил е достоверна и надявам се полезна за онези колеги риболовци, които летуват по южното черноморие и имат желание да съчетаят почивката на море с приятни емоции на река Велека.
Не случайно табелата за забрана на риболова е поставена 100м над моста, точно преди завоя на реката.
Този участък от моста до табелата, от години е най-посещаваният от риболовците и от двата бряга на Велека.
Многократно съм бил проверяван от служители на ИАРА-Бургас съвместно с Гранична полиция и никога контролиращите органи не са имали претенции към риболовците практикуващи любимото си хоби преди табелата.
В случай, че имаш някакви притеснения, можеш спокойно да си мокриш плувките в блатото, на което си отделил подобаващо внимание.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

Veleka написа:
yco написа:
кой завой беше...
Уважаеми колега, представа нямам защо продължаваш да задигаш празни чували. Информацията, която съм предоставил е достоверна .....
Нали за това пиша, щото не е достоверна. Защитените местности, паркове и резервати са под управление и защита към МОСВ, а не към ала-бала.
Охраната там се състои от екопатрули, а ИАРА и Гранична полиция може да помагат само, както и горските, дето миналата година един ме провери под моста...за два чаушана... :lol: , та той ме светна за таз работа, та да не се перя, като тебе ... :lol: ...и така се оказа. :wink:
Ама си затварят очите, както и за левият бряг по течението, дето е на 500 м нагоре от завоя....сиреч....точно тука.... :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

И щото си много ербап, да те светна и аз нещо, като по-прост. :lol:
Тъй като Лупавеца е в "Червена книга на България" и не са ти направили забележка от ИАРА и гранична... :lol: , а ти явно добре ги различаваш и го знаеш това.... :wink: ., не виждам защо тъпчиш тогава кепа с тях .... :wink: :lol:

Изображение
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
panddov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 7:55 pm
Местоположение: гр.Плевен

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от panddov »

Ей ще се избиете!Бях там преди година-две ,разкошна река!Направих 3-4 излета преди моста,точно където е снимал колегата,никой не ми направи забележка,но в последния ден говорих с лодкарите и те казаха ,че е забранено преди моста.Това,че някой лови не значи че е разрешено!Лових всички риби от реката ,една не съм взел...много добре си прекарах ,но истината е ,че над моста е ЗАБРАНЕНО!
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

Какви хора сте...ей.. :lol: -вярвате на лодкарите, а не на закона... :lol:

Четете бе... :lol: от тук... :lol: - http://pdbase.government.bg/zpo/bg/area ... areaID=105" onclick="window.open(this.href);return false;

...ама всичко наред четете и ще разберете, що съм ги турил тия снимки... :wink:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

12. Забранява се пашата на свине и кози.... :lol: , като за останалите селскостопански животни пашата там се ограничава до 0,5 гл/ха за едрия и 3 гл/ха за дребния добитък;

На кой му пука бе.., те ли ще ни кажат...... :lol: Ний сме най-Велеките... :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
yco
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5592
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 3:44 pm

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от yco »

Г-н Велека, да не се впрегна бе.... :lol: , и аз имам гузна съвест, ама като не ги познавах... :lol: .-това се случваше....

Изображение

от 20 г. без пропускане съм там и знам, че риболовец не може да ги излови, но доста намаляха, щото ги паткаха с мрежи и през деня.. :evil: ...е ти си от повече години и сигурно знаеш повече... :wink:
Имам и един 4,7 кила лупавец (ама от Резово) - нямате си представа, как се бори това животно-повече от пъстърва и сом взети заедно..... :lol: :lol: :lol:
при зор тука ша е срещата. :evil: :lol: ..http://www.facebook.com/groups/636519234334902
Адмирал-Краси 112kg, 2,56 m
Вицеадмирал-Милко Георгиев 102.5kg, 2,60 m
Контраадмирал- Николай Гълъбов 91.2kg, 2,51 m
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от bogno »

Хващането не е незаконно.Кеч енд рилийз.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от stiviti »

Колеги , проблемът с река Велека не е толкова елементарен . Аз от три години,по 20 дни през септември , си ловя в "забраненият" от природозащитниците участък преди моста на река Велека ,но той е разрешен от : "Със заповед на министъра на земеделието и храните проф. дсн Димитър Греков, Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури /ИАРА/ налага ограничения в риболова през 2014 г. в определени рибностопански обекти или в зони от тях.
р. Велека – от вливането на р. Младежка до моста на път Е 87 в границите на местността Качул;" този участък е много далече от моста при Синеморец.
Никой до този момент не ми е поискал билет или ми е правил проверка.
С кого трябва да се съобразяваме???? - с някой ,който смуче пари от държавата и чужди организации за да пропагандира "чистата " ни природа / примера с защитниците на кучетата /или с :"Чл. 67. (Изм. – ДВ, бр. 94 от 2005 г.) Който извършва любителски риболов извън водните обекти и зони за любителски риболов, се наказва с глоба от 100 до 500 лв." Колеги , ние кое разпореждане трябва да съблюдаваме?? -на министъра на земеделието или на някакви природозащитници . Никъде в документите но ИАРА не се споменава това .Или аз бъркам ?
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от Veleka »

yco написа:Г-н Велека, да не се впрегна бе.... :lol: , и аз имам гузна съвест, ама като не ги познавах...
Имам и един 4,7 кила лупавец (ама от Резово) .....
Г-н Yco, минавам към учтива форма, за да се разгранича от селяшкото Ви обръщение - Бееее
Не се впрягам толкова лесно, още по-малко от хора, които не познавам :)
За разлика от Вас не изпитвам кой знае какви угризения, тъй като още през далечната 1990 г. установих, че лупавецът е риба лишена от кулинарни качества. В много редки случаи взимам живарник на реката, най-често при целенасочен риболов на уклей и бриана/единствените риби, които си заслужават да стигнат до трапезата/. През останалото време за живарник ползвам главата на кепа, а защо и сам можете да си отговорите :wink:
Лупавец с тегло близо пет килограма е завиден трофей, но не се връзва някак си да цитираш забранителни текстове от регистъра на защитените територии в България и в същото време да се похвалиш с улов от река, която целогодишно е забранена за риболов :wink:
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от jasonsmith »

Veleka написа:Повече от двадесет години посещавам река Велека от средата до края на месец Юли в района от моста преди Синеморец до вливането й в морето. Тази година проливните дъждове в горното течение чувствително повишиха нивото на реката и в продължение на една седмица Велека течеше огромна и кална.
Ех колега, засекли сме се по едно и също време на Синеморец :drinkers: . Хубавото е, че мътилката ни хвана последните два дни, лошото е, че тъкмо тях си ги бях отредил за риболов на реката. Тази година нямам никакви успехи на нея, но пък за сметка на това на морското чепаре хванах десетина лупавеца в морето, което ми се случва за първи път..
Изображение
Аватар
Trias
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1064
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 12:36 am
Местоположение: София

Re: р.Велека (Синеморец)

Мнение от Trias »

Photo-0249.jpg
Photo-0249.jpg (1.07 MiB) Преглеждано 2049 пъти
Veleka написа:Да посъживим малко темата след едногодишно прекъсване :)
...
Една снимка за вечния спор между морунажа и лупавецът :)
На снимката са и двете риби - морунажът е отгоре
Прикачения файл P270714_13.46.jpg вече е недостъпен
И аз мисля , че си прав колега . А това по отдолу трябва да е Лупавец ! Защитен рибок в Червената книга от вида Rutilus frisii , ама кво па толкова :P То и уклея във Велека е защитен вид , щото е Брияна от вида Chalcalburnus chalcoides , ма кво толкова станало :drinkers: Ние пък курортистите сме им фанали цаката -кой на джанка , кой на царевица , кой на едри земни червеи с куки 5-6 нули :mrgreen: :evil: Важното е човек да има лодка и да знае "мангалския" метод на риболов ! Ето го :arrow:

пп Молба към модераторите :arrow: Пичове , не ми променяйте мнението :!:
Прикачени файлове
Photo-0119.jpg
Photo-0119.jpg (1.9 MiB) Преглеждано 2047 пъти
Photo-0070.jpg
Photo-0070.jpg (1.64 MiB) Преглеждано 2047 пъти
Photo-0272.jpg
Photo-0272.jpg (2.11 MiB) Преглеждано 2047 пъти
Photo-0271.jpg
Photo-0271.jpg (1.87 MiB) Преглеждано 2047 пъти
Photo-0270.jpg
Photo-0270.jpg (1.47 MiB) Преглеждано 2047 пъти
Photo-0269.jpg
Photo-0269.jpg (2.03 MiB) Преглеждано 2048 пъти
Photo-0095.jpg
Photo-0095.jpg (1.85 MiB) Преглеждано 2048 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”