Река Лом

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Река Лом

Мнение от reebok »

Здравейте колеги. Има ли риболовци с опит по река Лом, някъде в района на с. Дреновец, Дъбова махала и другите по течението. Виждал съм по-по дълбоките вирове (които май са рядкост) да плуват по-едри скобари и кленове, има и черна мряна. Даже съм пробвал на минаване, с бял червей май беше, но от дребните рибета големите въобще не се и доближиха до стръвта. Та интересно какво може да се пробва там, реката не е от най-големите, тук таме някой по-дълбок вир, закачки, на един мост само вертикално можеше да се пусне, от брега нямаше вадене. Да не говорим за жабите, които скачат на плувката и една костенурка, която хванах на дъно с чепаре.... реших да оставя малко на дъно защото течението вкарваше линията в чукара от където нямаше вадене, след малко тръгвам да вадя и пръчката се огъна с нещо живо, но.... добре че се откачи сама, много неудобно беше мястото, трябваше да слизам от моста през обиколна пътека и дълга и широка :D
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Река Лом

Мнение от SBANKOV »

Де е тая река бре младеж?
Че имам едни съмнения че бараш у резервата
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от reebok »

SBANKOV написа:Де е тая река бре младеж?
Че имам едни съмнения че бараш у резервата
Любителският риболов в река Лом е разрешен, разбира се без бракониерски средства.. мрежи, ток и т.н.
Реката не фигурира в списъка: http://iara.government.bg/wp-content/up ... 2.2013.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Река Лом

Мнение от SBANKOV »

Тая бара, около Разград, Вятово и региона ли е?
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от reebok »

SBANKOV написа:Тая бара, около Разград, Вятово и региона ли е?
Не, около град Лом, което е видински регион.
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Река Лом

Мнение от sandista »

Почти съм убеден,че имаше забранен участък(от устието до някъде над селото). Провери пак за да няма изненади ;)
reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от reebok »

sandista написа:Почти съм убеден,че имаше забранен участък(от устието до някъде над селото). Провери пак за да няма изненади ;)
Устието ще да е там къде реката се влива в Дунав, което е доста далеч от посочените села, а и ти за кое село точно говориш?
lomsky
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 1:56 pm

Re: Река Лом

Мнение от lomsky »

Не е забранено в този район, но рибата е много изтормозена от бракониери, а и е маловодна сега и едва ли ще имаш успех.
Иначе само привечер на скакалци, жабета и воблери.
4ernomorec50
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 11:14 am

Re: Река Лом

Мнение от 4ernomorec50 »

В един вир хванах един кефал на булдо,но след това се преместиха в плитък и бистър раюн.Станаха много предпаэливи.
Хвърлих трохи эа да эавъртя уклейте.Отвреме на време някой кефал обикаляше около хранителното петно,но беэ да се храни(Вероятно се оглеждаха эа дребни уклей).Скобарите най - вече се криеха в водораслите :oops: .Иначе в плитчините се хващаха уклей и мрени.Един колега намери отделен от реката вир,който беше отделен от реката с пясъчна ивица.Само малка част минаваше преэ эастоялата вода.Когато пристигнах,колегата беше хванал 9 кефела эа минути.Търси вирове с мътна вода.
Чух,че ``гигантите``по над 50 см. почти не кълвът и се ловят много добре с харпун в по-бистрите вирчета. :drinkers:
reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от reebok »

lomsky написа:Не е забранено в този район, но рибата е много изтормозена от бракониери, а и е маловодна сега и едва ли ще имаш успех.
Иначе само привечер на скакалци, жабета и воблери.
Рибата действително ми се струва е изтормозена, много бракониерство там...
reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от reebok »

4ernomorec50 написа:В един вир хванах един кефал на булдо,но след това се преместиха в плитък и бистър раюн.Станаха много предпаэливи.
Хвърлих трохи эа да эавъртя уклейте.Отвреме на време някой кефал обикаляше около хранителното петно,но беэ да се храни(Вероятно се оглеждаха эа дребни уклей).Скобарите най - вече се криеха в водораслите :oops: .Иначе в плитчините се хващаха уклей и мрени.Един колега намери отделен от реката вир,който беше отделен от реката с пясъчна ивица.Само малка част минаваше преэ эастоялата вода.Когато пристигнах,колегата беше хванал 9 кефела эа минути.Търси вирове с мътна вода.
Чух,че ``гигантите``по над 50 см. почти не кълвът и се ловят много добре с харпун в по-бистрите вирчета. :drinkers:
Горе долу за коя част на реката разказваш, около кое село? Кефали мисля, че не съм виждал, само скобар, клен, мряна и уклей, рядко каракудки. С харпун не ми е цел да ловя, а специално там даже мисля да ги пускам обратно. Има тук там някой мътен и обрасъл вир и точно на такова място се чудя как да подходя, дали с плувка на дълбоко или с воблер тракалка както спомена колегата по-горе. Може би да се захрани хубави вира и да се остави на спокойствие 10 мин. да се навъртят и после на боло. Има доста уклей, особено привечер си прави слънчеви бани подскачайки в бързата вода, но там дълбочината е около 30-40 санта макс.
Аватар
Whassup
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 2:02 pm
Местоположение: Свищов, Лом

Re: Река Лом

Мнение от Whassup »

reebok написа:
4ernomorec50 написа:В един вир хванах един кефал...
Кефали мисля, че не съм виждал, само клен...
Ми да де, мисля, че колегата точно това има предвид :)
Речният кефал в северозападния регион го наричат клен, а в една енциклопедия съм виждал снимка, под която пише главуш. Но е напълно възможно и да се бъркам, поправете ме ако е така :wink:
reebok
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от reebok »

Whassup написа:
reebok написа:
4ernomorec50 написа:В един вир хванах един кефал...
Кефали мисля, че не съм виждал, само клен...
Ми да де, мисля, че колегата точно това има предвид :)
Речният кефал в северозападния регион го наричат клен, а в една енциклопедия съм виждал снимка, под която пише главуш. Но е напълно възможно и да се бъркам, поправете ме ако е така :wink:
Да, проверих, прав си. :D До сега винаги съм си мислел, че "речен кефал" си е било отделно от клен. Иначе по темата, могат да се включват и спецове по речния риболов, дори и да не сте посетили конкретната река, споделете, как се справяте с наплашена риба, която е с повече от повишено внимание, когато човек припари наоколо...
Аватар
pikata
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Май 18, 2011 12:05 pm
Местоположение: Лом

Re: Река Лом

Мнение от pikata »

Колеги аз съм от гр.Лом а детството ми е минало в с.Дъбова махала и най вече за риба на река Лом,и да наистина на кефала при нас като визирам селата там му казваме клен а на щипока виун или виум.Поздрави.
stainted
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Май 26, 2012 6:48 pm

Re: Река Лом

Мнение от stainted »

Здравейте,

Хващал съм доста скобари, кленове и черни мрени на реката в района от Дреновец до Фалковец, но никога бяла мряна.

Отправям въпрос към колегите тук във форума - някой улавял ли е Бяла Мряна в река Лом? Чувал съм, че преди са хващани в района от устието на гр. Лом до бента на с. Дреновец - до където може да мигрира от Дунава.

Има ли някой, който е хващал Бяла мряна в долното течение на реката?

:? :?: :?: :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”