Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от naskobo »

Изображение


https://www.youtube.com/watch?v=BdEeFKZjABI" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow

С малко закъснение от миналия петък-много вятър и тегав риболов.Не мога да мисля какво стълкновение ще бъде този уикенд,мисля и аз да закрих.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от atanasko »

nocalled написа:днес към 9часа кацнах на шипоченския, бях позабравил дивата селяния. сигурно по 5 въдици на каскет се падаха. поогледах, не си намерих място, те ме поогледаха сърдито, па си бих шута към веринско, колкото да разбера, че е високо нивото и няма жив човек.
Колега ако правилно съм те разбрал , не е имало свободно място на целият шипочански залив така ли? Защото разстоянието не е никак малко и ако през седмицата е такава олелия ти направо ме отчая :roll: . Аз си пуснах отпуска за да отида през следващата седмица и се "възпалявам " още от сега а ти направо ме :axe: .....Ако се отиде рано примерно към 6-7 ч. дали ще има шанс да се намери място за трима с малко въдички ? :lol: :lol: Мила картинка на този язовир се очертава : от една страна разбиват коли , от друга - мъртвило не кълве а от трета - Резерве :twisted: нещо като цялата ни държавица. Абе ще се пробвам и ако се вредя на брега ще драсна някой ред . Не съм стъпвал тъдява от доста дълго време .
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от topsoft »

chirusa_bg написа:Аз се налових и закрих :)
IMG_20150423_091434.jpg
Фана ли ?
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от калин кацаров »

atanasko написа:
nocalled написа:днес към 9часа кацнах на шипоченския, бях позабравил дивата селяния. сигурно по 5 въдици на каскет се падаха. поогледах, не си намерих място, те ме поогледаха сърдито, па си бих шута към веринско, колкото да разбера, че е високо нивото и няма жив човек.
Колега ако правилно съм те разбрал , не е имало свободно място на целият шипочански залив така ли? Защото разстоянието не е никак малко и ако през седмицата е такава олелия ти направо ме отчая :roll: . Аз си пуснах отпуска за да отида през следващата седмица и се "възпалявам " още от сега а ти направо ме :axe: .....Ако се отиде рано примерно към 6-7 ч. дали ще има шанс да се намери място за трима с малко въдички ? :lol: :lol: Мила картинка на този язовир се очертава : от една страна разбиват коли , от друга - мъртвило не кълве а от трета - Резерве :twisted: нещо като цялата ни държавица. Абе ще се пробвам и ако се вредя на брега ще драсна някой ред . Не съм стъпвал тъдява от доста дълго време .

И а бях така в събота, едвам си намерих място, само с един фидер хванах колкото половината дето бяха накацали преди това, дори и повече. Срамно е като ги гледам как са хвърлили по 3,4 въдици на дъно и не помръдват цял ден, а през другото време ловят на плувка. Е затова няма места, щото хвърлят по много въдици , а не хващат нищо.
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Gosheto »

nocalled написа:днес към 9часа кацнах на шипоченския, бях позабравил дивата селяния. сигурно по 5 въдици на каскет се падаха. поогледах, не си намерих място, те ме поогледаха сърдито, па си бих шута към веринско, колкото да разбера, че е високо нивото и няма жив човек.
Аз кацнах в 6 без 10 и не видях селения?! Избрах си място спокойно, забърках 12х3+Траперче+шокобисквита+ароматизатор вадервас... и нещата си станаха. С две фидерчета лових, баща ми също-е, наловихме се. При мен една платика около кило, всичко останало каракуди, едри. Голям кеф. Бащата откри с каракуда килце и продължи с платики. Торен му е майката. На бял само костур.
Честно не видях хора с по пет въдици. Двама дядки дойдоха към 10 :shock: , намърдаха се до мен и почнаха да ми правят забележки, че съм хвърлял не точно пред мен, а към тях. Трудно ми беше да им обясня, че там хвърлям от четири часа и съм си направил петно...после май разбраха :lol:
Другата седмица пак :D
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Браво Гоше-направо ме нави и аз там да ловя-тамън да направя репортаж от шипоченския.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Бай Иван »

Как е пътят? Слиза се с кола до залива?
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Gosheto »

Слиза си се с кола, няма проблем.
На повечето от местата има ивица около метър от водата с гадна кал, ама се преживява, въпреки че на няколко пъти щях да се пребия много зрелищно :lol:

Ето и две снимки.
Разстановката сутринта

Изображение

И част от рибите преди да бъдат пуснати

Изображение

И другата част беше пусната просто кепа нямаше да издържи на всички :D
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Имам една платика кило на око.

Снимки довечера.

Интернета тук е бавен.

Слънчево време,леко бризче.

Народ има около 70 човека.

Има и палатки.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
iliya rt
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 6:05 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от iliya rt »

Малко позакъсняла информация от вчера - петък 24ти - Шипоченския залив. В 6 и 30 повечето места бяха заети и не само от въдици, а от доста риболовци и коли. Лових в самото начало на залива близо до вливането на реката. Сутринта риболовът започна шарено и обещаващо - непривични за Искъра едри бабушки на фидера и щеката, няколко каракуди на фидера, и накаря по някоя платика половика се завъртя и на двата метода (около мен колеги извади единични екземпляри и по над кило). Така до 10 часа - после кълването не просто намаля а съвсем категорично си спря. При преориентация на късо на плувка може да се направи много приличен риболов на класически едър искърски уклей, стига разбира се да му се поддържа интереса със захранака. По думи на риболовци, с повече излети на мястото тази година, риболов става сутрин и вечер. Мисля че поне в началото на залива рибата се влияе много от притока на студена вода от реката през деня - вдигнат ли се температурите изглежда се засилва топенето на снега по планината и потича ледената вода „по крана“ точно в определен момент :) Може би по-към средата на залива нещата да стоят малко по-различно. Това е от мен. Успех и наслука на всички колеги!
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от saksi »

Колега ако правилно съм те разбрал , не е имало свободно място на целият шипочански залив така ли? Защото разстоянието не е никак малко и ако през седмицата е такава олелия ти направо ме отчая :roll: . Аз си пуснах отпуска за да отида през следващата седмица и се "възпалявам " още от сега а ти направо ме :axe: .....Ако се отиде рано примерно към 6-7 ч. дали ще има шанс да се намери място за трима с малко въдички ? :lol: :lol: Мила картинка на този язовир се очертава : от една страна разбиват коли , от друга - мъртвило не кълве а от трета - Резерве :twisted: нещо като цялата ни държавица. Абе ще се пробвам и ако се вредя на брега ще драсна някой ред . Не съм стъпвал тъдява от доста дълго време .[/quote]

Няма много места на Шипочане,като се замисли човек.
Лятото да се хванеш място се ходи в петък от 11-12 часа на обяд.
Ти гледай да си там, в шест.
И това за разбитите коли си остава в сила. :twisted:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Вчера имаше места навсякъде свободни.

Но рибата не кълвеше през деня както

Трябва.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Така е входа на залива,за хората които не са ходили никога.

Изображение

Идва се от към Ихтиман-посока Самоков,и се пада на една отбивка на един завой.

Мястото е Бетона-така го знам аз,щото има излят бетон до водата-тука също се лови добре-всякаква риба,има дълбочина.

Изображение

Тука може да ловят поне 30 човека-но няма място за паркиране на повече от 5 коли.

Поглед към Бункера-който е наблизо.

Изображение

За там се минава от другата страна през Злокучене.

И отблизо за сверка на нивото.

Изображение

Това е култово място.

Изображение


В ляво се намира Райския залив-плитък е.

И сега навлизаме в залива,там има едно имение и е заградено от към пътя.

Изображение

Това е сравнително скоропостроено и е частно.

В страни от него може да се лови има места.

После е това място.

Изображение

Тука колегата Бисер бивакува редовно,и е изкопал огнища,и е много приятен човек-риболовец.

Е показа и улова.По негово мнение сутрин и вечер до тъмно.
Изображение
Няма повече от 4-5 риби,а е нощувал.

Изображение

Между двамата са 60 метра свободни.

Аз лових тук.

Изображение

Караваната дойде на обяд-мъж и жена по голями от мене,

до тях 2 момчета от Самоков,и те дойдоха към обяд.

След тях имаше 2ма с повече пръчки нощували с по 5-6 кила на човек,други не съм гледал как са с улова,само обиколих до устието-и по пътя видях познати лица от риболовци Софиянци,
включително състезатели.

Пред мене беше плитко на 40 метра-под 2 метра и сефтето е тая риба мъжка,

цялата с шипове.

Изображение

За нея писах от язовира по горе,после отреза навсякъде,та се разходих до устието на шипоченската река пеша,и пометах с блеснарката.

Е пред устието се беше групирал народа.

Изображение

Състезателите казаха че ще нощуват,приготвени с много храна.

Изображение

Изображение

На места имаше оставени боклуци доста-аз качих малко стари шишета стъклени и консерви,

и ги докарах в София в контейнера-всеки ако почисти около мястото където ще лови-и готово.

Но то е пожелание.С тия Боклуци се мъча над 20 години.

Ходих и до Новосело за кафе и хляб.

Изображение

После през Самоков проверих и на Багера следобяда.

Там 10 човека-познати-имаха по норма от сутринта.

Лових само на фидери.Закачам и една дрънкалка ако се заплесна с фотото.

Изображение

И там хванах.

Изображение

Дебнах за айдуци малко горе-ама никой не мина да крадне.

Та като си тръгнах завале,на облак и по пътя мернах Пешката от сдружението с Буса и лодката зад него-та си представям колко народ ще е там тия дни.

Лодки имаше няколко.

Изображение

Ловим се нахората-затопли се и всеки е хванал нанякъде.

Рапорт даден.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Тедо »

Браво за репортажа!
Имаше ли тролингисти?
Утре мисля да си разработвам лодката и се чудя да взимам ли воблери...
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Тролингисти не видях в петък.

Мерна една нова надуваема лодка ямаха,със двигател хонда-само се возеше човека,

беше сам в лодката сигурно и той я разработва.

То за Воблери е рано а тоя язовир.

Ето тая лодка видях от 300 метра.

Не ми е позната-нямам приятел с такава.

Изображение

Имаше лодки без мотори от старите,просто ходеха на другия бряг на гребла.

Това го правят лятно време,кога е повече народа и няма места-пренасят си багажа,

и си правят лагер.

Реката е слаба много малка

Изображение

Има дърва около пътя паднали за огън достатъчно за 2 сезона-трябва резачка да си нарежеш.

Не знам като са паднали-дали може да се взимат,но никой не ги пази.

Нивото падна още с 30 см и повече.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”