Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от lusienn »

Насе нямам идея за Платиките,обаче днес беше последния ден на уклея в залива.Вече излезна.Минах на проверка слетобяд,да видя мойте агенти.Един от Младост,и един Самоковец.Ейги къде ми пазят мястоИзображение Е как е от към народИзображение Следобяд,излезе вятър и се обърна времето.Рибата напусна залива-справка птиците пред заливаИзображение Изображение Къде е рибата,по тях е и птицата Изображение Хванах 63 уклея за 3 часа,прибрах си агента към София,и те така.От утре се разваля времето,уикенда ще вали дъжд 3 дни поред,който ловил ловил-мача свърши с голямия пасаж уклей.Изображение Мисля че дотук съм бил полезен на всички с инфото.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от Skellington »

Аз в Неделя бях почти до моста, че добрите места бяха заети като пристигнах към 7 и уклеите бяха мираж... за цял ден има няма 10тина да съм хванал, иначе половин кофа костури, ама предимно дребни и по някой друг клен и баба.
Аватар
Коце ©
фен клуб-скобар
Мнения: 787
Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 5:14 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от Коце © »

Евала за въздушните снимки!
Скоро очакваме и сателитно разузнаване, пусти риби! :lol:
Аватар
niksan76
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 12:30 pm
Местоположение: София - Видин

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от niksan76 »

Мисля утре да проверя как е хавата там, но се чудя къде да застана? В залива май вече няма смисъл?
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от thunderboy »

и аз мисля да ида утре ама да видим времето как мисли :)
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от Skellington »

Коце © написа:Скоро очакваме и сателитно разузнаване, пусти риби! :lol:
Те горките риби в това заливче и без това трудно се крият :lol:
niksan76 написа:Мисля утре да проверя как е хавата там, но се чудя къде да застана? В залива май вече няма смисъл?
В широката част от към скалите беше рибата предната Неделя, но както каза и автора на темата, май скоро ще се изнася.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от RAMIREZ »

Днес на Шипока, много вятър, кал, мизерия и нито едно кълване, стръв - бял, торен, рибе. Имаше и други мераклии които мятах силикони, но и при тях беше същото положението, поне докато бях там. Един колега от Самоков мина и спомена нещо, че предишните дни на торен е излизал Сиг по кило и половина, ама не ме споходи такава слука:)
Изображение
niko8704
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Мар 25, 2011 2:29 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от niko8704 »

Колеги,а кога започва да кълве платиката,през кой месец горе-доло?
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от lusienn »

niko8704 написа:Колеги,а кога започва да кълве платиката,през кой месец горе-доло?
Еми скоро колега,всяка година е различно-ако пробваш редовно ще имаш шанс да си от първите за тая година.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от naskobo »

lusienn написа:
niko8704 написа:Колеги,а кога започва да кълве платиката,през кой месец горе-доло?
Еми скоро колега,всяка година е различно-ако пробваш редовно ще имаш шанс да си от първите за тая година.
Точният въпрос е кога платиката ще се измести към разрешените за риболов места, т.е. Шипока и Римския-Устието, Филмовата, Багера и т.н.? Тя и сега ще кълве, ако някой я набара по дупките във вододайната.Обикновенно се случва след 20 март- тогава става мазало, светят начелници още от 3 часа през ноща.Част от мераклиите с по един пакет захранка отпадат след 2-3 капота и положението се нормализира след забраната.
Последно промяна от naskobo на Пон Фев 24, 2014 7:27 pm, променено общо 1 път.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Pelzer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 121
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 7:48 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от Pelzer »

Здравейте колеги.Днес бяхме с приятел на филмовата къща,хвърляхме на фидер - резултат нулев.Много силен (леден) вятър ни накара да си тръгнем по рано от заплануваното.Други колеги нямаше там,на връщане спряхме на щъркела да видим какво е положението,но и там явно не беше кой знае какво тъй като имаше 3 колеги. :)
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от ivanst »

Здравейте.На Щъркелово гнездо кълването е слабо.Костура почти го няма.Накоя малка каракуда или червеноперка ... и уклей но както казах доста слабо кълване.
Имам един друг въпрос - някой ходил ли е да лови риба в така нареченият - Боришки залив.До колкото разбрах намира са в близост до разарвата Авала.Отминаваш Шипочкият залив и продължаваш някъде към 7-8км ....Отминават се и Скалите.
Та въпросът е дали е разрешено да се лови риба там.
Благодаря!
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от lusienn »

Здрасти колега.Аз съм ходил с лодка в Боришкия залив-нищо не хванах,залив като всички други заливи.От Риболовните,посока натам-по принцип се води вододайна зона,и не дават да се навлиза,но минават лодки навсякъде,докато някой не стане Постоянно охрана там,та да се следи за ред и дисциплина.Мой познат беше Риболовен преди и обикаляше с една голяма синя-алуминиева лодка,но го уволниха,не знам по какви причини. Виждал съм да се бие шаран там,да хвърля хайвера лятото.От към резервата-не дават да се лови на брега,може от лодка до брега,но не и да слизаш там.Иначе е докъде може в района.Пускам едно видео отвисоко,попаднах случайно на него :arrow: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 6460,d.bGQ" onclick="window.open(this.href);return false;.Там където са многото каравани,е резервата зад тях.След тях не дават да се акустира на брега.Но ако обикаляш с лодка,и фотопушка,може да наснимаш сърните,кошути и други животни,които живеят там.Днеска чух по телефона че имало към 60 човека сутринта при Вимпрома,при Бай Иван-ловят перки но слабичко.Имало е и хора по устието-дали ще покаже някой нещо-божа работа,по принцип-непоказват.Та честита Баба Марта-живи и здрави.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от ivanst »

Благодаря колега.Дочух че се ловили едрички бели риби на дъно в този залив преди няколко дена но може и да не е било там или пък информацията изопщо да не е вярна.Относно Щъркелово гнездо - много слабо кълване от близо 10 дена.Декември и януари ходих няколко пъти и улова беше повече от приличен ... основно костур.Но сега риболова е тегав.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
topsoft
фен клуб-скобар
Мнения: 1330
Регистриран на: Пет Юни 12, 2009 12:25 pm

Re: Язовир Искър-най голямия язовир в България.

Мнение от topsoft »

На Шипока на устието има ли раздвижване на хора и автомобили?
Изображение

Изображение
M_tech1 написа:П.П.Някой да знае къде изкупуват риба,че тези трудно ги раздадох даже?
http://www.fotosviat.bg
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”