Малоумниците от Радибош.

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Малоумниците от Радибош.

Мнение от saksi »

Продължение на темата от 2011.
Вчера един приятел е ходил там и е възмутен.
Искали са му десет лв.,за да лови.
Някакв си бил там собственик и изкарал документ от кмета на Ковачевци.
Нали брега на язовира е държавна собственост.
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от power123 »

Бойййй :axe: :axe: :axe:
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от pacho69 »

Лошо няма бе, искайте му касов бон, ако даде ОК, ако не даде, както казва power23 боййййй
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от gochev86 »

Последно там ходихме в началото на годината,бяхме аз един френд и много празна вода :). Нямаше такси и такива простотии пък и там е държавно ако дойде такъв да ми иска пари,по скоро ще го изгоня(да се изразя възможно най културно). Предполагам може да се звънне веднага на ИАРА и да се докладва това?
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от Redimido »

:lol: :lol: :lol:
Последно промяна от Redimido на Пет Юни 27, 2014 12:14 am, променено общо 1 път.
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от Redimido »

power123 написа:Бойййй :axe: :axe: :axe:
А вие бой на местно селско ниво яли ли сте? В чуждо село и керемидите бият - така знам аз. За разпускане ли сте тръгнали или да си търсите проблеми? Задавам тия въпроси с цел не да казвам да си траете, а малко по-смирено така - че тука всички сте бабаити, ама като бях пуснал темата с истинска такава ситуация, си пролича че мишките най-много църкат! :) Свободно малко, и ако искате да ги спрете реално - не тука се църка "ще ги избия!" "къде ми е гьостерицата" и прочие простотии, ами се звъни на 112, за да остане регистрирано обаждането, подават се сигнали, следва се закона и нещата, дори и малко по-бавно, че сме в България все пак, се случват. Иначе ако сте по-голяма компания мъжаги супер, едно дране си е повече от възпитателно. Ама ако сте чакали да дойде съботата от една седмица за да разпуснете на язовира, последното нещо, което искате да ви се случи, е след малко набития таксосъбирател да се върне с чок-кратунеците на селото да ви преподредят бивачето.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от hshopov »

Redimido написа:
power123 написа:Бойййй :axe: :axe: :axe:
А вие бой на местно селско ниво яли ли сте? В чуждо село и керемидите бият - така знам аз. За разпускане ли сте тръгнали или да си търсите проблеми? Задавам тия въпроси с цел не да казвам да си траете, а малко по-смирено така - че тука всички сте бабаити, ама като бях пуснал темата с истинска такава ситуация, си пролича че мишките най-много църкат! :) Свободно малко, и ако искате да ги спрете реално - не тука се църка "ще ги избия!" "къде ми е гьостерицата" и прочие простотии, ами се звъни на 112, за да остане регистрирано обаждането, подават се сигнали, следва се закона и нещата, дори и малко по-бавно, че сме в България все пак, се случват. Иначе ако сте по-голяма компания мъжаги супер, едно дране си е повече от възпитателно. Ама ако сте чакали да дойде съботата от една седмица за да разпуснете на язовира, последното нещо, което искате да ви се случи, е след малко набития таксосъбирател да се върне с чок-кратунеците на селото да ви преподредят бивачето.
+1 ! Само 112!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от StaAnt »

A бе тaм си стaвa стрaшно.Един откъм Прибой зaсипвa пътя,друг зaгрaждa и ти искa пaри,трети незнaм си кaкво.Тaм излизa,че aко решиш може дa си зaгрaждaш където ти хaреше.Нямa изглеждa местнa влaст или точно пък тя е вързaнa с тези фaрaони.Зaтовa 112 пък дaно стaне нещо в нaштa жaлкa държaвицa.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от KOSIO669 »

StaAnt написа:A бе тaм си стaвa стрaшно.Един откъм Прибой зaсипвa пътя,друг зaгрaждa и ти искa пaри,трети незнaм си кaкво.Тaм излизa,че aко решиш може дa си зaгрaждaш където ти хaреше.Нямa изглеждa местнa влaст или точно пък тя е вързaнa с тези фaрaони.Зaтовa 112 пък дaно стaне нещо в нaштa жaлкa държaвицa.
Той е един и същ :wink:
svetlio7878
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Яну 18, 2012 9:14 am

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от svetlio7878 »

А от дясно на асфалтовия път как е положението ?
vanadium
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Съб Сеп 18, 2004 3:21 am
Обратна връзка:

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от vanadium »

Момчета не се пенете толкова много, ако издават касови бележки си плащате, а ако не издават не си плащате. Ситуацията е следната, въпросния събирач на такси си има нотариален акт за ивицата на Радибош и по никакъв начин без негово разрешение не можете да ловите риба от брега. Парцелите са му така върнати от поземлената комисия че и нивото на водоема да падне и водата да се дръпне с 5 метра на вътре пак сте в негова собственост. За съжаление язовира няма сервитут в този участък. След разговор с служител на ИАРА Перник разбрах че дори и икономическа полиция е разследвала случая и документите са му изрядни до толкова че е собственик на земя и сервитут на язовира че и част от земята която е залята с вода, по закон това не би трябвало да е възможно, но преди време поземлените комисии са си правили каквото искат. До колкото знам мястото е на поставен човек на Тодор Батков/не го твърдя, споменаха го в разговор, неофициално/Другото което знам е че там има проект за семеен хотел, а на стената на язовира ще цъфне ВЕЦ ако ДПС продължът да управляват, площадката е обособена вече, но все още никакви документи не са подготвени. Това с Веца според мен е застрашително за реката, там ще започне да се бъзика нивото с ВЕЦА. Това е което аз знам за Радибош, надявам се да съм Ви бил полезен.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от Д.Граховски »

Хубаво, собственик е. Искайте му касов бон, ако не даде сигнал в данъчното. От там ше му разкатаят фамилията.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
mario_855
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 18, 2013 8:55 pm

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от mario_855 »

И аз да изкажа мнение.Говорих с човек от местната власт(Радомир),тои каза че деиствително земята е частна но нямат права върху язовира да събират такси.Друго което каза е че както знаете и преди време същите тарикати пак искаха такси,докато не са случили на риболовци от НСБОП и след кратко "съвещание" с тях в дирекцията спряха да искат такси.Явно е че нямаме държава и единствения начин е сигнализиране на институциите,НАП,ИАРА, и тн.Успех на всички и дано нещата се оправят и тоя път
kokata
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Апр 16, 2006 7:53 pm
Местоположение: Kustendil

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от kokata »

Дават касов бон за парко място 10лв. Ето снимки от Радибош и снимка на касовия бон.За мене това е незаконно и ако има във форума някой оторизиран нека провери ситуацията.Иначе риболова не си заслужаваше.Дребни каракудки от 200-500 грама и много,много кормуран,който ти изкача на плувката с рибка в устата.Няма да ме видят мене вече там.Не си заслужава
Прикачени файлове
"юнака" който обикаля с Витарата
"юнака" който обикаля с Витарата
CAM00207.jpg (1.44 MiB) Преглеждано 2527 пъти
CAM00206.jpg
CAM00206.jpg (1.23 MiB) Преглеждано 2527 пъти
CAM00239.jpg
CAM00239.jpg (1.26 MiB) Преглеждано 2527 пъти
drebens
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1198
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 5:56 pm
Местоположение: Перник-Изток
Обратна връзка:

Re: Малоумниците от Радибош.

Мнение от drebens »

За съжаление поне на пръв поглед всичко изглежда законно.Познавам човека който преди няколко години купи земята.Вече не искам да го познавам по никакъв начин,даже ако го срещна най малкото ще го отмина..Говорил съм и с него,това е единствения язовир който няма сервитут и брегова ивица,имотите буквално влизат във водата,както каза и колегата "Ванадиум".Пълен ташак.За съжаление типична родна картинка.Даваш някой лев и след това започваш да се опитваш да богатееш на Ганьовия гръб.За Тодор Батков не знам дали има пръст,знам че вилата дето е над язовира е негова.
Вчера ходих там,за няколко часа,докато момчето не мина,тогава си тръгнах.Кълват доста едри каракуди на фидер.........но.....
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”