Блек бас

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
krasimir n.
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 12:19 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Блек бас

Мнение от krasimir n. »

Д.Граховски написа:Щуки, сомове, костури във почти всеки наш водоем има от тези хищници плюс слънчака, който яде хайвер. Веднага се нахвърлихте кат лешояди. Аз откакто разбрах за тая риба съм изчел над 100 статии. Яде главно слънчак. Този вид бас в Щатите достига максимум 4,5 кила. Няма как да изяде каркудата и по-едрите риби. Живее едва 7-8 години.
Яде главно слънчак, щот това има - това яде ! :evil:
Каракудата и едрите риби -- от 500 гр. нагоре ли се люпят?
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Блек бас

Мнение от Д.Граховски »

А защо не се нервите така на щуките ? Не казвам, че е полезен вид, дори може да съсипе всичко, но не ми се вярва. Това е най-малкия от трита вида. Щуката яде бая по-големи риби и по много също. Това се храни главно с дребни рибки и ларви на насекоми. Същото като костура, малко по-голямо.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Блек бас

Мнение от miro253 »

Който е гледал снощи Канал 1 би трябвало да е разбрал, че от такива нарекоха ги "пришълци" има само вреда. Говориха и за слънчака.

Ето намерих и линк към предаването http://bnt.bg/predavanyia/v-kadur/ochak ... sha-ltsite
Последно промяна от miro253 на Вто Юли 22, 2014 12:48 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: Блек бас

Мнение от TRAP »

Защо пък да се пази в тайна водоем в който а развъдена чужда плевелна риба много ми е интересно!
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Блек бас

Мнение от albundi29 »

DSC08371.JPG
DSC08371.JPG (122.43 KiB) Преглеждано 2873 пъти
Ето един 590гр.бас устата може да му се отвори още пък вие си правете изводи колко голяма риба може да изяде.Преди години искаха да вкарат закон за бас и щука във определени области във Испания хванеш ли да не пускаш а да ги убиваш ама природозащитниците се надигнаха и не го приеха,във язовирите в които ловя шарани и има бас,щука и бяла риба най малкият шаран които съм хващал е 3 кг.по малки почти няма.За мен баса е един от перфектните хишници също така се храни със жаби,раци и др насекоми и се лови доста трудно,още от сега ви казвам да забравите монтажа на рибка иска само блесни,воблери и силикони и др.А времето ще покаже дали постъпката на колегите е била правилна.
Жаден съм а вода не ми се пие
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Блек бас

Мнение от bono2 »

слънчак №2 - ми то сомовете ги ядът, като чипс имам доста хванати на слънчак, но кво хубаво има в тях тази риба просто поредния плевел - дано не се разбърка екосистемата в и без това бедните на риба наши води
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Блек бас

Мнение от hshopov »

максимов96 написа:И така тази величествена риба вече плува и в нашите води.Няколко колеги са зарибили наш водоем с малки басчета,които се размножавали успешно ЕВАЛА.Тази риба направо ме заплени,та дочух че и в Гърция също се среща.Търсих в нета обаче уви,нищо.Ако някой знае къде мога да я открия нека ми пише на л.с. ще му бъда много благодарен :)
Кое му е величественото на тоя БОКЛУК ми кажи? Не стига,че слънчака заля водоемите ами сега и това! Малоумна работа :(
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
malkia_boxing
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 4:44 pm
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Re: Блек бас

Мнение от malkia_boxing »

стига леете помия де ! що е и на рибата ? слънчак, мънчак ... нема връзка ! прочетете малко ! Верно - папа всичко ( кат слънчака ), ама навсякъде пише " Отлични вкусови качества " Аз лично риба не ям, ама предпочитам да ловя такива "слънчатки" вместо ония истинските арматуристи дето даже и за стръв не стават ! а и написа се някъде, че на някво си там гьолче са извадени и видяни единични бройки, и вие ураааа в черно море нема вода а само БАС !!! де спрете се малко. Разбрахме - не ви харесва тая риба, ама за спинингистите тва си е манна небесна.

П.П. Извинявайте за удивителните ама ... :) айде да сме си пичаги ;)
Времето лети като магнит.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Блек бас

Мнение от hshopov »

malkia_boxing написа:стига леете помия де ! що е и на рибата ? слънчак, мънчак ... нема връзка ! прочетете малко ! Верно - папа всичко ( кат слънчака ), ама навсякъде пише " Отлични вкусови качества " Аз лично риба не ям, ама предпочитам да ловя такива "слънчатки" вместо ония истинските арматуристи дето даже и за стръв не стават ! а и написа се някъде, че на някво си там гьолче са извадени и видяни единични бройки, и вие ураааа в черно море нема вода а само БАС !!! де спрете се малко. Разбрахме - не ви харесва тая риба, ама за спинингистите тва си е манна небесна.

П.П. Извинявайте за удивителните ама ... :) айде да сме си пичаги ;)
Едва ли след години ще подкрепяш мнението си ама дано да съм в грешка :drinkers:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
forever_2pac
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Авг 12, 2013 4:29 pm

Re: Блек бас

Мнение от forever_2pac »

Колега Бас има в язовир Огоста, както е казал колегата само на изкуствени примамки, успех! :drinkers:
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Блек бас

Мнение от mita4eto »

malkia_boxing написа:стига леете помия де ! що е и на рибата ? слънчак, мънчак ... нема връзка ! прочетете малко ! Верно - папа всичко ( кат слънчака ), ама навсякъде пише " Отлични вкусови качества " Аз лично риба не ям, ама предпочитам да ловя такива "слънчатки" вместо ония истинските арматуристи дето даже и за стръв не стават ! а и написа се някъде, че на някво си там гьолче са извадени и видяни единични бройки, и вие ураааа в черно море нема вода а само БАС !!! де спрете се малко. Разбрахме - не ви харесва тая риба, ама за спинингистите тва си е манна небесна.

П.П. Извинявайте за удивителните ама ... :) айде да сме си пичаги ;)
Колега, не става дума за помия, става дума за природни закони и за процеси, които текат във всяка една обособена екосистема! Детайлното разбиране на всички тези процеси е меко казано абсолютно задължително ПРЕДИ дори да мине през безумния ум на някой, разбираш ли, да домъкне някаква си риба от друга, коренно различна екосистема и да я съсипе тотално!

Аве хора, вие изтрещявате ли, бе?!?! Зарежи бракониери, зарежи цигани и разни гладни двукраки, които изпоскват рибата по водоемите ни - това е едно никакво зло ... ами ако самата екосистема се скапе, ако се нарушат ВСИЧКИ процеси в една такава система, кво става?! Как ще върнеш лентата назад - АМИ НЯМА КАК! Е, тогава ще е късно!

Не знам що ли се паля толкова ... безумия колкото искаш в тая държава, очевидно САМИ сме си виновни за казана, в който врим!!! БЕЗУМИЯ!!!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Блек бас

Мнение от С.Върбанов »

mita4eto написа: ... безумия колкото искаш в тая държава, очевидно САМИ сме си виновни за казана, в който врим!!! БЕЗУМИЯ!!!
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Блек бас

Мнение от StaAnt »

С.Върбанов написа:
mita4eto написа: ... безумия колкото искаш в тая държава, очевидно САМИ сме си виновни за казана, в който врим!!! БЕЗУМИЯ!!!
Подкрепям колегите с двете ръце.Слaб нaрод-Слaбa държaвa.
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Блек бас

Мнение от SBANKOV »

Каква поредна риболовна драма драги читатели. Драма предвещаваща край на велики риболовни подвизи подкрепени със снимки на 200 грамови платички и каракуди.
Я стига глупости, Бас има в реките Струма и Места от години и се лови на територята на Гърция от много време, що си мислите че не е успял да доплува до риболвния рай БЪЛГАРИЯ или пък водоплаващите птици не са го разселили както се случва с костура и слънчака. Напротив със сигурност се е случвало, въпроса е защо не се е развил вида при нас, ще ви кажа - просто е студено, а вида е топлолюбив и при нашите зими му се такова хаверника. И сигурно младежите са пуснали три блек баса и те ще са само женски и после предпоставки за нова драма, видиш ли спинигистите ощетени от към улов.

Аре леко с класификациите и определинията с колегата, опитал се е да направи добро, няма да успее, но важно е желанието и стремежа да се върши добро.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Блек бас

Мнение от dako71 »

Ми я вземете пуснете и пирани че били хубави за ловене. :evil:
Бати малоумните копеленца, па се и хвалят.
Не знам що се разправяме ние ми не ги налазат от институцийте.
За такива съд не укор.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”