р. Мечка

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

bogidar
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:51 pm
Местоположение: Пловдив

р. Мечка

Мнение от bogidar »

Сори ако темата не е в правилния раздел...

Имах мерак да отида към Първомай да обиколя р.Мечка. Много интересна за лек спининг - имам добри спомени от преди години. Поразцъках нета по въпроса, разгледах стандартно googleearth за визуализиране на маршрута. Тъкмо се навих разучавайки мостовете, устието и т.н. и попаднах в нета на информация, че реката е отровена в началото на месеца.

Някой има ли повече инфо? В коя част на реката е това?
Спининг мания...
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: р. Мечка

Мнение от Don4o_62 »

р.Мечка минава през моста на кв. Дебър,минава през Любенова махала,така я знаят преди да влезе в Марица ,риба винаги си е имало и ако са пуснали отрова се е отмила отдавна,тъй че не ти коства да я пробваш :wink:най добрата индикация е спираш на моста и гледаш големия вир над него,ако играе риба си ти :D ако не играе я забравяш :wink:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
bogidar
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:51 pm
Местоположение: Пловдив

Re: р. Мечка

Мнение от bogidar »

Имемно за района на Дебър ми е интереса. Поне това, което се казва от новинарските сайтове не звучи добре. Много умряла риба имало... Ако реката е отровена от Първомай надолу към Марица, бива ама ако идва преди Дебър за мен е по-лошо. Това ме интересува - как е при Дебър.
Спининг мания...
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: р. Мечка

Мнение от atanas7711 »

Рибата я изтровиха от края на града надолу към Любеново и това се случи преди повече от месец.
В района на кв.Дебър няма проблем. Има хубави места, на които ако случиш на ден, можеш да направиш задоволителен риболов.
dimo2121
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 4:18 pm

Re: р. Мечка

Мнение от dimo2121 »

a ot debar nagore q trovi mandra bor 4vor tova e
bogidar
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:51 pm
Местоположение: Пловдив

Re: р. Мечка

Мнение от bogidar »

Днес преди обяд бях на реката. Останах доволен. Доста ходене падна докато намеря къде е рибата и на какво гони. Говоря за кефал на спининг. Само дето накрая точно преди да си ходя един разбойник ми скъса конеца и изчезна с уловистото воблерче. Не прецених терена, че е с остри камъни и явно конеца не изрържа на претриването...
Спининг мания...
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”