Риболов около Силистра

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

Здравейте колеги , някой да е открил сезона :( На мен вече страшно много ми се ходи за риба :D Тези големите- М.Преславец , Антимово дали са се размразили :!:
Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

Ехо,колеги що не споделяте бре,по здравословни причини не ходя но скоро и това ще свърши,сезона преполовихме а ни кой не споделя излетите СИ!!!!!!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Последните ми два риболова бяха на така нареченият полицейски язовир и Малък Преславец.
На полицейският - около 5 килограма неедри каракуди на мач /за около 5 часа риболов/, имаше няколко шаранчета между 800 грама и 2 и нещо килограма извадени същият ден, но не ми стигна твърдост на духа да ги търся....... в близост до брега с царевичка на куката, и да чакам 3 кълванета за деня. Впредвид, че е близо до Силистра и достъпа да язовирчето не се влияе от дъжд и кал..... може би единствената опция за бърз и неангажиращ риболов.
Последният ми риболов беше на Малък Преславец. Силният южен вятър и пенливите вълни не ми оставиха голям избор за место за риболов. Петшестимата колеги с които говорих докато си намеря закътано от вятъра място бяха с по 1-2 риби, единият имаше 300 грамова каракуда /по скоро дребна за там/. Пълчищата от 3 сантиметкрови червеноперки ме подлудиха и много трудно пробивах през тях за да достигна дъното, жито за стръв би било доста полезно, но разбира се аз нямах. На царевичка или дебело парче торен кълвяха същите платики, но доста по рядко..... та се наложи да пробивам до дъното с 5 бели червея на куката. Иначе рибите се събираха и задържаха отлично с храната /нормално, все пак са платики/. За 5 часа риболов - 6 килограма предимно платики и едър уклей, следващият път- повече.
Дано съм бил полезен на някого...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

Здравейте колеги предстой ми почивка в силистренския край можели да дадете информация за дунава,или м.преславец благодаря предварително
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

Защо никой не дава информация за североизточна България
djavarnik
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 5:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около Силистра

Мнение от djavarnik »

Ха. Нали.
Имам усеането, че в Силистренско само Веско Радушев ходи на риболов.
Преди седмица ходих в тоз хубав град да се видя с роднини и да съчетая
с братовчеда един риболов. Той е аджамия, но мераклия, та трябваше аз да разузнавам
вместо него.
От един съсед, който редовно посещава Дунава разбрах, че там не излиза никаква риба.
На малък Преславец същата работа. После ми разправяше за Абрит. -Ама аз не ща в Добричко.
В риболовния магазин (Радо мисля, че се казваше собственика) ни насочиха към Коларово-спортен риболов на
шарани.
В крайна сметка отидохме на Айдемирския. От ранното ни ставане нямаше много файда,
защото се оказа че отиваме последни. Местата са малко и хората там си нощуват.
С голям зор изчистихме 2 места от папури и почнахме.
Ама кво почнахме-нищо.
На плувка директен седмица-нишо.
След това сменихме тотално стратегията на дъно. Започнаха да се закачат каракуди доволно големи
на торен(калифорнийски). Земен червей нямаше по магазините никъде,
Около 14 часа решихме да приключим с риболова че жегата си беше здарва. Добре, че има чешма със студена
изворна вода.
Чертата сумарно: около 7 килограма рибки, от които 3-4 добри костура и един сом.
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

Благодаря нямали ги платичките на малкия ебаси гадорията а така бях им се натокаллл нищо ще се мисли друго решение кофти тръпка
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

Здравейте. На М.Преславец мн. труден риболов . За последните 2 седмици - 7 излета , от ранни зори до към 14 ч.,слънцето обръща кофти , напича в лицето. Целенасочен риболов на карас като цяло съм доволен с изключение на последните 2-а пъти. Какво искам да кажа......почти нулева активност на рибата / караса/ . Не искам да го свързвам с видените няколко умрели риби по брега.......... :shock: но знае ли човек какво може да се е случвало там. Забелязох и 2-3 мазни петна около метър дълги, добре е че други такива не се виждаха. Живи и здрави и на слука .
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

Благодаря за инфото да препоръчаш някой водоемче човек да си направи кефа може и арендован да е
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

На Бръчма , Каравелово , Одринци хващат в момента , но това само телефонна инф. Последните 2 малко далечко , но пък природа :D
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

А платиката на малкия не е ли активна фози
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

А караса на какво го ловиш ако не е тайна
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от fozi073 »

Значи прави впечатление , че когато е активен караса си взема и на торен и на бял червей както и на сладка царевичка / като че ли на нея бяха по- мазни и едри/ НЕПРЕтендирам че и разбирам много, просто си правя експерименти с с монтажи , дълбочина , дистанция и т.н. :D
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

Благодаря
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Atanas_82 »

Ходих онзи ден на малкия предоволен платика ,бабушка ,оклейки червеноперка като имаше и платики по половинка бабушките около триста грамови на жито и царевична
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”