Риболов на тревненското езеро

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

sulkata20
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2015 8:18 am

Риболов на тревненското езеро

Мнение от sulkata20 »

Здравейте, колеги.
Миналата неделя ходих до Трявна и посетих тяхното езеро, което всъщност е едно хубаво язовирче. Отидох към 9 и стоях до към 2 часа без нито един удар и кълване. Лових в края на стената на дъно- пружина със захранка на мадикс за платика и каракуда- и смесено и по отделно. За стръв използвах царевица с аромат на ягода земен червей бял червей, стиропорни топчета но нямаше никакъв ефект. Искам да попитам някой по-запознат с водоема има ли риба там или е тотално обезрибен понеже мисля пак да ходя скоро време.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от fozi073 »

Здравей, към средата на август бях на почивка там и имах възможността само да наблюдавам местните рибари. За съжаление никой не видях да вади риба, но казват че имало. Красиво место е там, ако има и слука :fishing6: човек
sulkata20
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2015 8:18 am

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от sulkata20 »

Благодаря, колега. Аз като бях също имаше рибари и на стената и от другия край, но хващаха само червеноперки и то дребни. Един възрастен рибар който беше до мен и каза че винаги бил там извади към 10 перки и бабушки общо. Ползваше ги за щука, но без резултат. Иначе казваше, че риба много имало хах.
vse_kapo
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Авг 11, 2015 9:39 am

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от vse_kapo »

Здравейте, колеги
В началото на август и аз бях в Трявна на почивка,хотелчето в което бях отседнал беше на минута път до язовирчето.Всяка сутрин от 06ч до към 09ч имах възможност да помятам на плувка,язовирчето е много красиво и чисто,има чували за смет през 20 метра.Улувът ми беше предимно,дребни перки и костурчета на жито и торен,естествено,че се връщаха на мигът в язовира.Иначе има бяламур и толупи които видях с очите си.Местен стар риболовец,със който се засичахме всяка сутрин на отиване на язовира,извади на дъно на царевица,не малък амур,можеби по моя преценка 6-7кг(бях на 40-50м от него)Та,този колега каза,че имало всякаква риба в язовира от часовници до толупи по 12-15кг.Реката в градът е бъкана с клен и мряна,но е забранено да се лови в центъра на Трявна.
Ето малко снимки http://em4o65.snimka.bg/fishing/trevnensko-ezero.880645" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
georgi_sarafov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 173
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 5:56 pm
Местоположение: село Мирково

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от georgi_sarafov »

Преди 15 години съм ходил там. Ловяха се платики много добре,каракуда,и един шаран 4 килограма хванах на плувка. Обаче сега как е,нямам представа.
sulkata20
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2015 8:18 am

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от sulkata20 »

Благодаря, колега. А иначе да те попитам спомняш ли си платиките дали си ги ловил и тях на плувка или на дъно. Аз може да пробвам следващия път да поднеса стръвта на плувка на дъното, по-близо до брега, но не се знае дали ще има ефект. То рибата ясно, че е намаляла многократно за 15 години за съжаление.
Иначе този рибар е местен и винаги е там. Даже си прави сам плувки итн. Като ходих сега му дадох захранка, червеи и половин буркан купена царевица с аромат на ягода, която не искаше да вземе.
Аватар
georgi_sarafov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 173
Регистриран на: Вто Фев 01, 2005 5:56 pm
Местоположение: село Мирково

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от georgi_sarafov »

sulkata20 написа:Благодаря, колега. А иначе да те попитам спомняш ли си платиките дали си ги ловил и тях на плувка или на дъно. Аз може да пробвам следващия път да поднеса стръвта на плувка на дъното, по-близо до брега, но не се знае дали ще има ефект. То рибата ясно, че е намаляла многократно за 15 години за съжаление.
Иначе този рибар е местен и винаги е там. Даже си прави сам плувки итн. Като ходих сега му дадох захранка, червеи и половин буркан купена царевица с аромат на ягода, която не искаше да вземе.
Само на плувка съм ги ловил.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на тревненското езеро

Мнение от баш_майстора »

vse_kapo написа:Та,този колега каза,че имало всякаква риба в язовира от часовници до толупи по 12-15кг.
И по-големи има. :wink:
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 8#p1330218
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”