Подариха Дунав на бракониерите!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от naskobo »

Копирано от" Биг ФИШ":



Вижте какво безобразие подготвят ганьовските политици

Чудовищно безобразие, което ще легализира бракониерството по река Дунав, ни готвят ганьовските политици от всички партии. Не знаехте ли? Не са ли ви казали още така наречените еколози? Хайде сега ние ще ви кажем... Тихомълком, на първо четене в парламента ганьовците от всички партии са приели промяна в закона за рибарството.

Според нея „малките риболовни съдове с дължина до 10 метра“ ще могат да ловят риба във водите на Черно море и река Дунав, без да се изисква от собствениците им разрешително за стопански риболов и придобито право за усвояване на ресурс от риба и други водни организми. Освен това капитаните на риболовните съдове под 10 метра се освобождават от задължението да водят риболовен дневник. Те ще вписват данните за улова по видове и количества във формуляр, който ще предоставят два пъти годишно в ИАРА.

Такааа... Какво означава това? Означава, драги колеги, че всеки бракониер с лодка под 10 метра по Дунав вече е официално легализиран да изгребва колкото риба може с мрежи. Без такса, без разрешително, без абсолютно нищо! Той си става съвсем легален и официален бракониер, просто отива и си мята мрежата. А, както много добре знаете, покрай мрежите същите тези бият риба и с електрически ток. Не знаехте ли? Е, сега вече знаете. И вижте как са го измислили – под 10 метра. Именно това са плавателните съдове на бракониерите, защото над 10 метра вече си е истински кораб.

Честито на гадовете с мрежите и електрическия ток! Направо им подариха най-голямата река в България. Жална им майка на любителите риболовци с билети. Тях кучета ги яли. За какво се пускаха есетри и моруни в Дунав? Разбра се за какво – да ги изловят тея същите с мрежите.

Я сега да видим кой и как е внесъл тази поправка в закона. Това е герберасткият депутат Иван Вълков. Този тип е от Бургас и под негово и на други подобни типове давление ИАРА преместена от София на морето. „Уловът, добит от собствениците на малките лодки е основно за добавка към семейния бюджет и за собствени нужди“, казва той. Ние казваме, че за такива като него трябва една по-жилава сопа. Да, сопа и за всички тъпи депутати тиквеници, които са гласували на първо четене въпросната поправка. Питаме колегите риболовци – тези докога ще ги траем всъщност?

Първо орязаха бюджета на ИАРА, съкратиха персонала и даже няма пари за гориво за колите, с които риболовните инспектори трябва да обикалят на проверки. Обаче забележете – скапаната ни държавица вади по 200 хилядарки за джипове за горското. И тук се полага сопа! Колеги, крайно време е да излезем на протест и да си защитим правата. Иначе ще продължават да ни правят на идиоти.

Долу всички гадни политици, харизали Дунав на бракониерите!



Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от galin_fcb »

Ей на това му се казва малоумщина.........
Вместо да криминализират те узаконяват бракониерството все повече и повече.......
Думи нямам!
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от Martin Mihailov »

Сьс всичко което си написал сьм сьгласен но според мене ние смеси виновни затова чеги избрахме.Преди изборите всичко мирно и тихо и сега се почна даньци винетки джипове реки вецове и тека нататьк.
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от naskobo »

Martin Mihailov написа:Сьс всичко което си написал сьм сьгласен но според мене ние смеси виновни затова чеги избрахме.Преди изборите всичко мирно и тихо и сега се почна даньци винетки джипове реки вецове и тека нататьк.

Нищо не съм писал, само съм копирал от "Биг фиш", защото не ми приема линка, но съм съгласен на 100%.Разгласяването е от полза, ще се пробва някаква активност
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от ORadev »

Каквито са политиците такива и законите ,,а ние защо ги избрахме,, :shock: :shock: :shock:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от emo vasilev »

Насе , нали миналата зима ходихме на среща с шефовете на ИАРА - обещания ,обещания и в крайна сметка нищо !
Ако кажете ще спретнем и една подписка , ма резултата още от сега ми е известен ....
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от begleca_sv »

ай гласувайте за Бойко пак дано ви управи аз гласувам винаги за Атака и се гордея с това !
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от naskobo »

begleca_sv написа:ай гласувайте за Бойко пак дано ви управи аз гласувам винаги за Атака и се гордея с това !

Кой за кого е гласувал в случая няма значение, темата не предполага повод да си пробутваме политическите симпатии и антипатии.
В случая тихомълком се пробутва безобразие и следва да реагираме, след като си изясним детайлите.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от lusienn »

Това върви и по Фейсбук-още на обяд го видях.

Там не съм го лайкнал-щото приятелите ми Рибари са го видяли преди мен-А другите,

едва ли ги интересува.

То имаше и по Телевизията в Сутрешен Блок предаване,как се печели Обществена Поръчка за Джип-в случая за Горското-за 200 000лв.

Избира се предварително един Лачен Джип-копират му се характеристиките,

и по него-се пуска Обществена поръчка-Естествено-Само тоя джип ги има и участника е Избран. :lol:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от lusienn »

Намерих и статия една от многото-има я на много места,освен излъченото по Телевизията-

хората знаят.

За който не знае да Прочете :arrow: http://offnews.bg/news/Razsledvane_68/I ... 00809.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Сега се сетих че имаше и Зарибяване с Есетри по Дунава-по Европроекти-Дайте да Видиме,

как псевдозелените ще Протестират по Въпроса.

За Рибарите по Дунава къде плащат Билет-може и да има Балтия за Броя на Пръчки.

А за Мрежарите-Нищо.Абсолютно нищо.

Ми то Тогава Всички Стават Законно Бракониери-и разпродават Такъмите и Купуват Мрежи.

Като свърши Урожая-вече ще има ПРофесионални Мрежари,които ще Посегнат и на Вътрешните Водоеми-със Сигурност.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от sestrata »

Ето истинското съдържание на внесения законопроект:

http://parliament.bg/bills/43/554-01-159.pdf

и стенограмата от заседанието на комисията:

http://www.parliament.bg/bg/parliamenta ... no/ID/3932

---
Не били компютри, ами компоти... българска работа! После нямало свобода на словото...
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от lusienn »

Абе тия мрежи къде се продават свободно-все за Дунава и Черно Море,казват че ги купуват.

Виждал съм в София в един Магазин-пращат Жени-и Тя 2 уклейника от тия по 10 лв-30 метра с такова око 6 от малко по големите,3 срекмета и сега поръчката за Комшията---.

И като я питам къде живее-а не са за мен-Поръчка имам. :lol:

Тия по язовирите къде се пускат-От небето паднаха.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от ТТ лови по реки »

Уникална държава,уникална държава. Всяка вечер Зуека и Рачков го повтарят това,и всеки ден аз се убеждавам със нещо че това е истина.За съжаление.
dimitar rashev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 8:43 am

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от dimitar rashev »

Цирка тепьрва започва !!
Herkules
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Чет Апр 02, 2015 6:37 am

Re: Подариха Дунав на бракониерите!

Мнение от Herkules »

Нещо не сте разбрали ми се струва.
Кви мрежи ва гонят.
С риболовен билет пише какво е разрешено за риболов .
Как ще ловят с мрежи бе вие нещо съвсем изтрещяхте.
На границата има катери модерни и бързи при едно обаждане и горят като бенгалски огън .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”